Žehlička na vlasy doslova za pár kaček – to je Sencor SHI 131GD. Je skvělým modelem pro ty ženy, které potřebují krotit své výdaje. Prodává se v ceně okolo dvou set, takže rozhodně nezruinuje ani studentky nebo maminky na mateřské dovolené.

Přestože se jedná o velmi levný model, naleznete u ní v podstatě všechno, co pro základní žehlení vlasů a natáčení do loken potřebujete. Je také vhodná k cestování. V zavazadle nezabere mnoho místa a váží pouhých 40 deka. Přitom velikost žehlících ploch je 9 centimetrů na dva a půl centimetru.

Žehlička je vybavena PTC technologií pro rychlé zahřátí žehlících destiček. LED indikátorem provozu žehličky. Přívodní šňůra je samozřejmě otočná, aby bylo možné se žehličkou jakkoliv manipulovat.

Žehlící destičky jsou potaženy keramickým povrchem s turmaline technologií. To zajistí, že i s tak malou a levnou žehličkou budou vlasy perfektně klouzat po povrchu žehlících destiček, nijak si je nepoškrábete a neponičíte. Klouzání vlasů je opravdu dokonalé, nestane se vám, že by vlasy škubala nebo jakkoliv tahala.

Maximální teplota, na kterou se destičky zahřejí, je 200 stupňů. Proto se nemusíte obávat ani pálení a ničení vlasů vlivem tepla. Navíc jsou žehlící plochy plovoucí. To zabraňuje poškození vlasů přiskřípnutím. Plovoucí destičky navíc nevyžadují tak velkou sílu stlačení, jako běžné žehlící plochy umístěné napevno.

Uživatelky jsou s ní většinou spokojené, pochvalují si rychlé nahřátí i snadnou manipulaci zejména díky nízké hmotnosti, které je oproti jiným žehličkám i méně než poloviční. Vyžehlené vlasy navíc vydrží poměrně dlouho rovné, ale v loknách, podle zkušeností některých uživatelek dokonce déle než po natočení kulmou, která byla za více než čtyřnásobek ceny této žehličky.

Žehlička je vhodná jako kousek pro začátečnice, které se bojí investovat do něčeho, s čím se pak stěží budou učit manipulovat. Zde je manipulace opravdu jednoduchá, rychlá a hlavně se zachází s nízkou váhou. A nízká je i pořizovací cena, takže pokud byste s produktem nebyli spokojení, nebude to taková finanční ztráta.

Bohužel se objevují zkušenosti uživatelek, kdy žehlička zkratovala a vyhodila díky tomu i jističe. Ke zraněním však naštěstí nedošlo, alespoň dle slov uživatelek, které sdílely své zkušenosti s tímto modelem.