Sháníte extrémně levnou a jednoduchou žehličku na vlasy? Potřebujete vlasy jen vyžehlit, ale nečekáte žádnou super péči o vlasy během žehlení, ani zjemňování a podobné doplňkové funkce k základnímu žehlení nebo kadeření? Pak si projděte spolu s námi nabízené parametry žehličky na vlasy Sencor SHI 110BK. Stojí totiž jen necelé dvě stovky, ale službu přitom udělá. Navíc nabídne oblíbený povrch žehlících destiček, tedy Tourmaline technologie v kombinaci s keramikou.

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem, ale jen pro odolnější vlasy

Žehlička na vlasy Sencor SHI 110BK nabídne skvělý poměr mezi cenou a výkonem, ale jen pro ty, kdo mají odolnější vlasy. Teplota nahřátí je totiž standardně 200 stupňů a nejde měnit. Takže kdo potřebuje na své extrémně nepoddajné kadeře třeba 230 stupňů, tady nepochodí. Stejně tak ten, komu stačí jen 150 stupňů, protože při vyšších teplotách by vlasy spálil. Jestliže se však spokojíte s nabízenými 200 stupni Celsia, je tu žehlička přímo pro vás.

120 vteřin

Po zapnutí žehličky budete čekat cirka 120 vteřin, tedy dvě minuty, než se žehlička dokáže zahřát. To není zrovna málo, ve srovnání s konkurencí. Ale pokud si na její používání zvyknete, ony dvě minuty po zapnutí snadno vyplníte jinou předem plánovanou činností.

Provoz žehličky na vlasy Sencor SHI 110BK je indikován LED diodou, takže vždycky vidíte, jestli je zrovna zapnutá nebo nikoliv. A i přes nízkou cenu jsou v žehličce plovoucí žehlicí destičky. Mají navíc povrch upraven turmalínovou technologií, což použitou keramiku posouvá na vyšší úroveň. Poškození vlasů nešetrným přiskřípnutím tedy nehrozí, naopak se destičky přizpůsobí i měnícímu se objemu žehleného pramene.

Maximální klouzavost vlasů

Výše zmíněná technologie Tourmaline kombinované s keramikou zajišťuje maximální klouzavost vlasů po žehlicí ploše. Takže se nebudou lepit, zasekávat, žehlička vám je nebude tahat. Velkou výhodou je, že na rozdíl od klasických žehliček na vlasy nemusíte kleště žehličky Sencor SHI 110BK při úpravě vlasů příliš mačkat k sobě.

To potěší všechny, kdo nerady bojují s příliš zahřátými plastovými částmi žehliček, aby nějak sevřely vlasy a vyžehlily je. Máte-li méně odolné ruce proti teplu, další důvod, proč by se vám žehlička na vlasy Sencor SHI 110BK mohla líbit.

Plně otočný přívodní kabel

Velkou výhodou žehliček je plně otočný přívodní kabel, díky kterému se vlasy dají žehličkou i snadno natočit, aniž by bylo nutné se s kabelem jakkoliv přetlačovat. Nehrozí ani jeho poškození. Co naopak tomuto modelu chybí, je duální napětí, takže s ním nevycestujete úplně všude. Pohybovat se budete muset jen po zemích, kde je v zásuvkách 230 V.

Ionizátor nečekejte, pohodlné žehlení ano

Žehlička na vlasy Sencor SHI 110BK nenabídne ionizátor, takže neuvolňuje ionty, které by udržely vaše vlasy déle v upraveném stavu. Ale s tím si poradíte pomocí vlasové kosmetiky. Žehlicí plocha má 90 mm délky, což je poměrně dost na pohodlné žehlení. Na trhu jsou i žehličky s delšími plochami, ale za ně je nutné dát i desetinásobnou cenu. Destičky jsou široké 2,4 cm, což odpovídá běžným rozměrům i dražších přístrojů

Samotná žehlička na vlasy Sencor SHI 110BK je poměrně malá, její velikostní parametry jsou následující: rozměry (v x š x h): 260 mm x 30 mm x 35 mm. Celková hmotnost je jen 0,4 kg, což z žehličky dělá snadno použitelný přístroj i pro mladší slečny. Běžné žehličky bývají o třetinu těžší, někdy i více. Délka žehliček dosahuje i přes 30 cm, takže 26 cm délky modelu Sencor SHI 110BK je vhodných i pro menší ruce.

Pro méně časté použití

žehličku doporučují uživatelky pro méně časté použití. Nemá totiž žádný program speciální péče o vlasy, prostě je jen vyžehlí, což by při pravidelném používání nemuselo dělat dobrotu. Skvěle se hodí i pro kratší vlasy, kterým díky své menší velikosti snadno dodá správný tvar.

Problémem může být chybějící funkce automatického vypnutí, takže vždy budete muset myslet na to, že ji musíte vytáhnout „ze zdi“. Ale vzhledem k tomu, že má LED indikaci provozu, žehlička se vám sama připomene, že je ještě v elektřině.

A co na ni uživatelky?

Uživatelky si žehličku na vlasy Sencor SHI 110BK velmi chválí. Tedy alespoň ty, které si ji pořídily spíše na občasné žehlení. Při pravidelném žehlení má totiž sklon poškozovat vlasy. Přece jen jde o základní model s nastavením pouze na jednu teplotu, a to 200 stupňů. Přesto je pro některé uživatelky tato teplota nedostatečnou. Je proto vhodné znát typ svých vlasů, než se rozhodnete pro žehličku disponující pouze jednou teplotou.

Nejvíce si uživatelky chválí menší rozměry žehličky, její snadné použití a samozřejmě velmi sympatickou cenu, která zajišťuje skvělý poměr mezi cenou a výkonem. Žehlička je i poměrně rychle zahřátá, alespoň v porovnání se svou cenou a dalšími dražšími konkurentkami.

Mezi zápory zmiňují absenci automatického vypnutí. A také špatnou stabilizaci odložené žehličky. Ta se díky oblým kleštím špatně pokládá na podložku, aby se pak nepřevracela horkými hranami pracovních destiček směrem k podložce. Na toto je nutné dávat pozor, ale i způsob odkládání lze snadno dostat do svalové paměti. Některé uživatelky by uvítaly delší kabel, což lze samozřejmě řešit kabelem prodlužovacím.