Trápí vás skutečnost, že když vlasy vyžehlíte, tak výrazně splihnou? Že když je máte jemné, tak po vyžehlení to vypadá, že na hlavě nemáte skoro nic a výsledkem procesu žehlení je splihlé cosi? S touto nedokonalostí procesu žehlení si dobře poradili v Rowentě. Jak?

Vybavili žehličku speciálním kartáčem, který během žehlení vypíná vlasy, aby byly vyžehlené co nejlépe, ale zároveň zvětšuje jejich objem. Žehlička je tedy schopna vytvořit 3D efekt vyžehlených vlasů, a ty už nejsou tak splihlé jako po použití běžných výrobků.

Štětiny kartáče jsou z přírodních vláken (z kančích štětin) a dokáží také zajistit, že vlasy budou vyžehlené hned po prvním tahu žehličkou. Žehlící plocha je 25 mm vysoká a 90 mm dlouhá, takže do žehličky je možné dát i objemnější prameny vlasů.

Žehlička se tedy hodí zejména pro ženy s jemnými a méně hustými vlasy, které dávají přednost tvorbě objemu. Ale ani kvůli objemu teď už nemusejí ustupovat od dokonale rovných vlasů, žehlička Rowenta SF7510F0 opravdu zvládne obojí.

Žehlička díky plovoucím destičkám dokonale respektuje tloušťku pramenu, který do ní vložíte. Díky tomu stačí žehlit vlasy na překvapivě nízkou teplotu (mnohdy stačí i 140 stupňů) a účes vydrží poměrně dlouho.

Šňůra žehličky je otočná, aby bylo možné s žehličkou jakkoliv manipulovat bez zamotání šňůry. Takže ani lokny nebude problém s touto žehličkou vykouzlit – stačí vložit pramen do žehličky a postupně s ní jet dolů a točit.

Rowenta svému výrobku natolik věří, že nastavila desetiletou záruku na snadnou opravitelnost a cenově dostupné náhradní díly.

Žehlička se sama vypne po hodině nepoužívání, takže se nikdy nestane, že by jela po celou dobu, co budete v práci nebo na výletě. Teplota žehličky se nastavuje digitálně od 130 do 200 °C po deseti stupních, takže žehlení a teplotu vlasů budete mít vždy dobře pod kontrolou.

Žehlička je vybavena i zámkem nastavení teplot, takže po zamknutí si během manipulace s žehličkou teplotu nechtěně nezměníte. To zvyšuje bezpečnost používání žehličky a zejména ochranu vlasů.

Žehlička na vlasy Rowenta SF7510F0 je dalším z přeborníků v rychlosti nahřívání, zvládne to už během 15 vteřin. Je vybavená také funkcí ionizace vlasů, takže ty tolik nekrepatí a nepoletují, lépe drží svůj tvar a také se více lesknou.