Rády byste si zěhlily vlasy, ale bojíte se, že vám začnou třepit? Případně už jste žehličku používala, ale vlasy to šeredně odskákaly právě třepením a zvýšenou lámavostí? Můžete sebrat odvahu a znovu zkusit žehlení vlasů. Žehlička na vlasy Philips BHS675 totiž přichází s inovativními technologiemi, které zaručují, že právě třepení vlasů, jejich lámání a ztrátu lesku dokáže minimalizovat.

Kterými technologiemi k zabránění třepení konečků vlasů je žehlička vybavena? Jedná o tři základní prvky: technologii SplitStop pro prevenci roztřepených konečků, ionizační technologie a do třetice napuštění keratinem.

Technologie split stop spočívá v kombinaci snímače UniTemp a hladkých keramických destiček. Snímač UniTemp vlasy ochraňuje před nadměrným teplem a hladké keramické tvarovací destičky zaručí minimální tření, takže nerozdrásají vlasy a dokonale zabrání třepení konečků.

Ionizační technologie pro změnu zabraňuje vzniku příliš velkého množství statické elektřiny. Díky iontům jsou vlasy hladší, lesklejší a lépe drží žádaný tvar. Navíc se mnohem lépe rozčesávají, protože ionty zabrání i tomu, aby se příliš zacuchávaly.

Dalším pečujícím prvkem je keratin coby základní stavební kámen našich vlasů. Když mají vlasy keratinu dostatek, jsou silné, zdravé a skvěle vypadají. Keramika žehličky na vlasy Philips Vivid Ends BHS675je obohacena o keratin a zajistí díky tomu vašim vlasům ještě lepší péči.

Tato žehlička se také pyšní jedenácti digitálními nastaveními stupňů provozní teploty. Maximum je přitom 230 °C. Pomocí nastavení můžete sami regulovat, jak moc chcete vlasy zahřát a jaké teplotě je vystavit.

Destičky na této žehličce jsou extra dlouhé, celých 105 mm. Proto i tvarování vlasů je rychlé. Tvarovací část je navíc zakončena chladným koncem, abyste mohli bez problému natáčet vlasy do loken a vln. Chladný konec je vyroben ze speciálního tepelně izolačního materiálu, proto se o žehličky opravdu neohřeje ani při nastavení nejvyšší teploty.

Žehlička je nahřátá poměrně brzy – stačí jí pouhých 30 sekund. Délka přívodního kabelu je klasických 1,8 metru, kabel je samozřejmě otočný, abyste mohli žehličkou manipulovat, jakkoliv budete potřebovat.

Když ráno spěcháte do práce, občas zapomenete zkontrolovat, že jste žehličku vypli. U tohoto modelu se tím trápit nemusíte, žehlička je vybavena funkcí automatického vypnutí po 30 minutách nepoužívání. A také poutkem pro zavěšení, takže pro žehličku není třeba hledat místo v poličce ani ve skříňce. Příkon kulmy je 43 W, takže ani spotřebu elektrické energie nijak dramaticky neovlivní.

Uživatelky vnímají jako silné negativum žehličky zaoblené hrany, kvůli kterým se žehlička dost špatně drží. Vzhledem k velikosti žehličky (a že opravdu velká je), je nedobré držení celkem problém. Je nutno si na to přivyknout. Dost často se uživatelkám stává, že si do žehličky skřípnou dlaň – i na toto se dá přivyknout, ale je nutno se na držení opravdu soustředit. V místě držení je navíc ostrá hrana, která je při manipulaci velmi nepříjemná.