Ta z vás, která chce rozmazlovat své vlasy, se může spolehnout na žehličku na vlasy Philips Moisture Protect HP8372/00. Jde o velmi pokročilou žehličku osazenou výpočetní technologií. Ano, i v žehličce na vlasy lze nalézt pokročilejší počítače. V této počítač 30x za sekundu provádí diagnostiku vlasů. A poté přizpůsobí teplotu tak, aby nedošlo k narušení přirozené úrovně hydratace.

Ano, až tak bude s touto žehličkou o vaše vlasy pečováno. Ale samozřejmě za odpovídající cenu, takže si připravte několikanásobek částky, na kterou jste zvyklí u běžných žehliček na vlasy.

Díky neustálé kontrole hydratace vlasů a následné úpravě teploty žehlících ploch budete mít hladké, zdravé a lesklé vlasy. Budou jakoby potažené hedvábím – tvrdí výrobce. A zkušenosti uživatelek ukazují, že žehlička vlasům opravdu nijak výrazně neškodí. Kontrolu provádí inovativní snímač MoistureProtect.

Systém snímá hydrataci vlasu a upravuje podle ní teplotu používanou k tvorbě účesu. Díky tomu se daří zachovávat až 57 % přirozené hydratace vlasů. Ten zbytek je potřeba doplnit hydratační péčí o vlasy, ale to už každá z vás, která používá žehličku či kulmu, jistě ví. Bez hydratace má následky totiž každá tepelná úprava vlasů ať je sebešetrnější.

Nicméně, tato žehlička je díky neustálé kontrole hydratace a teploty opravdu pokladem pro suché a citlivé vlasy. Jemnost jejího používání zesilují plovoucí destičky.

Abyste nemuseli na žehličku tlačit a tím si lámat vlasy jen proto, abyste dosáhli dokonalého účesu, je žehlička osazena plovoucími destičkami. Keramickými, samozřejmě. Destičky se pohybují a upravují tak tlak vyvíjený na vlasy. Tím se jí daří chránit vlasy před poškozením a nebezpečím lámání. Materiál destiček je velmi jemný, ale již se uživatelkám žehličky stalo, že žehlička nasála barvu z vlasů a zůstaly na ní barevné fleky.

Žehlička na vlasy Philips Moisture Protect HP8372/00 je také vybavena ionizací. Tím umožní snížit tvorbu statické elektřiny, a tím také redukovat poletování a neposlušnost vlasů. Vlasy budou díky negativním iontům držet tam, kde mají. Bohužel se ale scházejí ohlasy uživatelek, kdy právě při používání této žehličky vlasy stále poletují a zasekávají se v žehličce.

Žehlička je rekordmanem v rychlosti zahřívání. Os zapnutí je připravena k akci za 15 vteřin. Dokáže velmi stabilně držet teplotu, proto bude výsledek úpravy účesu vždy dokonalý. Žehlička se ovládá digitálně, kdy si můžete vybrat mezi teplotami 150, 175 a 200 °C.

Uživatelky poměrně často zmiňují, že žehlička nemá při žehlení takový efekt jako běžné žehličky. Možná je to způsobeno systémem MoistureProtection, který vyhodnotí vlasy jako přesušené, a proto nedovolí vyšší teplotu žehlení. Jako mnohem účinnější přitom uživatelky zmiňují žehličky Remington.

Automatické vypnutí také nesmí chybět, a ani nechybí. Žehlička se sama vypne po hodině nepoužívání. Žehlička je vybavena dvoumetrovým kabelem s duálním napětím, takže s ní můžete vyrazit opravdu kamkoliv. Je dlouhá necelých 31 cm, takže i do velké kabelky se lehce schová. Váží okolo půl kilogramu.

Výrobce žehličce velmi věří, a proto na ni poskytuje záruku celých 60 měsíců. Nechybí samozřejmě ani úložné pouzdro ro snadnější zabalení na cesty.