Pokud hledáte žehličku určenou přímo k cestování, můžete sáhnout po tomto modelu. Díky své kompaktní velikosti, konkrétně 17 centimetrům, je opravdu velmi skladná. V zavazadle nezabere téměř žádné místo. A je také docela lehká, proto se ani nepronese. Žehličku můžete nosit dokonce i v kabelce.

Žehlička je vybavena těmi nejzákladnějšími funkcemi, ale pro cestovní potřeby bohatě stačí. Žehlící destičky jsou vyrobeny z keramického materiálu, aby dobře klouzala po vlasech, respektive vlasy po ní.

Keramické plochy se nahřejí až na 200 stupňů, a přestože je žehlička velmi malá, netrvá nahřívání nijak dlouho. Design žehličky je příjemný, jednoduchý. Žehlička ale nemá chladný konec, takže manipulace je pro mírně zkušenější uživatelky.

Aby žehlička opravdu splnila svůj cestovní účel, je vybavena duálním napětím pro použití kdekoli na cestách. Navíc k ní obdržíte i cestovní pouzdro, takže ani na cestách není třeba čekat, až žehlička vychladne. Ihned po použití ji můžete dát do pouzdra a do kabelky. Žehlička poměrně rychle také chladne.

Kontrolka provozu je samozřejmou součástí spotřebičů, které fungují s ohříváním. Ani v tomto případě nechybí svítící kontrolka zapnutí a vypnutí.

Nevýhodou žehličky je fakt, že není jak k sobě uzamknout žehlící destičky. Takže žehlička i během používání zůstává otevřená a je potřeba ji i při točení loken pořád držet sevřenou. A to je manuálně poměrně náročné.

Nevýhodou nemožnosti uzamknout žehlící plochy k sobě je také fakt, že bez pouzdra žehličku vlastně ani nejde přenášet. Je tedy nutno brát pouzdro vždy s sebou.

Vzhledem k tomu, že se jedná o základní a jednoduchý model na cestování, není v žehličce možnost nastavit teplotu. Žehlička je osazena dvoumetrovým přívodním kabelem, což by i v hůře vybavených koupelnách některých hotelů či na toaletách restaurací nebo i v zaměstnání mělo být vždy dostačující.

K žehličce je opravdu nutno přistupovat jako k záležitosti cestovní. Má základní funkce nastavení a k manipulaci a jedná se o výrobek určený zejména k doupravení účesu.