Obyčejná žehlička a obyčejné napařování nedostačují? Investovat do napařovací stanice se vám ale nechce? Můžete zvolit něco mezi. A to něco mezi nese název žehlící systém. O co jde? O parní generátor zabudovaný přímo do žehličky. Žehlicí systém Bosch TDI90EASY umí generovat až 200 g páry za minutu. Ale pára má vysokou teplotu i rychlost, takže umožní snadné proniknutí páry hluboko do tkanin, čímž docílíte rychlého a dokonalého vyžehlení oděvů.

Žehlicí systém Bosch TDI90EASY má příkon 3200 W, takže o tempo ohřátí žehlící plochy i o razanci páry rozhodně nemusíte obavy. Když přičtete keramickou žehlící plochu “Ceranium glissée” a také třístupňovou volbu páry, k tomu tzv. SteamOnDemand, tedy páru přesně tehdy, kdy potřebujete, je vám jasné, že si prohlížíte téměř profi výrobek.

Pára je totiž dodávána pomocí generátoru, tedy motoru. A nejde o nic menšího než inteligentní motor MotorSteam, který zajistí permanentní a intenzivní parní výkon. Výkon konstantní páry činí 55 g/min.

A v čem je podstata profi žehlení? Hlavně v tom, že žehlíte s velkým množstvím páry, ale na závěr vše přejedete pouze na sucho. Žehlicí systém Bosch TDI90EASY vám to bez problémů umožní. Jakmile totiž přestanete páru potřebovat, ihned se její výroba vypne a nebude vás obtěžovat ani pára zbytková.

V žehlícím systému se totiž pára nevyrábí ohřevem zároveň s ohříváním žehlící plochy. Ale pomocí generátoru, který páru přímo tvoří a dodává. Jakmile jej vypnete, pára není. A to ani při sebevíce rozpálené žehličce. Proto žehlení lnu nebo hodně pomačkané bavlny už nebude patřit do skupiny „noční můra“. I sebepevnější lněný ubrus prostě v pohodě vyžehlíte. A rovnou plochu ubrusu zafixujete právě závěrečným přežehlením nasucho.

Faktem je, že když chcete páru, musíte mačkat tlačítko generátoru. To je však natolik šikovně umístěno, že vás jeho zmáčknutí nebude nijak obtěžovat. Generátor nijak výrazně nehlučí (ale provoz parního systému je přece jen hlučnější než u běžné žehličky). A hlavně vám bude generátor příjemně vrnět do ruky. Je to docela návykové…

Pojďme se ale podívat i na další vlastnosti žehličky, podrobněji. Žehlící plocha je vybavena novým uspořádáním parních kanálků, které se postarají o skvělou distribuci páry. Díky tomu je zajištěna nejen optimální distribuce páry, ale také potřebná a snadná kluznost po textiliích.

Na žehlící ploše systému Bosch TDI90EASY totiž najdete emailové glazurované parní kanálky. Ty mají  tří fázový design. Navíc nerezová žehlící špička se speciální drážkou na knoflíky usnadní žehlení hůře přístupných oblastí. Knoflíky všech tvarů a velikostí nevyjímaje.

Žehlicí systém Bosch TDI90EASY se může pochlubit i snadno plnitelnou a opravdu velkou nádržkou na vodu. Její objem je 400 ml a díky velkému otvoru Quick Filling máte umožněno rychlé plnění, ale i snadné vylévání vody. Nádržka je samozřejmě průhledná, abyste dobře viděli, kolik vody zbývá. Generátor totiž nesmí zůstat tzv. na suchu.

Vzhledem k objemnému a rychlému parnímu rázu je žehlička bezpečná i pro ty nejjemnější textilie. Žehení je bezproblémové i u těch nejchoulostivějších materiálů. Pára se navíc vyrábí i v době, kdy je žehlička chladnější a kdy obyčejné napařovací žehličky by páru vůbec nedávaly, případně by z nich jen tekla voda.

Množství páry je generováno prostřednictvím i-Temp Advanced, takže vy můžete bez jakýchkoliv starostí a v klidu žehlit. Pokud upřednostňujete úsporné žehlení, stačí na žehlicím systému Bosch TDI90EASY zmáčknout tlačítko ECO. Díky němu ušetříte až 25 % spotřebované energie a 35 % spotřeby vody. Dobrý výsledek žehlení ale zůstane zachován.

Množství páry se nastaví na střední úroveň. Pak jsou tu k dispozici ještě dfalší dvě úrovně – tedy žádná pára nebo maximální možné množství – v podobě stabilních dodávek anebo parního rázu. Vše se reguluje podobnými tlačítky, jako jsou ta, na které jste doposud byli zvyklí u běžných napařovacích žehliček.

Využít můžete funkci spreje, tedy klasického jemného kropení, kterým si můžete předchystat žehlení těch nejodolnějších přírodních materiálů, kam patří zejména len. Lněné oblečení je nádherné, ale je potřeba se o něj umět i dobře postarat. A žehlicí systém Bosch TDI90EASY to opravdu umí.

Navíc jistě oceníte i systém EasyControl, se kterým nebudete muset nastavovat teplotu žehlení. Ano, i takto se dá pracovat se žehličkou, přestože na to ještě nejsme dost zvyklí. Žehlička totiž má systém ITA, který zajistí ideální kombinace teploty a páry pro všechny tkaniny vhodné k žehlení.

Vertikální žehlení pomocí napařování je u tohoto žehlícího systému samozřejmostí. Integrovaný systém DripStop zabrání nežádoucí tvorbě kapek a tím také vzniku nepříjemných skvrn na oblečení. Vzhledem k tomu, že žehličkou projde opravdu hodně vody (brzy si na pořádné napařování opravdu zvyknete), je žehlící systém Bosch TDI90EASY vybaven také čtyřnásobnou čistící funkcí AntiCalc. Ta účinně zabraňuje tvorbě vodního kamene, čímž samozřejmě dost prodlužuje životnost žehličky.

Odvápňovací systém AntiCalc je představována ventilem self-clean, calc´n clean, vestavěným systémem anti-calc a čisticí tekutinou proti intenzivnímu zavápnění. Sami vidíte, že minerály z kohoutkové vody si na vás díky této žehličce opravdu nepřijdou.

Žehlicí systém Bosch TDI90EASY má přívodní kabel dlouhý 2,5 metru. Navíc má i klip a možnost navinutí, abyste jej mohli úsporněji skladovat. Chybět vám snad bude jen funkce automatického vypnutí žehličky při dlouhodobější nečinnosti. Zde budete na vypínání po ukončení žehlení prostě myslet.

Žehlička patří k těm těžším, takže díky ní nemusíte moc tlačit na žehlené prádlo. A pokud zachováte správnou výškovou vzdálenost asi lokte asi 30 cm od žehlicího prkna, jistě vás ze žehlení nebude ani bolet ruka. Žehlicí systém Bosch TDI90EASY váží 2 kg, s plnou nádobkou tedy téměř 2,5 kg.