Měření tlaku na zápěstí sice není tak přesné jako na paži, ale zato je rychlejší. Takže pokud vám stačí orientační měření tlaku pro domácí potřeby, nepotřebujete sledovat vývoj tlaku přesně, ale jen se občas poměřit, spíše ze zvědavosti, než z nutnosti, budete možná spokojení se zápěstním tlakoměrem Sencor SBD 1470. Je velmi levný, přesto tlak změří.  Provoz je na baterie. Pojďme ho však prohlédnout podrobněji.

Měření tlaku i tepu na velkém displeji

Zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 měří systolický a diastolický tlak, srdeční puls. Vyhodnotí i bezpečný interval výsledků, takže pokud váš tlak bude příliš nízký nebo příliš vysoký, ozve se varovný signál, že je něco v nepořádku. Pokud se varovný signál opakoval i při opakovaných měřeních, kdy si například lépe nasadíte manžetu, je doporučeno navštívit lékaře.

Zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 má poměrně velký digitální displej (vzhledem k velikosti přístroje), který ukáže přehledně, co tlakoměr zjistil. Displej je doplněn grafickým rozlišením zvýšených hodnot, konkrétně pro mírnou, střední nebo dokonce těžkou hypertenzi. Nízký tlak grafické rozlišení nemá. Rozměry displeje jsou 31 x 44 mm.

Tenhle tlakoměr bude jen pro vás, paměť má pouze pro jednoho uživatele

Zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 je určen pouze pro jednoho uživatele, a tak má jen jednu paměť, do ní se vejde 60 posledních měření. Vedle naměřených hodnot se ukládá i datum a čas prováděných měření. Díky tomu si může lékař prohlédnout, jak se váš tlak během posledních měření vyvíjel. Nelze exportovat, přístroj musíte na kontrolu vzít s sebou. Je však velmi malý, v tašce rozhodně tížit nebude. Bez baterií váží pouhých 106 g, tedy asi tolik jako menší mobil.

Při zobrazení naměřeného tlaku můžete přepínat mezi jednotkami mmHG, nebo kPa. Zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 měří hodnoty od 0 do 300 mmHG s maximální odchylkou 5 %. Zde však pozor, to je pouze údaj výrobce. Samotní uživatelé, kteří si přístroj pořídili, uvádějí odchylky mnohem větší. I proto jej lze doporučit jen pro orientační měření lidem, kteří vysokým tlakem prozatím netrpí, ale jen chtějí občas zjistit, jaký tlak asi mají. Metoda měření je oscilometrická.

Spíš pro středně velká zápěstí

Obvod zápěstí, které můžete obejmout přiloženou manžetou, je 13,5 – 19,5 cm. Provoz tlakoměru je na baterie, konkrétně na dvě mikrotužkové, AAA. Manžeta se nafoukne poměrně rychle a snadno. Tlakování i vypouštění manžety je zcela automatické. Jen je nutné vzít v úvahu, že uživatelé zmiňují zhoršování nafukování mažety po několika měřeních.

Rozsah měření je následovný: tlak od 0 do 300 mmHG, puls je od 40 do 199 tepů/min. Zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 indikuje slabé baterie, abyste je mohli včas vyměnit. I po výměně baterií bude zachována celá historie měření, takže se vůbec není nutné bát, že byste o historii měření tlaku právě výměnou baterií přišli. První dvě baterie jsou navíc součástí dodávky.

Špatně jste měřili? Tlakoměr vás upozorní!

A pokud se obáváte, že nebudete schopní tlakoměr správně používat, je tu i automatická indikace chyb měření, která se objeví na displeji. Díky tomu zjistíte, co je špatně nasazeno, přiloženo apod.

I pokud byste měli při měření příliš roztřesené zápěstí, zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 vás o tom bude informovat. Jde o tzv. senzor nevhodného pohybu a netýká se jen třesení, ale jakéhokoliv pohybu rukou, který by mohl mít na měření tlaku vliv.

Až zápěstní digitální tlakoměr Sencor SBD 1470 po měření odložíte, během jedné minuty se automaticky vypne, takže nemusíte vůbec myslet na jeho vypínání. Baterie se tím šetří, a vám také ubydou starosti s dalším přístrojem.