Pokud hledáte středně velký zahradní plynový gril, který toho bude hodně umět a nabídne spoustu alternativního využití, jistě si do hledáčku přidejte i zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky. V základní výbavě má litinový rošt, litinový plát, samozřejmě 3 nerezové hořáky. A k tomu elektrické zapalování, aby použití bylo co nejjednodušší, nejpohodlnější a také nejbezpečnější.

Flame Tamer

Zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky má tyto hořáky vybaveny důležitými prvky s názvem Flame Tamer. O co jde? O kovový profil umístěný přímo nad hořáky. Jejich účelem je zabránit tuku v tom, aby stékal do plamenů. Díky tomu se nestane, že by oheň „bafnul“ a ožehnul vámi připravované pokrmy.

Ale Flame Tamer zvládá ještě další úžasnou věc – zabraňuje přímému ohřevu mřížky pouze v místě hořáku. Takže rozptýlí teplo, díky čemuž se celý plát i rošt ohřívají rovnoměrněji. A kam tedy teče tuk z připravovaných pokrmů? Stéká po stěnách grilu do odkapávací misky ve spodní části grilu. To samozřejmě také prodlužuje životnost hořáků a usnadňuje čištění.

Kvalitní nerezový povrch

Zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky nabídne kvalitní nerezový povrch, pevnost, odolnost a spolehlivost poctivé litiny. Maximální výkon hořáků je 3,5 kW, celkový výkon grilu pak 10,5 kW. Díky všem vychytávkám je gril na plyn praktickým řešením moderních požadavků na grilování.

Zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky jen zapálíte a cirka 5 minut počkáte, než se zahřeje. A pak už jen grilujete, k dispozici máte plynulou regulaci všech tří hořáků, což ve výsledku přináší snadné ovládání celého grilu.

Lahev s plynem musí vedle

Malou nevýhodou je nutnost připojit lahev s plynem, ale tu nechat vedle grilu. Pod gril se totiž podle nové normy už lahve s plynem dávat nesmějí. To je však vykoupeno faktem, že po grilování není potřeba cokoliv uklízet. Žádný popel nevzniká, ale přitom se pokrmy připravují na ohni.

Zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky se dá snadno přemísťovat, protože nabídne čtyři kolečka, z toho dvě větší a dvě menší. Ve víku nechybí zabudovaný teploměr. Víko je odklápěcí, proto nemusíte hledat místo na jeho odložení.

Plochy na odkládání

Na obou stranách grilu jsou odkládací plochy, kam si můžete odkládat grilovací pomůcky. Při grilování lze využít u hrnce nebo pánvičky, v podstatě můžete s grilem zacházet jako se sporákem. Celková plocha roštu je 2640 cm čtverečních, nutné je počítat s tím, že rošt není výklopný.

Uživatelé jsou s grilem obecně spokojení, jen občas si stěžují na slabší materiál na stěnách skříně grilu.

Středně velký, s připojovací sadou

Zahradní plynový gril G21 Oklahoma, BBQ Premium Line se 3 hořáky je výrobkem střední velikosti, jeho velikost je následující: rozměry (š x v x h): 110 cm x 128 cm x 57 cm, hmotnost: 32 kg (bez plynové lahve).

Připojovací sada na plynovou lahev je součástí balení. Dokoupit lze i obal na gril, někteří prodejci jej nabízejí jako součást balení. Jde o důležitý prvek sady, pokud nemůžete gril skladovat na zcela suchém místě. Hodí se i pro mimosezónní skladování, chrání totiž také před prachem.