Zahrada nebo alespoň terasa a časté grilování. To jsou podmínky, které je nutné splnit, abyste ocenili zahradní gril na dřevěné uhlí Tepro Toronto New. Jde o elegantní gril kufříkového tvaru s velkou grilovací plochou a také s nastavitelnou pracovní výškou. Díky tomu, že má odklápěcí víko vybavené teploměrem a větracími otvory, gril zajistí rovnoměrné propečení pokrmů – v podstatě podobně jako v troubě. Jen s tím rozdílem, že jídlo bude vonět grilováním.

Zahradní gril na dřevěné uhlí Tepro Toronto New je navržen velmi prakticky. I byla jeho praktičnost oceněna na spotřebitelských soutěžích. Má totiž mnoho doplňků a odkládacích míst, díky nimž k němu nebudete potřebovat stavět nic dalšího. Snad jen stůl na odložení surovin a hotových jídel.

Konstrukce je z relativně kvalitního materiálu, přestože cena grilu je opravdu základní. Ovšem pozor, tloušťka plechu je jen okolo půl milimetru. Takže pokud stojíte o gril z materiálu pevnějšího, je potřeba se poohlédnout jinde. To stejné platí, i pokud toužíte po roštu z litiny. Zde ho nenajdete.

Díky velikosti grilu lze grilovat i pro více lidí najednou. Takže společné večery u grilu se sousedy nebo s návštěvou mohou být i v početnějších variacích. A nikdy nebudete mít nedostatek hotového jídla.

Gril je poměrně velký. Jeho velikostní parametry jsou následující: celkové rozměry (š x h x v): 115 cm x 67 cm x 107 cm, rozměr hlavní grilovací plochy (š x h): cca 55 cm x 41,5 cm. Rozměr ohřívacího roštu je pak (š x h): 53,9 cm x 24,1 cm. A rozměr ohniště (š x h): 60,6 x 45,7 cm. Pracovní výška je v 84 centimetrech (tedy podobně jako v kuchyni). A najednou sem lze nasypat 1,35 /2,7 kg dřevěného uhlí / briket. Gril váží 26 kg, takže k převážení pomocí koleček se velmi dobře hodí.

Díky odklápěcímu víku je grilování totiž i velmi rychlé. Teploty se tu vyšplhají na mnohem vyšší teplotu než v běžné horkovzdušné troubě. Navíc je uzavíratelná i spodní část na dřevěné uhlí, takže zahradní gril Tepro Toronto New můžete kdykoliv korigovat v jeho výkonu. A teplo jen tak snadno neunikne do okolí.

Díky vyšším teplotám a možnosti přiklopit víko, kdy se teplo dostane k masu hned i z horní strany, je snadnější zachovat maso šťavnatější a ve výsledku i měkčí – pokud se tedy dodrží kroky správného grilování již před samotným umístěním masa na grilovací plochu.

Zahradní gril na dřevěné uhlí Tepro Toronto New má čtyři samostatně regulovatelné přívody vzduchu. Respektive dva přívody a dva odvody, aby cirkulace vzduchu a přístup kyslíku byly optimální. Takže ani po zavření grilu se nestane, že by oheň vyhasnul. Ale samozřejmě lze grilovat i bez víka, což využijete třeba při přípravě zeleniny nebo ovoce.

Gril lze převážet, protože je vybaven dvěma poměrně velkými kolečky. Díky celkem čtyřem pevným nohám je stabilní, takže ani případný vítr vám ho jen tak nepřevrátí. Gril je vybaven dvěma klikami. Jedna z nich slouží k nastavení výšky ohniště, což je velmi výhodná záležitost – když grilujete postupně různé pokrmy. Anebo když se žár ohně mění a vy už ho nechcete upravovat (například ke konci grilování).

Multi-rošt, to je další vychytávka tohoto grilu. Jde o praktický systém grilovacího roštu, který je rozdělen na části, přičemž jedna z nich je vyjímatelná i během grilování. To vám umožní vložit pánev wok na přípravu asijských pokrmů. Anebo tzv. pizza kámen, na kterém si připravíte křupavou pizzu. Obojí lze dokoupit jako příslušenství grilu na dřevěné uhlí Tepro Toronto New.

Navíc se dají vhodně využít dva grilovací rošty, přičemž ten druhý je umístěn ve víku. A během sklápění víka se naklání tak, aby byl stále v horizontální poloze a nic se nevysypalo. Snadné je přikládání, kdy není vůbec potřeba manipulovat s roštem. Přikládá se totiž ze strany. Další snadnou operací je následná práce s popelem – tu usnadňuje výsuvný popelník, což není u grilů na dřevěné uhlí až tak častá záležitost.

Už jsme zmínili i odkládací plochy, kterými je vybaven zahradní gril na dřevěné uhlí Tepro Toronto New. Jsou dvě. Z toho jedna je velká a je umístěný pod grilem. Druhá je menší, výklopná a osazená po straně grilu. Navíc na sobě má i háčky k zavěšení grilovacího náčiní. A také otvírák na lahve.

Údržba grilu je také velmi snadná. Grilovací rošt je totiž nerezový a povrch grilu je ochráněn žáruvzdornou barvou. Rošty lze samozřejmě vyndat a očistit mimo gril. Gril je dodáván v částečně rozmontovaném stavu. Díky detailnímu návodu zabere jeho smontování asi půl hodiny. Uživatelé uvádějí, že v někdy v balení grilu chybějí podložky.

Žáruvzdorná barva, kterou je gril natřen, je odolná pře běžném grilování. Takže při prvotním vypalování je potřeba žár krotit, aby nedošlo k jejímu poškození. To je ostatně i fakt, na který upozorňují uživatelé grilu. A vzhledem k tomu, že gril má čtyři nohy, je nutné, aby stál na rovině. Jinak se začne kroutit.