Pokud už nechcete spoléhat na obyčejné fény, kde nastavíte některou ze dvou až tří teplot, ale i tak si vlasy často přesušíte nebo zelektrizujete, jistě se poohlížíte po kouscích, kterým výrobci dali do vínku i nějakou tu chytrou technologii nebo alespoň senzor. K takovým patří i vysoušeč vlasů Philips MoistureProtect HP8281, který díky technologii MoistureProtect chrání vlasy pře přepálením nebo přesušením. Jak toho výrobce dosáhl? Pojďme se na fén podívat!

Silný příkon, rychlé sušení

Příkon 2 300 W, to přímo vyrazí dech. Běžné fény nebo kulmofény fungují s příkonem okolo 1 000 až 1 800 W, ale vysoušeč vlasů Philips MoistureProtect HP8281 se s tím nemazlí, příkon má nastaven na 2 300 W. Jde o profi přístroj, a tak je potřeba, aby pracoval opravdu dobře a spolehlivě.

Padne i dobře do ruky, ale jen ženám s většíma rukama. Celkově je vysoušeč vlasů Philips MoistureProtect HP8281 spíše větším a těžším fénem, než je průměr u těchto produktů. Jeho velikostní parametry jsou následující (v x š x h): 26,6 cm x 8,5 cm x 24,7 cm. A fén váží 900 g. Nejde o nepřekonatelnou hmotnost, ale uživatelky přiznávají, že po delším foukání z něj může bolet ruka (síla zvyku a tréninku?).

MoistureProtect přizpůsobí teplotu vzduchu

Nejzajímavější na tomto modelu však je MoistureProtect, což je technologie, která snímá teplotu povrchu, na který fouká. A podle toho uzpůsobí teplotu vyfukovaného vzduchu. Vy si sice nastavíte jednu ze šesti možných teplot foukání, ale pokud se přiblížíte fénem příliš blízko hlavě nebo foukáte částečně i do obličeje, teplota vyfukovaného vzduchu se sama zreguluje. A to je velmi pohodlné a příjemné, jak ostatně dokládají samy uživatelky tohoto modelu.

MoistureProtect je infračervený snímač, který lze vypnout. MoistureProtect neustále sleduje a upravuje teplotu sušení podle potřeb vlasů tak, aby nedocházelo ke ztrátě vlhkosti nebo poškození vlasového folikulu. Díky tomu je sušení výkonné, ale přitom citlivé.

Díky této technologii, tedy MoistureProtect, je 100% ochrana proti přesušeným vlasům. K tomu je nutno přidat ještě možnost ionizace vlasů, což je další krok k jejich vyššímu lesku a vitalitě. Samozřejmostí je i impulz studeného vzduchu, kterým zafixujete vytvořený účes.

Dostatečně dlouhý kabel

Zaujme jistě i délka kabelu, která je 2,5 metru. I toto je parametr, ve kterém vysoušeč vlasů Philips MoistureProtect HP8281 vyniká nad ostatními modely. Jenže vyšší je i jeho cena, c čímž je nutno při výběru fénu také kalkulovat.

Nejen nastavení teploty má šest stupňů. 6 stupňů můžete využít i při nastavení rychlosti foukání. Samozřejmostí je odnímatelná mřížka, díky které se minimalizuje riziko nasátí vlasů do těla fénu. Mřížka se snadno čistí od prachu a zachycených vlasů.

Design ocení každá!

Milovnice designu ocení to, jak vysoušeč vlasů Philips MoistureProtect HP8281 vypadá. Jeho bílo – růžové kombinace a průhledné nástavce působí velmi jemným, ovšem i originálním dojmem. V balení najdete jak koncentrátor pro tvorbu konkrétního stylingu, tak difuzér pro zvětšení objemu.