Chcete opravdu revolučně rychlý fén. A tak hledáte i mezi dražšími modely, a jistě jste narazili už i na vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01. A máte pravdu, jde o poměrně nové řešení vysoušení vlasů. Jen pozor, vydává pískání na vyšších frekvencích, takže někteří domácí mazlíčci by to mohli hůře snášet. Pro lidi je však tišší než běžný fén, a tak je použitelný i pozdě večer nebo brzy ráno, kdy byste běžným fénem vzbudili celou rodinu.

Nová technologie urychlí vysoušení

Supersonic fén je fén s novou technologií, která vysuší vlasy až neuvěřitelně rychle. Kontroluje teplotu vzduchu, nepřepálí vlasy, naopak je nechává krásně lesklé. Uživatelky uvádějí, že foukání tvá asi o dvě třetiny kratší dobu, když použijí vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01, samozřejmě ve srovnání s běžným fénem.

Ale cena je přímo odstrašující, v podstatě na dvacetinásobku ceny běžného fénu. Proto je na rozhodnutí každého zákazníka, zda zrovna do fénu investuje tolik, co třeba do lednice nebo do pračky se sušičkou či do lepšího mobilního telefonu s operačním systémem (smartphonu). Pokud však investujete, budete spokojení.

Minimum hluku díky účinné rušičce

Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 nabídne nejen dokonalou ergonomii, ale i kvalitní sušení a rychlé vysušení za minima hluku. Osloví vás jistě i design v unikátní konstrukci a moderní fuchsiové barvě. Dobře padne do ruky a ovládání nahmatáte i po paměti.

Nemusíte se dívat, kam sáhnout, když chcete vzduch ochladit, abyste zafixovali účes. Ukazovákem na tlačítko snadno dosáhnete. Ale na druhou stranu je Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 navržen tak, že běžnou manipulací s ním si nastavení nezměníte náhodně, aniž byste se o to vyloženě snažili.

Nástavce drží na magnet a neohřívají se

Teplota má čtyři stupně nastavení, k tomu již zmíněný studený vzduch. Motor je inovativní, má tišší provoz a je umístěn v rukojeti. Ta se od něj však nijak neohřívá. Ani magnetické nástavce, které najdete v balení, se ohřívat nebudou, což je velká výhoda při častější výměně nástavců během foukání vlasů a tvorby účesu.

Můžete si užít přesné vysoušení a styling, protože přiložené nástavce mohou cílit vzduch tak, jak vy právě potřebujete. A jak výrobce uvádí, vzduch vyfukovaný z motoru je třikrát silnější než ten, který je do motoru nasáván. Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 navíc umí namířit proud vzduchu tak, aby byl váš styling dokonalý.

Teplo řízené mikroprocesorem

Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 navíc má speciální mikroprocesor, který řídí samotné teplo. Takže už se fén nikdy nepřehřeje a vy nevystavíte své vlasy příliš velkému teplu. To je zanechá přirozeně silné, lesklé, zkrátka zdravé.

A v čem je ono supersonic? Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 je konstruován tak, že hluk výkonného motoru pohlcují akustické tlumiče umístěné v rukojeti fénu. A v tom je kouzlo jeho tichého provozu. Ionizace je samozřejmou součástí přístroje, historie ukázala, že ionizace má velké účinky na stav vlasů.

Velký příkon i dlouhý kabel

Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 nabídne tři rychlosti vysoušení, konkrétně vysoušení, rovnoměrné vysoušení a styling. Příkon přístroje je až neuvěřitelných 1 600 W! A přívodní kabel má luxusních 2,7 metru, což musí stačit na styling i v koupelně, kde není zásuvka přímo u zrcadla.

Designové pouzdro od Jamese Dysona

Pouzdro navržené Jamesem Dysonem je třešinkou na dortu tohoto produktu. Rozměry fénu jsou velmi sympatické, konkrétně (v x š x h): 245 mm x 78 mm x 97 mm. Hmotnost je pouze 618 g, což u fénů s nejvyššími výkony na trhu rozhodně není pravidlem. Často jsou takové fény nebo rotační kartáče mnohem těžší.

Vysoká cena za velký užitek, říkají uživatelé

Vzduch proudí v objemu 41 litrů za vteřinu. Součástí fénu je i poutko na zavěšení. Uživatelky vysoušeče vlasů Dyson Supersonic DS – 305967 – 01 deklarují, že cena odpovídá kvalitě, i když je ta cena tedy až astronomická.

Otvory pro přisávání vzduchu jsou ve fénu dole. To je sice revoluční pojetí pro vlasy, protože se nenasávají do fénu, ale zase pokud sjedete rukou níž, přiklopíte s ní právě ony nasávací otvory. A s tím může pak přijít problém. Jde však o zvyk, jakým úchopem budete fén držet.

Nikdy nesklouzne

Zajímavá je i protiskluzová podložka, abyste mohli fén vždy bezpečně odložit. Budete mít jistotu, že nesklouzne a nesjede ze skříňky nebo z umyvadla, případně třeba do vany.