Vřetenové sekačky nejsou mezi běžnými uživateli příliš známé. Jsou určeny pro údržbu velmi malých ploch trávníků. Anebo pro speciální travnaté plochy, kde si uživatelé přejí mít dokonale vysekáno, pravidelně a se snadnou obsluhou sekačky. Konkrétně model FIELDMANN FZR 1010 je určen pro pravidelnou údržbu trávníků do rozlohy 200 metrů čtverečních, přičemž závěr sekání je celkem uspokojivých 40 cm.

Výhodou sekačky je minimální hlučnost, snadné ovládání, nepotřebujete k ní žádný pohon, a to ani elektrický. Vřetenová sekačka FIELDMANN FZR 1010 váží jen 8,8 kg, takže je snadné ji přenést, kamkoliv potřebujete. Sklopné madlo přitom zajistí minimální nároky na skladování.

Vřetena, která sekají, jsou všechna překryta tak, aby byla práce s touto sekačkou zcela bezpečná. Vřetena se sice netočí stejně rychle jako nože v případě elektrických či benzínových sekaček, ale vzhledem k jejich dobrému vybroušení a práci pomocí střihu jsou také při neopatrném zacházení možným rizikem úrazu.

Po vřetenové sekačce FIELDMANN FZR 1010 rothodně nemusítu uklízet ručně, tedy shrabávat trávu. Ta je automaticky zachytávána do koše, který má objem 35 l. Tráva do koše nevletuje vysokou rychlostí, proto koš nemusí mít víko. A proto také vždy vidíte stupeň jeho naplněnosti.

Tráva je vřetenovou sekačkou stříhána, nikoliv sečena. A to umožní docílit opravdu dokonalého vzhledu trávníku. Přitom výška sečení se dá nastavit mnohem níž než na běžných sekačkách s elektrickým nebo benzínovým pohonem. Minimální střih lze totiž dělat již ve 14 mm. Maximum pak je 43 mm.

Vřetenová sekačka FIELDMANN FZR 1010 je poměrně velkým modelem, proto pokud byste se báli horší možnosti manipulace s tak velkou sekačkou anebo nemožnosti například vjet s ní pod keře, poohlédněte se po menších modelech od tohoto výrobce. Vřetenové nože jsou založeny na stejném principu, proto je i u nich výsledek sekání opravdu dokonalý. Vyžadují pouze jediné lidský pohod a rovný terén, který ale může být členitý přítomností keřů a stromů, zahradních staveb.

Jediné, na co si uživatelé stěžují, je že sekačka nebere dobře trávu do koše v době, kdy s ní jedou pomaleji. Pod stromy, keři a okolo překážek se pomaleji prostě jezdit musí, proto se možná připravte na dohrabání trávy v místech, kde jste nemohli jet naplno.