Minimum spotřebované energie na jedno praní, úzký profil do menších koupelen, nízká cena a podle ohlasů uživatelů spolehlivý výrobek se snadným ovládáním. Jsou levné pračky dostatečně konkurenčně schopné drahým modelům? Nebo je lépe si připlatit i trojnásobek a spolehnout se na výrobce, který si troufne prodávat své pračky mnohem dráž? Pojďme se podívat na parametry volně stojící slim pračky s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW a zkušenosti uživatelů s ní. Možná budete překvapení.

Obchody nabízejí prodloužené záruky

Než se vrhneme na samotné vlastnosti pračky BEKO, zmiňme si jednu celkem velkou drobnost. Čím dál více specializovaných obchodů s elektrem nabízí velké spotřebiče s možností dokoupit si prodlouženou záruku, často až na pět let. V tomto případě pak vyjde levný model pračky opravdu skvěle, za minimální peníz je pět let postaráno buď o bezporuchové praní, nebo o záruční servis.

A podle ohlasů mnoha uživatelů často nemají ani velmi drahé pračky životnost o tolik delší. Proto pokud bojujete s penězi, nebo pokud je chcete utrácet za něco zcela jiného, než je drahý bílý spotřebič, rozhodně se vyplatí jít i cestou levného s dokoupením záruky na pět let. Ale samozřejmě jen v případě, že i levný model dobře pere. A jak pere volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW, na to se právě podíváme.

Začněme slim rozměry

Volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW je úzkou pračkou vhodnou do menších koupelen nebo komor vybavených přívodem vody a odpadem. Naplnit ji můžete maximálně šesti kilogramy prádla a počítat je nutné s tím, že programy na praní jsou delší, a to jak kvůli nízké spotřebě, tak zejména pro jiný tvar bubnu, než mají pračky klasické velikosti.

Celkové velikostní parametry této pračky jsou následující: hmotnost: 55 g, rozměry (v x š x h): 84 cm x 60 cm x 41,5 cm. Patří tedy k jedněm z nejužších na trhu. Jestliže bojujete s každým centimetrem, jistě stojí za to o ní popřemýšlet.

15 programů a 1 000 otáček za minutu

Možná vám volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW nebude vyhovovat pro nízké otáčky při ždímání. U každého z programů se totiž dostanete jen na 1 000 otáček za minutu, což spoustě lidem vyhovovat vůbec nemusí.

Pozitivem nízkých otáček je, že prádlo nebude tolik zmačkané, negativem pak delší schnutí a vyšší vlhkost v bytě, pokud sušíte v interiéru. Jestliže máte sušičku, asi nebudou nízké otáčky preferovány, protože pak sušička vezme na sušení více energie. Z prádla ale po ždímání rozhodně nekape, a to podle uživatelů ani při 600 otáčkách.

Dobrou zprávou je celkový počet programů, kterých je tu dohromady 15. Ale s výjimkou dvou jsou všechny poměrně dlouhé. Mnoha uživatelům chybí program na praní smíšené náplně na cirka hodinu. Ten je nahrazen půlhodinovým programem, který ale neohřívá vodu dostatečně, jen na 30 stupňů. To na některé typy potu (ty agresivnější) nemusí dostačovat. Jestliže potřebujete vyprat jen málo prádla, do 2 kg, pak vám možná vystačí express program s délkou trvání jen 14 minut. Opět je ale určen pouze pro minimální znečištění.

Základní program na bavlnu trvá 219 minut

Necelé čtyři hodiny, to je základní program na praní bavlny, který bývá dlouhý u všech praček, ale volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW patří v tomto ohledu spíše k rekordmanům. Bohužel tu chybějí možnosti zkrácení programů, a tak je pro kratší praní potřeba volit programy jiné. Podle zkušeností uživatelů sice voleb není příliš, ale dají se kratší programy najít také.

Nechybí dětská pojistka a ani odložený start

Volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW dokáže nabídnout dětskou pojistku, což není u levných modelů zcela obvyklé. Proto je skvělou volbou pro rodiny s malými dětmi, které mají snížené příjmy (z důvodu odchodu jednoho z rodičů na mateřskou / rodičovskou dovolenou) nebo i pro samoživitele s malými dětmi. Pračka je jednak levná, jednak může mít záruku až na 5 let, jednak má dětskou pojistku, takže ušetří mnoho starostí při hlídání dítěte, během praní vám dítě zkrátka nic nepřeprogramuje.

Pokud chcete prát později, než jste pračku naplnili, ani to není problém, disponuje funkcí odloženého startu. Pračka ale nepatří k nejtišším, takže na noční praní v paneláku nebo v domě, kde se hluk hodně nese, to rozhodně není. Při praní totiž hlučí 61 decibely, při ždímání pak 77 dB. Zatímco ždímání je jen o kousek hlučnější než u podobných modelů, praní je hlučné velmi (najdeme i pračky s hlučností do 50 dB). To je ale daň za slim provedení a samozřejmě za levnější model.

Samočistící program

Volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW má speciální samočisticí program, který pere na 70 stupňů a je vytvořen tak, aby rychlými a prudkými pohyby vody odstranil veškeré zbytky jak prášku, tak textiliií a aviváže. Díky tomu je pračka udržovaná stále čistá, jen je nutné si na tento program občas vzpomenout. Automaticky vám ho pračka nepřipomene (dražší smart modely ano).

Jemné praní vlny i hedvábí

U praček se dlouho tradovalo, že o hedvábí a vlnu se dokáží postarat jen ty nejdražší. Ale doby se vyvíjí, a tak i levnější modely jdou dnes již naprogramovány tak, aby zvládly náročnou péči o vlnu nebo i simulaci ručního praní, kterou skvěle využijete třeba u praní hedvábí nebo záclon.

Častěji u vás vypadává elektřina?

Jestliže bydlíte v oblasti, kde častěji vypadává elektřina, nemusíte se bát nechat pračku pracovat i v době, kdy nejste doma. Pokud vypadne proud, nahodí se záložní paměť, takže volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW při opětovném spuštění proudu naváže v pracím cyklu přesně tam, kde před výpadkem proudu skončila.

Plné využití prášku

Volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW má také schopnost co nejlépe využít vsypaný prášek na praní. Už se nemusíte zdržovat s čištěním otvoru pro zásuvku na prací prášek, kde u některých modelů často zůstává prášek cestou do pracího bubnu. Tady je tomu jinak, a to díky technologii AquaFusion. Ta umí využít 100 % nadávkovaného pracího prášku. Nedovolí totiž ani jeho odtok do odpadu ještě před začátkem praní.

A co na ni uživatelé?

Volně stojící slim pračka s předním plněním BEKO WRE 6511 BWW vzbuzuje ve svých uživatelích převážně spokojenost, a to hlavně díky dobrému poměru mezi cenou a výkonem. 15 pracích programů je podle mnohých z nich více než dost, z toho dva extra krátké, takže i ve spěchu tato pračka poslouží. Chybí jeden program na cirka hodinové praní, a bohužel se programy nedají zkrátit, tato funkce pračce chybí, ostatní programy jsou poměrně dlouhé, neboť jde o pračku v energetické třídě A+++.

Uživatelé si pochvalují samočisticí program nebo také způsob, jak pračka zachází s práškem. Kvitují i možnost nákupu prodloužené záruky, což dělá z pračky levnou koupi dokonce na pět let se záručním servisem. Co je trochu zklamalo, je poměrně velká hlučnost, ale v tomto případě jde pro změnu o daň za slim provedení o hloubce jen 41,5 cm, což je skvělé do malé koupelny, ale už se sem nevešlo moc izolace hluku.

Uživatelé si musejí vystačit s 1 000 otáčkami za minutu při ždímání, ale nejde o nijak extrémně omezující limit, prádlo je vyždímáno dobře a alespoň není tolik pomačkané. Parní oživení a vyrovnání prádla tu totiž chybí, to je nutné hledat u dražších modelů.

Uživatelé si chválí i dětskou pojistku nebo vnitřní paměť pračky, která při výpadku elektřiny po několik ví, kde s praním skončila. Dobré jsou i programy pro šetrné praní, a to jak vlny, tak například i simulace ručního praní. Některým uživatelům je na překážku, že popisky jsou pouze v angličtině.