I slim myčka nádobí může pojmout více než 9 sad. Příkladem je volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000. Je totiž na celých 10 sad nádobí, takže i když zabere v kuchyni jen 45 cm, zastane velký kus práce a umyje nádobí i pro čtyřčlennou rodinu. Více se sice hodí pro menší rodiny, ale pokud máte malou kuchyni, tak i se dvěma dětmi budete s myčkou spokojeni, alespoň podle ohlasů uživatelů. Pojďme se na její technické parametry podívat podrobněji.

Slim do menších kuchyní

Volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000 je jako dělaná pro menší kuchyně. Jde o klasicky vysokou myčku, ale v užším provedení. Jen pozor, pokud stojíte o opravdu malou myčku nádobí, je nutné se poohlédnout po stolních modelech. Ty můžete postavit na kuchyňskou linku. Ale slim myčka stojí běžně na zemi a je vysoká okolo 85 cm.

Tento konkrétní model má následující velikostní parametry: hmotnost: 38,5 kg, rozměry (v x š x h): 84,5 cm x 44,8 cm x 61 cm. Zde je nutné si dát pozor zejména na hloubku myčky, kdy na rozdíl o modelů s hloubkou okolo 55 cm se s touto myčkou můžete hůře popasovat při zasouvání pod linku, přece jen je o centimetr hlubší, než je pro kuchyňské linky běžné.

Počítejte s možností předmytí

Pro velmi znečištěné nádobí nabízí volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000 možnost předmytí. Mezi dalšími programy najdete například automatický, intenzivní, normální, ECO, speciální program na mytí skla, rychlý režim, 90 min. program, celkem je tu naprogramováno 8 mycích programů.

Model je i málo hlučný, výrobce uvádí 44 dB, uživatelé nízkou hlučnost potvrzují. Přesto se bude v mnoha případech jistě hodit možnost odloženého startu, a to až o 24 hodin. Energetická spotřeba sice nepatří k nejnižším, ale i tak nabídne model při rozumné ceně energetickou třídu A++.

Možnost prodloužit záruku na tlakové čerpadlo až na 5 let

Výrobce nabízí u volně stojící slim myčky nádobí ETA 2382 90000 i možnost prodloužení záruky na tlakové čerpadlo na 5 let, a to velmi snadným způsobem, stačí svou ETA myčku zaregistrovat na stránkách výrobce.

I v tomto případě jde o model se šuplíkem na příbory, díky němu se i do slim myčky vejde 10 sad nádobí. Ale přihrádka na příbory má i svá negativa, posoudit koupi takového modelu si musí každý sám. Modely s košem na příbory pojmou o několik sad nádobí méně, ale zase je jejich obsluha rychlejší, příbory se dají do koše umisťovat i po několika kusech najednou.

Zónové mytí nádobí důkladně umyje hrnce, ale ochrání sklo

Volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000 dokáže tzv. zónové mytí. Ve spodní části myje důkladně hrnce a talíře, ve středním koši pak s péčí oplachuje vaše skleničky a další jemné nádobí, které díky tomu zůstává nepoškozené a bez zašedlé oxidace. Každý koš totiž pracuje s jiným tlakem vody a dokonce i s rozdílnou teplotou. Tím se maximalizuje účinnost mytí ve spodním koši a zároveň minimalizuje poškození nádobí v koši středním a horním.

Na displeji se dozvíte vše potřebné

Vzhledem k tomu, že jde o volně stojící myčku, je na jejích dvířkách také celé ovládání. V tomto případě disponuje model i displejem, na kterém se dozvíte vše potřebné. Volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000 má jak indikaci soli, tak leštidla, ale i ochranu proti úniku vody. Na displeji uvidíte jak navolený program, tak zbývající čas mytí nebo čas zbývající do začátku programu při odloženém startu.

Co tu budete hledat marně, je systém aqua stop nebo automatické otevírání dvířek ke konci sušicího programu, o to se budete muset postarat sami. Standardní eco program zabere 195 minut, tedy něco přes tři hodiny, což je mezi současnými myčkami běžná doba, vzhledem k tomu, že se použitá voda recykluje.

A co na ni uživatelé?

Volně stojící slim myčka nádobí ETA 2382 90000 své uživatele zatím nezklamala, alespoň co týká těch, kteří své zkušenosti s touto myčkou sdíleli. Označují ji za spolehlivou, s mytím i sušením jsou vcelku spokojení, stejně tak s manipulací, i s nastavováním programů. Chválí si variabilitu příborové zásuvky.

Uživatelé vyjadřují spokojenost s mycími programy, jejich délkou a hlavně s funkcí zónového mytí. Jsou spokojení i s předmýváním, díky kterému se mnohem efektivněji umyje silněji zašpiněné nebo zaschlé nádobí.

Uživatelé by uvítali automatické otevírání dveří po domytí, ale jde o zvyk, stačí na otevření dveří prostě jen nezapomenout. Kapacita deseti sad nádobí je podle uživatelů dostačující pro dvou až tříčlennou rodinu.