Pokukujete po velmi levné, ale velmi šikovné myčce? A potřebujete myčku volně stojící, se šířkou 60 cm? Hodil by se prostor pro 14 sad nádobí? Prohlédněte si i parametry volně stojící myčky nádobí Beko DFN 26420 W. Má skvělý poměr mezi cenou a výkonem, zkušenosti uživatelů s ní jsou dobré. Nabídne dost prostoru i pro velké pečicí plechy nebo pro rodinu s více dětmi. Pojďme se na její parametry podívat podrobněji.

Prostor pro 14 sad je zajištěn šuplíkem na příbory

Volně stojící myčka nádobí Beko DFN 26420 W je další z těch, co nemají koš na příbory, ale přihrádku. Ta slouží nejen k mytí příborů, ale i dalších drobností. V tomto ohledu se uživatelé dělí na dvě skupiny, každá preferuje něco jiného – jedna šuplík, který zajistí více místa v myčce, ale vezme prostor výškový nad prvním košem, druhá preferuje koš na příbory, který sice blokuje místo pro několik talířů nebo jeden hrnec, ale pro změnu dovolí ukládat příbory do myčky a zase je sklízet velmi rychle. Pokud patříte k upřednostňovatelům koše na příbory, je nutno se poohlédnout po jiném modelu.

Specialista na mytí plechů

Volně stojící myčka nádobí Beko DFN 26420 W je specialním modelem s vybavením pro mytí plechů. Má tzv. systém Tray Wash, což jsou speciální držáky plechů, díky kterým se voda dostane na každé místo na plechu a dokonale jej umyje. Do spodního koše se vejdou dva pečicí plechy, do horního pak jeden. Tlak vody je při mytí dost vysoký na to, aby se voda dostala úplně všude. A uživatelé toto prohlášení výrobce potvrzují.

Technologie Glass Shield pro čisté a nablýskané skleničky

Volně stojící myčka nádobí Beko DFN 26420 W má také technologii Glass Shield neboli štít pro sklo, která skleničky nejen myje, ale také je dobře naleští. Kouzlo je v tom, že myčka oplachuje nádobí nezměkčenou vodou. To samo o sobě prodlužuje životnost skla, zamezuje jeho korozi, nevzhlednému zašednutí a také zbytečnému poškrábání.

Efektivně čistí sama sebe

Myčka také musí čas od času vyčistit sama sebe. K tomu je tu připraven program s názvem Inner Clean aneb vnitřní čistota. V tomto programu se voda ohřeje na 73 stupňů, a tak se umyje i zatvrdlá mastnota. pokud to podpoříte použitím čističe na myčku, budou výsledky opravdu skvělé.

Invertorový motor zajistí nízkou hlučnost a spotřebu, ale dlouhou životnost

Invertorové motory mají spoustu výhod. Dovolují práci při nízké spotřebě (i když zde je A++, což zrovna k nejnižším nepatří), mají nízkou hlučnost (zde jen 46 dB) a také dlouho vydrží v provozu, což je příjemným bonusem zejména pro zákazníka.

Spotřeba vody patří spíše k nižším. Na běžný cyklus 11 litrů vody, na eko cyklus jen 9,5 litru. Když zvážíme, že je vevnitř prostor pro 14 sad, nádobí, je s podivem, že je mytí dostatečně účinné. A podle uživatelů opravdu je, s mytím jsou spokojení. Myčka dokonce podle výsledků testů spotřebitelské organizace dTest myje nejlépe v hlavním programu mezi všemi testovanými modely, a to i těmi za mnohem vyšší ceny.

Myčka je malinko rozměrnější

Jde sice jen o milimetry, ale volně stojící myčka nádobí Beko DFN 26420 W je malinko rozměrnější než její kolegyně. Rozměry jsou dle některých obchodů následující (v x š x h): 85 cm x 60 cm x 60 cm. Některé volně stojící myčky jsou o něco méně široké. Model váží 46,1 kg.

I zde je střední koš variabilní

Možností umístění středního koše je několik, podle toho, jak velké nádobí chcete dát do něj a pod něj. Celkem máte k dispozici tři výškové polohy. Výhodou je, že umístění koše můžete měnit i v době, když už je myčka naplněna nádobím. Vyhnete se tak nepříjemnému přeskládávání vašeho nádobí a ztrátám času.

Sedm mycích programů a doplňková nastavení

Nejkratší nastavitelný program Quick and Clean trvá 58 minut. To není zrovna nejméně, známe i myčky, které to stihnou za 40 minut. Za odměnu ale za toto zdržení dostanete lépe usušené nádobí. Nejdelší program také velmi dlouhý, dokonce 220 minut. Tohle spotřebitelé myčce nejčastěji vytýkají. Lze ale použít tlačítko Fast+, které umí zrychlit mycí program až trojnásobně.

Automatický program má k dispozici výsledky zkoumání senzorů, ty poznají míru znečištění nádobí. Podle toho volně stojící myčka nádobí Beko DFN 26420 W zvolí teplotu mytí, množství vody a správnou délku programu. Zkrátka: automat. K mání je i možnost mytí poloviční náplně.

Celkově je k dispozici těchto 7 programů mytí:    Auto program, Předmytí, Mini 30, Eco 50, Intensive 70, Glass Care 40, Quick & Shine, Inner Clean – program na čištění myčky.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé jsou s volně stojící myčkou nádobí Beko DFN 26420 W převážně spokojeni, a to hlavně s ohledem na její cenu. Velmi oceňují i nerezové provedení vnitřních prostor, kde není použit levný plast jako u některých i mnohem dražších konkurenčních modelů.

Spokojenost projevují uživatelé s kvalitou mytí i s prostorností uvnitř myčky, do které se opravdu vejde 14 sad nádobí. Mnoho uživatelů využívá speciální držáky na pečicí plechy, díky čemuž je mají pak dobře umyté. Automatické rozhodování myčky o teplotě, množství vody a délce trvání programu je také příjemně překvapilo. Spokojeni jsou i s nízkou hlučností nebo s nízkou spotřebou vody.

Stěžují si povětšinou na délku trvání mycích programů, které jsou delší než u konkurence. Nejkratší mytí zabere 58 minut, což je na „rychloprogram“ poměrně hodně. Delší programy lze ale ukrátit tlačítkem Fast +, které umí zrychlit mycí program až trojnásobně.

Obsluha je podle uživatelů poměrně snadná, tlačítka mají jasné symboly, na displeji je dostatek informací o provozu myčky, o stavu hladiny soli nebo leštidla. Košíky jsou stabilní, velmi příjemná je možnost měnit polohu středního koše, a to i v době, kdy je naplněn nádobím.