Jednoduchá, základní, ale přesto pokročilá videokamera, kterou ocení celá rodina. Její použití je snadné. Proklamuje to jak výrobce, tak toto prohlášení najdete v recenzích uživatelů z celého světa. Zejména ale kameru oceníte tehdy, když jsou v domácnosti malé děti. Jednak si je kdykoliv snadno natočíte a jednak naprosto pohodlně použijete režim Nemluvně, který umí třídit filmové záznamy do alb až pro tři děti.

Canon je světovou jedničkou mezi foto technikou. Produkuje profesionální zařízení, ovšem nezapomíná ani na běžné smrtelníky. Svou trojicí rodinných videokamer v řadě HF R706, HF R76 a HF R78 nabídl cenově dostupné řešení snad všem domácnostem. Modely se od sebe liší jak výbavou, tak i cenou. S ohledem na relativně nízkou cenu a nízkou hmotnost jsou tyto „miniatury“ dle zkušenějších uživatelů překvapivě dobře vybaveny.

Kamera je navíc vybavena plně výklopným dotykovým LCD displejem, díky kterému může být na kameře o mnoho méně fyzických tlačítek. Úhlopříčka displeje je 7,5 cm a je v širokoúhlém formátu. V kameře je instalovaná inteligentní IS technologie, která zajistí ostrost a čistotu výsledných snímků. K tomu si přidejte bohatou škálu barevných odstínů a ještě dokonalý kontrast dokumentované scény a máte jasno: vzhledem k ceně jde o opravdu dobrou volbu do každé rodiny, i do rodin mladých a teprve začínajících se společným životem.

Jde samozřejmě o Full HD kameru, takže všechny záběry pořídíte i s detaily. Kamera Canon LEGRIA HF R76 Premium Kit je schopná zoomu optického 32x, chytrého 52 x a digitálního až 1140 krát! Vzhledem k tomu, že zaostření kamery může proběhnout jen dotykem na obrazovku, bude i natáčení ve velkém zoomu pohodlné. Vysokou kvalitu záznamu s velkým zoomem zajistí samozřejmě optická stabilizace obrazu. Stabilizační technologie Intelligent IS vybírá nejvhodnější stabilizační mód pro eliminaci rozmazání. Výsledek je podle ohlasů uživatelů překvapivě vynikající.

Kamera disponuje Wi-Fi i NFC. Takže jek dálkové ovládání, tak přenos dat nebude nejmenším problémem. Live promítání je už automatickou součástí funkcí Wi-Fi kamer. CMOS snímač typu 1/4,85 nabízí několik režimů kvality záznamu. Ten nejvyšší je Full HD, tedy 1920 x 1080 pixelů. Záznamy se ukládají formátu MP4 a AVCHD.

Světelnost je u kamery Canon LEGRIA HF R76 Premium Kit 1,8 – 4,5 f. Přitom minimální vzdálenost pro zaostření je 1 centimetr. Chybět ale bude sluneční clona.

Kamera má vlastní vnitřní paměť 16 GB, je tu i slot na paměťové karty SD/SDHC/SDXC. V balení je ještě paměťová karta s kapacitou 8 GB. Záznam ale můžete i přímo odesílet.

Kamera má dobře vyřešen i zvykový režim. Můžete si vybrat z pěti režimů scén, které automaticky optimalizují nastavení zvuku. Přitom se snaží zvuk přiblížit snímaným scénám. Zvuk je v režimech Dolby Digital – 2 kanály a AC3 – 2 kanály. Výběr probíhá pomocí volby „Výběr audioscény“. Následně kamera optimalizuje nastavení zvuku tak, aby odpovídala snímané scéně.

Kamera Canon LEGRIA HF R76 Premium Kit vám umožní rozvoj tvoření s videem. Je totiž vybavena některými kreativními funkcemi, na něž si jistě rychle zvyknete. Jde například o záznam zpomaleného pohybu, kdy se rychlost sníží na polovinu. Jde zaznamenat ale i zrychený pohyb, a o od dvojnásobku až po 1200 x zrychlený pohyb. Problémem pro vás nebude ani převod na zrychlený pohyb.

K tomu si přičtěte režim dekorace, kdy můžete filmy libovolně doplňovat zábavnými efekty. Anebo si vyberete přednastavené filtry pro filmový vzhled. Samozřejmostí jsou přednastavené expozice a možnost vedle natáčení videa pořizovat také fotografie. Můžete je pořizovat souběžně se záznamem videa.

Kamera v nejvyšší kvalitě natáčí rychlostí 30 fps. Pokud ale snížíte nároky na bohatost záznamu (na 720 p), zvládne kamera i 60 fps.

Nahlédněme na konektory, kterými je kamera vybavena. Na první pohled vám bude chybět konektor pro mikrofon. Ten se prostě připojit nelze. Najdete tu ale zdířku pro sluchátka, USB – Mini-B, Hi-Speed USB – avšak pouze výstup. Kamera má dále výstup pro AV, HDMI, vstup pro nabíječku a také stativový závit. Stativ je také součástí balení. Jde o model Joby, který je sice poměrně malý, ale jako základní stativ bohatě dostačuje pro běžné rodinné použití.

V balení pak najdete i kameru, zmíněný stativ a paměťovou kartu, napájecí adaptér, baterii, USB kabel, HDMI kabel (mini provedení), originální pouzdro a samozřejmě samotnou kameru. Baterie vydrží na jedno nabití asi 3 hodiny záznamu.

Už bylo zmíněno Wi-Fi připojení. NFC tu také nechybí. Co vám umožní? Například snímání na dálku, přehrávání prostřednictvím prohlížeče, nebo různé funkce díky webovým službám. Kamera díky Wi-Fi i NFC komunikuje s ostatními chytrými zařízeními. Možnost sdílení na sociálních sítích se samozřejmostí.

U kamery Canon LEGRIA HF R76 Premium Kit oceníte ovšem i její kompaktnost. Váží pouhých 250 g a její rozměry (š x v x h) Jsou: 53 mm × 58 mm × 116 mm. Takže i když si váš protějšek může myslet, že na dovolenou si stačí vzít s sebou mobil, neváhejte a zabalte i tuto kameru. Nebudete litovat. A hlavně moc místa a váhy navíc nezabere.