Pro lidi větší postavy (jak výškově, tak i prostorově) se jako vhodné pracovní křeslo nabízí větší kancelářská židle Medea. Jde o poměrně levné židle, také s pouze základním ergonomickým nastavením. Proto se nehodí pro delší práci u počítače, ale jen pro občasné použití.

Větší, kovová, prodyšná

Větší kancelářská židle Medea nabídne síťovaný potah, což oceníte zejména v létě, kdy bude materiál příjemně větrat, a usnadní vám tak teplotní regulaci i v teplejší místnosti. Základní kostra židle Medea je kovová, a to včetně pětiramenné hvězdice. Použitá pojezdová kolečka jsou však jen plastová, což se projeví na jejich rychlém opotřebení, a to zejména u lidí s vyšší hmotností.

Sedák židle je velmi prostorný. To platí i pro opěrku zad. Je však nutné počítat s tím, že sedák je poměrně hluboký, takže člověk s menší postavou se k opěrce zad ani nedostane. Sedák totiž nelze posouvat dopředu a dozadu, pouze nahoru a dolů, případně jej mírně vyklonit. Tím však nastavitelnost větší kancelářské židle Medea končí.

Područky napevno

Područky jsou namontovány na pevno a jsou podél širokého sedáku. Proto by pro lidi s útlejší postavou a nižším vzrůstem byly dost nepohodlné. Po použití židle bude nesnadné ji zasunout pod stůl, zejména pod ten počítačový, kde většinou máme výsuvný šuplík pro klávesnici a myš. Tím, že se s područkami nedá hnout, zůstávají poměrně vysoko.

Jen základní polstrování

Navíc je polstrování tohoto křesla jen základní, takže sezení je ve výsledku poměrně tvrdé. Nepodpírá záda a nekopíruje pohyb bederní páteře. I to je důvod, proč se větší kancelářská židle Medea hodí pro větší lidi a jen na příležitostné sezení u počítače či u psacího stolu. Na druhou stranu je nutné vzít v úvahu její velmi nízkou cenu.

Pro větší lidi a s kratší dobou sezení

Takže jste-li větší postavy (až do 120 kg), potřebujete-li kancelářskou židli jen na občasné sezení u počítače a nepotřebujete, aby se židle dala zasunout pod stůl, můžete si ji s čistým svědomím pořídit. Díky kovové konstrukci a síťovanému potahu bude sloužit dobře. Jen si do zásoby pořiďte náhradní kolečka lepší kvality.