Malý, ale zato vestavný mrazák AEG Mastery ABB68211AF je dobrou volbou všude tam, kde je potřeba mrazák zabudovat do prostoru a designu kuchyně. Tento Model vám poskytne mrazící prostor o objemu 95 litrů, přitom je vybaven třemi oddělenými zásuvkami.

Navíc s mrazákem dostanete i zmrazovací tác. K čemu ho využít? Například ke zmrazování drobného měkkého ovoce, které je výhodnější nejdříve nechat zmrznout samostatně rozložené na tácu. A pak teprve, až bude zmrzlé, ho umístit do mrazící nádoby a nechat v mrazáku. Když to takhle uděláte například s malinami nebo s jahodami, zachovají si svůj přirozený tvar a po rozmrazení budou působit dojmem čerstvého ovoce.

Mrazák AEG Mastery ABB68211AF vám nabízí skladovací podmínky na té nejvyšší úrovni, která je v současnosti na trhu k dispozici. Elektronické ovládání mrazáku totiž udržuje stálou a naprosto přesnou teplotu mrazničky. Ta je nastavená tak, aby vyhověla těm nejpřísnějším bezpečnostním standardům.

Mrazák není vybaven systémem no frost, což znamená, že se v něm čas od času vytvoří námraza. Tady bude potřeba vašeho ručního zásahu a klasického manuálního odmrazení. Technologie namrazování je totiž statická, mrazák není vybaven cirkulací vzduchu uvnitř chladícího prostoru. Pokud však budete mrazák otevírat vždy jen na nejnutnější dobu, bude vyžadovaná frekvence odmrazování cca jednou až dvakrát do roka.

Tato nevýhoda je však vykoupena dlouhou dobou výdrže při výpadku proudu nebo při poruše – plně zamrazené vydrží potraviny v mrazáku AEG Mastery ABB68211AF celých 29 hodin. Mrazák je menší, proto mrazící výkon je pouze 18 kg potravin za 24 hodin. Ale vzhledem k tomu, že se jedná mrazák malý, vestavný a do moderní kuchyně, nepředpokládá se, že byste měli potřebu do něj dávat větší množství potravin najednou.

Jestliže do mrazáku ukládáte najednou větší objem potravin, využijete funkci Frostmatic. Ta spustí maximální mrazicí výkon, aby se potraviny zmrazily co nejrychleji, a nepřišly tak o čerstvý vzhled a chuť. Až mrazák dosáhne minimální nastavené teploty pro rychlé mrazení, mraznička se vrátí ke standardnímu nastavení.

Rekordmanem je mrazák i v hlučnosti, ta dosahuje pouhých 38 dB. Navíc jej vestavíte, takže o něm ve výsledku ani nebudete vědět. Vzhledem k vestavění spotřebiče se energetická třída dostala na A+. Vestavný mrazák AEG Mastery ABB68211AF je naplněn ekologickou chladící látkou R 600a.

Přestože jde o malý mrazák, i tento je vybaven akustickým a dokonce i vizuálním signálem dlouhé doby otevření. Každá vteřina se totiž počítá do úspory energie a v tomto případě i k minimalizaci tvorby námrazy.

Mrazák je nutno vestavět, proto je vhodné uvést i rozměry spotřebiče: (VxŠxH): 815 x 596 x 550 mm. A vestavné rozměry jsou: 820 x 600 x 550 mm. Dveřní panty jsou originálně nastaveny vpravo, ale je samozřejmostí, že jsou přemístitelné doleva. Klimatické třídy, kam mrazák můžete umístit, jsou, vzhledem k jeho určení k vestavbě, všechny čtyři, tedy SN, N, ST, T a snese tak teploty od plus deseti do plus 43 stupňů Celsia.

Přestože je mrazák poměrně malý, je relativně těžký – na pouhých 95 litrů mrazícího prostoru váží 36 kg. Mrazák je vybaven nastavitelnou oporou zespod – k tomu slouží nožky Front adjustable rollers, díky kterým jej dostanete do váhy.