Najít velkou a vestavnou myčku nádobí, která nebude příliš hlučná, ale ani příliš drahá, bude mít rozumnou spotřebu vody i energie a také dostatečně efektivní mycí i sušicí programy, to je na dnešním trhu s myčkami běh na dlouhou trať. Jedním ze zajímavých kandidátů může být vestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L o šířce 60 cm. Podle ohlasů uživatelů jde o spolehlivý model, který má mnoho výhod, ale i své mouchy. Pojďme se na ni podívat trošku podrobněji.

Energie potřebuje tak akorát

Myčky nádobí se dnes předhánějí ve spotřebě vody a energie, respektive v její minimalizaci. Spolu s těmito závody se ale myčky významně prodražují. Ve výsledku proto může být výhodnější poohlédnout se po modelu se dvěma plusy u písmene A v hodnocení spotřeby energie, protože cena takové myčky je o tisíce korun níže než u těch se třemi plusky. Zde počítejte se dvěma plusy a s cenou na nižší střední úrovni.

Spotřeba vody je v případě modelu Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L také rozumná. Při 14 sadách nádobí jde o 10,5 litru na jedno mytí v programu Eco. Při 14 sadách nádobí jde o mírně vyšší spotřebu, ale ta je vyvážená nižší cenou myčky.

Pozor na posun dvířek!

Vestavné modely se mohou otevírat buď zároveň s vnějšími dvířky vaší kuchyně, nebo je otevírání namontováno tak, že se dvířka myčky posouvají po vnějších dvířkách vaší kuchyně. A to je právě případ vestavné myčky nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L. Po otevření jsou dvířka kuchyně ještě několik cm před dvířky myčky, klade to tudíž větší prostorový nárok.

V úzkých kuchyních se může stát, že myčku nedokážete pak plně otevřít – na tento parametr je nutno dávat velký pozor! Hloubka myčky je sice jen 55 cm, ale coby vestavnou ji jen stěží zasunete hlouběji do linky.

Rozměry jsou jinak v podstatě klasické

Až na to, že se dvířka myčky při otevírání posouvají, jsou ostatní rozměry v podstatě klasické. Jsou následující (v x š x h): 818 mm x 596 mm x 550 mm. Myčku proto snadno vestavíte i do mírně užší prostory vaší kuchyňské skříňky. Díky nastavitelným nohám můžete myčku umístit dokonce až do výšky 88 cm, jen zadní nohu bude nutné malinko vypodložit, jak poznamenávají uživatelé.

Vodní senzor i dětská pojistka

Vestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L nabídne jak vodní senzor, tak dětskou pojistku. Ovládání je samozřejmě na horní hraně dvířek, neb myčka je plně integrovaná. Abyste viděli, zda myčka ještě pracuje, promítá na zem světýlko. Červené, když myje, zelené, když má hotovo a žádné, pokud je vypnutá.

Nepromítá však zbývající čas mytí, pouze barevnou skvrnu. A na horní hraně dvířek je i displej, na kterém zobrazují důležitá data. Myčku můžete kdykoliv mírně pootevřít a podívat se na něj.

Dvířka se sama otevírají

Ivestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L má technologii AirDry, tedy automatické otevření dvířek poté, co se nádobí téměř dosuší uvnitř. Vzduch se nejprve nechá zchladnout na správnou teplotu, pak teprve se dvířka myčky otevřou, aby se podpořilo přirozené proudění vzduchu, které samo dosuší vaše nádobí.

Satelitní rameno lépe pokryje prostor proudem vody

tryskající voda je žádoucí v celé myčce, aby bylo mytí co nejlepší. To je splněno se satelitním ramenem SatelliteClean, které nabízí až třikrát lepší výsledky než jen nepohyblivá vrtule. Rameno, které rotuje, je dvojité, a tak hustota pokrytí proudem stříkající vody je mnohem vyšší.

Voda se tak přímo dostane na větší plochu vašeho nádobí, a to i z více úhlů. Do myčky díky tomu můžete vložit více nádobí, a bude stále stejně dobře umyté – ato i tehdy, když půjde o velké pečicí plechy nebo třeba velké hrnce, kastroly.

Šuplík na příbory

Vestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L je tím modelem, který nemá koš na příbory, ale přihrádku na ně a na drobné nádobí, jakým jsou například naběračky nebo espresso šálky, ale klidně i grilovací jehly, které se do klasického koše na příbory dávají jen stěží. Na druhou stranu je rovnání příborů do přihrádky velmi zdržující.

Vždy je potřeba si předem ujasnit, zda dáte přednost více prostoru a šuplíku na příbory nebo méně místa v myčce, ale pohodlnějšímu (rychleji obslouženému) koši na příbory. Střední koš je nastavitelný do výšky, a tak si můžete vnitřní rozložení myčky kdykoliv uzpůsobit svým potřebám. Dokonce i tehdy, když bude koš plný nádobí.

Zaměřeno na snadnou instalaci

Instalace myčky nebyla dle výrobce nikdy snazší než v současnosti. Posuvné závěsy PerfectFit se přizpůsobí jakémukoli rozměru, dokonce není nutné ani řezat podstavec, zkrátka si s instalací poradíte i sami, bez odborníka, a to přes fakt, že jde o myčku vestavnou.

Poměrně tichý provoz

Vestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L nabídne vcelku tichý provoz, výrobce uvádí 44 dB. Jde o střední hodnotu, ve srovnání s dalšími vestavnými konkurenty. Myčka vás nebude příliš rušit.

Nejrychlejší program má jen 30 minut, což oceníte, kdykoliv budete spěchat s rychlým oplachem nádobí. Celkově je k mání 6 mycích programů, z toho jeden intenzivní, jeden super krátký a jeden eko, ostatní jsou odstupňovány dle teploty a spotřeby vody, délky trvání (AutoFlex 45-70 °C, péče o sklo 45 °C, intenzivní 70 °C, rychlý plus 60 °C, opláchnutí a čekání).

A co na ni uživatelé?

Vestavná myčka nádobí Electrolux 700 FLEX MaxiFlex EEM48210L budí u svých uživatelů zejména spokojenost s koupí. Uživatelé zmiňují velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem, chválí si dostatek prostoru i pro pětičlennou rodinu, kvalitu mytí i sušení – to zejména se zapojením přirozeného proudu vzduchu – dvířka se před ukončemím programu pootevřou. To může ale někoho překvapit, dvířka najednou trčí do prostoru.

Negativně překvapeni jsou uživatelé posouvajícími se dvířky myčky po dvířkách kuchyně, což klade větší nároky na prostor v kuchyni. Naopak pochvalují si nízkou hlučnost nebo výběr programů, hlavně toho nejkratšího.

Uživatelé potvrzují snadnou instalaci i snadné ovládání dotykového panelu na horní hraně dvířek. Uvítali by, kdyby místo barevné signalizace činnosti byla na podlahu promítána informace o tom, kolik času ještě zbývá z mycího programu.