Značka Concept už se nám pevně vryla do povědomí. Výrobce je si toho vědom, a tak se pouští i na trhy, které jsou již dávno obsazeny tradičními značkami, včetně trhu s myčkami. I zde zachovává nižší ceny než konkurence. Ale jak je to s kvalitou produktu? Jaké jsou s myčkou nádobí Concept MNV4660 zkušenosti a jaké služby vlastně nabídne? Jedná se o dobrý poměr mezi cenou a výkonem nebo si raději připlatit za dražší značky? Podívejme se na myčku nádobí Concept MNV4660 podrobněji.

I tohle je model se šuplíkem na příbory

I Concept se pustil do modelů, které vybavuje šuplíkem na příbory, je tu tedy nutnost dodat další trysku, čímž se nejspíše snižuje tlak, kterým myčka svůj obsah myje. To je ale společné všem myčkám se šuplíkem na příbory, odměnou je i cirka o dvě sady nádobí větší prostor.

Vestavná myčka nádobí Concept MNV4660 pojme 14 sad nádobí. To sice není nejvíce na trhu, ale pro čtyř až pětičlennou rodinu jde o dostatečný využitelný prostor. Na každém uživateli pak je rozhodnutí, zda o šuplík na příbory a drobné věci stojí či nikoliv, přece jen je manipulace s příbory při jejich strkání do přihrádek v šuplíku a jejich vyndávání pak velmi zdlouhavá.

Ale pozor, skrývá se tu velké překvapení, v podobě variability tohoto horního šuplíku. Můžete jej totiž nastavit tak, aby se do něj vešly na výšku i větší kousky nádobí, například skleničky od vína nebo od nápojů. Polovina koše jde roztáhnout. Tím si samozřejmě vezmete prostor ve středním koši, ale dá se snadno nakombinovat umístění méně vysokého nádobí právě pod prohloubenou polovinu horního koše.

Tiché překvapení

Tímto sloganem provází výrobce prodejní akce modelu Concept MNV4660. Ale při pohledu na technické parametry se žádný zázrak nekoná, hlučnost je uváděná 44 dB. A to nijak výjimečně tiché není, na trhu jsou mnohem tišší myčky, a to i za nižší cenu.

Co ovšem stojí za pozornost, je turbo sušení. To je založeno na přítomnosti dvou aktivních ventilátorů, kde jeden fouká do prostoru myčky a druhý nasává vlhký teplý vzduch zevnitř myčky. Tak pára rychleji přirozeně kondenzuje, což umožní lepší výsledky sušení, a to dokonce i na plastech. Zkondenzovaná voda odchází do spodní části myčky a odtokovou hadicí pryč, zde nic nového. Turbo sušení lze jistě považovat za velkou výhodu modelu, což potvrzují i její uživatelé, kteří si myčku chválí jako spolehlivou.

Pohyb ramene je nejen horizontální, ale i vertikální, takže voda stříká opravdu ze všech směrů

Inox wash zajistí dobré výsledky mytí a dlouhou výdrž vnitřních prostor myčky, jednak díky nerezovému provedení, jednak díky vertikálnímu pohybu ramene, respektive díky jejich otáčení okolo své vlastní osy. Tím se zvýší účinnost mytí až o 27 % v záhybech a nepřístupných místech, může se i zkrátit celkový čas mytí. Myčka sice patří k modelům s delšími programy, ale nikoliv nejdelšími.

Plně vestavný model s informačním světýlkem

Vestavná myčka nádobí Concept MNV4660 má bílé světýlko, které promítá na podlahu. Na rozdíl od jiných modelů se jedná pouze o bílé světlo, které při dokončení programu začne blikat. Během provozu svítí nepřerušovaně, když je myčka vypnutá, nesvítí samozřejmě vůbec.

Zda je světýlko vidět i na světlejší podlaze kuchyně, o tom se uživatelé ve svých reakcích nezmiňují. Ale výrobce má světelnou signalizaci v podobě bílého světla focenou na tmavé podlaze, aby vypadala výrazněji. Nepromítá se čas, který chybí do konce programu, ale pouze samotné bílé světlo.

Myčka odpovídá velikostí klasickým parametrům vestavné myčky pro mezery o šířce 60 cm, ale i tak je o dva milimetry širší než většina vestavných modelů. Proto pozor na opravdovou šířku mezery, kterou máte v kuchyni pro myčku k dispozici. Její rozměry jsou následující (v x š x h): 815 – 885 mm x 598 mm x 570 mm. Váží klasických 45 kg, což je orientačně o dvě až tři kila vyšší hmotnost než u běžné konkurence. Může být způsobeno nerezovým provedením vnitřku.

Inox touch a inox vnitřní materiály, zesílené koše

Výhodou je nerezové provedení myčky nádobí Concept MNV4660. Nabídne jak Inox ovládání, což je pokročilý typ dotykového ovládání. Pod kovovými tlačítky z nerezu (Inox) jsou senzory dotyku mnohem citlivější, než když jsou umístěny pod tlačítky plastovými. Navíc jsou tlačítka příjemně velká, tak, jak trefně podotýká výrobce, bude moci myčku ovládat i chlap. Na panelu nenajdete žádné záhyby a ani vystouplé prvky, takže údržba povrchu je o to snazší. Navíc se nečistoty snadněji otírají z kovu než z plastu. Na displeji také vidíte, jaký program a další parametry jsou navoleny.

Zesílené koše jsou dalším prvkem, kterým se může myčka pochlubit. To uvítá každý, kdo má raději bytelné materiály a provedení spotřebičů. Nejde o žádný tenký a papírový model, myčka je dle uživatelů pevná, konstrukčně dobře zpracovaná a bytelné koše je radost plnit, není totiž strach o jejich poškození.

Velmi nízká spotřeba

Vestavná myčka nádobí Concept MNV4660 nabídne extrémně nízkou spotřebu energie, a tak dostala štítek s označením A+++. To je to nejlepší, co na současném trhu dostanete. Přitom se cena myčky pohybuje významně níže než u dalších modelů v této energetické třídě a se šuplíkem na příbory.

Jaké jsou mycí programy a teploty?

Vestavná myčka nádobí Concept MNV4660 je vybavena osmi programy a sedmi různými stupni teploty mytí, z toho je jeden program je plně automatický a podle výrobce chytřejší, než byste u myčky čekali. Auto program totiž hned po prvním opláchnutí nádobí zjistí, jak moc je špinavé. Pak sám upraví délku a intenzitu samotného mytí, aby byl výsledek co nejlepší a zároveň s co nejnižší spotřebou.

Dalšími programy jsou silně znečištěné nádobí, normálně špinavé nádobí, eco, lehce špinavé nádobí a sklo, rychlý oplach na 90 minut (tady se o rychlosti tedy moc mluvit nedá), rychlé mytí na 30 minut, oplach nádobí bez mytí.

Navíc můžete navolit zvýšení účinnosti mytí, přidat extra sušení, zkrátit čas mytí nebo zapnout extra úsporu energie, zejména u méně znečištěného nádobí. V nabídce je také využití ostřiku jen horním nebo jen dolním ostřikovacím ramenem, ale samozřejmě i oběma najednou. Lze nastavit i dávkování leštidla, a to podle tvrdosti vaší vody. K použití jsou jak prášek, tak tablety.

LED, odložený start

Skvělou vychytávkou je LED osvětlení uvnitř myčky, abyste o jejím vnitřním prostoru měli lepší přehled. Vše je samozřejmě zaizolováno tak, aby světlo odolalo i provozu myčky. Vzhledem ke všem výše zmíněným vlastnostem lze říci, že myčka nabízí dobrý poměr mezi cenou a výkonem.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé jsou s myčkou povětšinou spokojeni, označují ji za spolehlivou, čistotu nádobí po umytí si chválí, proces sušení také. Pochvalují si bytelné zpracování konstrukce i zesílený materiál košů, oceňují variabilitu v nastavení programů i v nastavení košů samotných. Ocenili by promítané informace o zbývajícím času mytí a sušení, v jiné barvě, než je bílá. Připomeňme, že jde o myčku se šuplíkem na příbory.