Vestavné mikrovlnné trouby jsou specifickou kategorií mikrovlnných trub, a to zejména v případě, kdy nejsou pouze „obalené“ rámečkem, tedy použitelné jako vestavné i volně stojící, ale jsou rovnou designované pouze pro vestavbu.  I vestavné mikrovlnné trouby mohou mít silný výkon, protože jsou i přes vestavnou konstrukci dobře odvětrané.

Vyšší výkon

Jedním ze silnějších modelů je mikrovlnná trouba Whirlpool Flat AMW 491 IX nerez. Má totiž příkon až 1 300 W. Výkon mikrovlnného ohřevu je přitom maximálně 750 W. To je pro vnitřní objem 22 litrů dostatečný výkon jak k rychlému rozmrazování, tak k docela rychlému ohřevu. Vnitřní prostor trouby má následující rozměry (v x š x h): 187 mm x 370 mm x 290 mm.

Navíc je mikrovlnná trouba Whirlpool Flat AMW 491 IX nerez vybavena dvěma technologiemi mikrovlnného záření. První je Jet Start, která zajistí rychlý nástup mikrovlnění.. Druhá je Jet Defrost, tedy extrémně rychlé rozmrazování i velkých objemů, jaké tvoří například velké balíčky potravin ponechané v mrazáku v celku. Ihned po rozmrazení je můžete použít k další tepelné úpravě nebo k ohřevu pro konečnou konzumaci.

3D distribuce mikrovln

Vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool Flat AMW 491 IX nerez navíc byla vybavena funkcí 3D distribuce mikrovln, která pomůže k rychlejšímu ohřevu a k dokonalému vaření v páře, kterému opět nahrává větší vnitřní objem mikrovlnky. Nádoba pro vaření v páře je součástí balení.

Vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool Flat AMW 491 IX nerez se vyznačuje minimalistickým designem a velmi nízkou hlučností. Samotná mikrovlnka má následujícíc rozměry (v x š x h): 382 mm x 595 mm x 320 mm. Rozměry otvoru pro zabudování mikrovlnky musejí být následující (v x š x h): 360 mm x 556 mm x 300 mm. Přístroj má hmotnost 21 kg.

Nechybí ani časovač nebo dětská pojistka

Příjemnou samozřejmostí je v případě tohoto modelu i praktický časovač nebo též dětská pojistka, aby se mikrovlnka nespustila na prázdno poté, co si na ni „poplácá“ váš potomek, když ho na chvíli ztratíte z dohledu.

Ovládání je opravdu snadné. Tomu napomáhá i srozumitelný displej, jež vás bude o všem informovat a na kterém si snadno nastavíte vše, co budete potřebovat.

Pojďme se podívat blíže k výkonu mikrovlnné trouby Beko MOB 20231 BG. Ten má čtyři úrovně. Nastavit si je můžete i do paměti, která je u tohoto spotřebiče k dispozici. Ovládání je elektronické, pomocí tlačítek. A nastavení času je samozřejmě přesné, nikoliv je odhadem, jako je tomu u ovládání manuálního.

Co na ni uživatelé?

Co se týká zkušeností uživatelů, nejvíce nepohodlný je pro ně fakt, že v balení chybí podrobný návod, je nutné jej stáhnout z internetu. Vnitřní prostor po skončení ohřevu nebo rozmrazování svítí i po otevření dvířek, až dokud je zase nezavřete. Vestavnost je vykoupena daní v podobě větrání větrákem i nějakou dobu po skončení ohřevu (ovšem pozor, jen při otevřených dvířkách). Mikrovnka tak rychleji vyfoukne nahromaděné páry, vy ji můžete dříve vyvětranou zase zavřít.

Vestavná mikrovlnná trouba Whirlpool Flat AMW 491 IX nerez má pro většinu uživatelů, kteří ji hodnotili, lákavý design. Konkrétně celoskleněná dvířka bez rámečku, což působí velmi luxusně, nadčasově, design je vhodný do v podstatě každé kuchyně. Samozřejmě počítejte s otisky prstů, ale to je na skleněném povrchu nevyhnutelné, zejména v kuchyni.

Dvířka jsou dlouhá (široká)

Jen je nutné počítat s tím, že dvířka jsou poměrně dlouhá (široká), takže po otevření mikrovlnné trouby dost zasahují do prostoru.

Co je pro běžného uživatele největším problémem, je fakt, že šňůra od vestavné mikrovlnné trouby Whirlpool Flat AMW 491 IX nemá zástrčku. Je prostě vestavná, takže se počítá s tím, že se bude zástrčka dodělávat až přesně na míru vzdálenosti z vestavného prostoru k elektrické zásuvce. Prodlužovací šňůru totiž do vestavného prostoru nedostanete.

Nenechá se zapnout bez předchozího otevření dvířek

Mikrovlnka si pamatuje, kdy byla naposledy otevřená, a tak se nenechá zapnout bez předchozího otevření dvířek. Pokud si do ní připravíte pokrm předem, musíte pro účely zapnutí ohřevu či rozmrazování zase otevřít a zavřít dvířka. Na druhou stranu se díky tomu mikrovlnka nezapne jen náhodným pomačkáním tlačítek.