Vestavná moderně designovaná mikrovlnná trouba, to je mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG. Nabízí moderní digitální ovládání, díky kterému si můžete navolit přesně to, co potřebujete, na přesně dlouhou dobu. Její pohodlné ovládání slibuje dle prohlášení výrobce, větší efektivitu a méně ztraceného času. A vzhledem k tomu, že Beko patří ke spolehlivým značkám, dá se tomuto prohlášení věřit.

Základní model

Jde přitom o základní mikrovlnnou troubu, tedy nikoliv o její kombinaci s grilem či horkovzdušnou troubou. Bude elegantním pomocníkem pro rychlý ohřev nebo šikovné rozmrazování. Má možnost nastavit 5 úrovní výkonu, přičemž maximem je 800 W. To není sice z nejvyšších, ale pro běžný ohřev potravin tento výkon bohatě dostačuje.

Vestavná mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG patří ke středně velkým. Díky stříbrnému rámečku zapadne přesně do niky, kterou jste si pro ni nechali v kuchyni nebo v karavanu připravit. Celkové rozměry pro vestavbu mikrovlnky jsou následující (v x š x h): 56 cm × 47 cm × 20 cm. A rozměry samotného spotřebiče jsou pak tyto (v x š x h): 38,2 cm × 59,4 cm × 34,3 cm.

20 – 24 litrů prostoru

Průměr talíře je klasických 24,5 cm. Vnitřní objem nabídne 20 – 24 litrů prostoru, což je pro ohřev potravin dostačující. Vestavná mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG má vnitřní osvětlení, které svítí celou dobu otevření dvířek. Potěší dětský zámek, aby se nedala mikrovlnka spustit v době, kdy třeba nejste doma nebo kdy nemáte možnost dítě setrvale kontrolovat.

Z předprogramovaných ohřevů a rozmrazování, které vám mikrovlnná trouba nabídne, jsou to například pizza, brambory, zelenina, těstoviny, ryby, maso, nápoje, popcorn. A co se rozmrazování týká, nastavíte si jej kombinací váhy a výkonu k rozmrazování.

Start/+30 s

Výbornou vychytávkou je Start/+30 s. O co jde? Vestavná mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG pojede po startu celých 30 sekund v plném výkonu. A pak teprve její výkon klesne na úroveň, kterou jste si navolili. To umožní rychlý počátek ohřevu a pak pomalejší distribuci energie, takže se jídlo tolik nevysuší a hlavně se nic nepřipálí.

Dvířka se otevírají vlevo a samozřejmě to nejde změnit. v případě zájmu otevírání vpravo je nutné hledat jiný produkt, s alternativním směrem otevírání. Vestavná mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG může být použitá i jako volně stojící, a to v případě, kdy nepoužijete dodávaný rámeček. Ten totiž není „natvrdo“ součástí výrobku.

Černá plus nerez

Vestavná mikrovlnná trouba Beko MOB 20231 BG je celkově černá, rámeček je k ní dodáván ve stříbrném nerez provedení. Design i v oblasti madla je minimalistický – žádné otevírací madlo tu není. Mikrovlnka se otevírá pomocí tlačítka, takže do prostoru před ní nic netrčí a o nic nebudete zavázet, pokud ji budete mít umístěnu třeba na kuchyňské lince.

Co na ni uživatelé?

V případě vestavného použití si však uživatelé stěžují, že rámeček trouby nedoléhá přesně. Někdy je menší a mikrovlnka je v něm vidět (/zasunutá část), jindy je zase malý, takže nejdou otevřít dvířka a kus rámečku je nutné zbrousit. Proto ji doporučíme spíše jako volně stojící spotřebič, i bez rámečku má totiž příjemný, moderní a nevtíravý design.