Potřebujete novou vestavnou lednici a hodí se vám rozměry (v x š x h): 1935 mm x 540 mm x 545 mm, protože máte v kuchyni připravenou skříňku s rozměry (v x š x h): 1940 mm x 560 mm x 560 mm? Tak se podívejte i na parametry vestavné kombinované chladničky s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF! v současnosti je jedničkou na trhu s vestavnými kombinovanými chladničky, a jistě k tomu vede spousta důvodů.

Energetická třída A++

Vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF nabídne energetickou třídu A++, což zajišťuje poměrně levný chod celého přístroje. To je první důvod k vysoké oblibě této chladničky. Dalším jsou použité technologie, které zefektivňují chod lednice i mrazáku, přestože jde o vestavěnou záležitost. Pak je tu ještě promyšlené rozložení vnitřního prostoru.

Celkový vnitřní prostor lednice a mrazáku nabídne 308 litrů, z toho je 228 litrů v lednici a 80 l v mrazáku. Vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF vyniká i velmi tichým provozem, a to 35 dB. Běžné lednice se dostanou na 40 – 45 dB.

StopFrost systém

Z technologií, které tuto lednici vynášejí nad ostatní konkurenci (při dané ceně) jsou to zejména StopFrost systém, což je beznámrazový systém prostrou mrazničky. Díky tomu se stává velmi komfortní a téměř bezúdržbovou, což je pro současné uživatele jednou z největších předností.

Rozmrazení tedy bude občas potřeba, ale zabere jen cca 1 minutu – a to odmontováním kolektoru námrazy, pak jeho opláchnutím pod tekoucí vodou. A samozřejmě vrácením zpět. Ale pozor, uživatelé si zde stěžují, že při otevření mrazáku někdy odpadne kus ledu na zem, což se ve výsledku promění v dost nepříjemnou komplikaci, například když spěcháte.

6. smysl FreshControl

Pak je tu unikátní senzorová technologie nazvaná 6. smysl FreshControl. O co jde? O systém, který dokáže udržet potraviny déle čerstvé, čímž nám ušetří výdaje za vyhazování zkažených a ovadlých zbytků jídla, ovoce, zeleniny.

Vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF má technologii, která spočívá v udržování kombinace vyhovující teploty a vlhkosti. Tohle zaručí až čtyřikrát delší výdrž skladovaných potravin – ovšem ne pouze díky teplotě vlhkosti, ale také díky antibakteriální úpravě, protože bakterie jsou tím, co naše potraviny kazí nejrychleji.

Antibakteriální úprava

Antibakteriální úprava je dosažena díky filtru, který vytváří v prostoru chladničky hygieničtější prostředí. Samozřejmě jím prochází veškerý vzduch, který v lednici koluje. Filtr zachytí bakterie, ale i chemické či mechanické nečistoty, co jsou obsažené ve vzduchu. Takže udržuje prostor lednice bez zápachu, zamezí kažení potravin, také zajistí, že z jídla z vlastní lednice jen tak neonemocníte.

Vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF navíc dokáže velmi rychle ochladit ohřátý vzduch, který se do lednice dostane po jejím otevření. Zamezuje tak výkyvům teploty, což opět přispívá k delší výdrži uskladněných potravin.

5 skleněných polic

Pro přehledné ukládání potravin v této velké lednici budete mít k dispozici 5 skleněných polic. A z toho jsou 4 police výškově nastavitelné. Dále je v prostoru lednice 1 zásuvka pro uchování čerstvosti zeleniny a ovoce. Ve dveřích byly navrženy a 4 odkládací přihrádky. Nechybí poličky na lahve, a tak je v lednici, tak v prostoru dveří, kde je i pojistka proti vypadení lahví. Chybí však držák na vejce, což je u lednice dost nepříjemný nedostatek, který se však dá vyřešit jeho dokoupením (není nutný originál).

Vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF disponuje Supercool funkcí řízenou elektronickým senzorem. Tahle funkce zabezpečuje mimořádně rychlé zchlazení potravin, které jste čerstvě vložili do chladničky. Nechybí ani automatické odmrazování lednice, stejně jako jsme se o něm zmínili i u mrazáku.

Mrazák nabídne 80 litrů

Když jsme u mrazáku, pojďme se na něj také podívat. Jeho 80 litrový prostor je rozdělen do 3 zásuvek, z toho je klasicky jedna velmi velká, pak tu najdete jednu poličku na pizzu. Výrobník ledu však nečekejte. Mrazicí výkon je 3,5 kg za 24 hodin, což nepatří k nejvyšším výkonům na trhu v této cenové kategorii. Při poruše nebo výpadku proudu mohou v mrazáku zůstat potraviny po dobu 19 hodin, než se začnou odmrazovat.

Nyní k ovládání vestavné kombinované chladničky s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF: nad lednicí najdete displej, pomocí kterého vše nastavíte, jak potřebujete, samozřejmě také sledujete vývoj vnitřní teploty v lednici i v mrazáku. Ale samozřejmě je nutné otevřít dvířka lednice, abyste se k displeji dostali, je přece jen vestavná.

Kompresor je zde pouze jeden

Klimatické prostředí, kde může vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF fungovat, je SN – T, tedy až do 43 stupňů Celsia. Kompresor je zde pouze jeden, takže není možné například odjet na dovolenou a vypnout lednici tak, aby jel pouze mrazák. Dveře lze otevírat vlevo i vpravo, lze nastavit. Oceníte možná i dva a půl metru dlouhý přívodní kabel.

A co na ni uživatelé?

A co oceňují uživatelé? Že je vestavná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811 / A++ SF úzká, což ve svých kuchyních často potřebují. Na druhou stranu nutno dodat, že prostor lednice je orientovaný více na výšku než na hloubku, jde o vestavný produkt. A tak se například dvoulitrová lahev nevejde ani do dveří, ale ani do police – sem pouze na šířku. Vnitřní uspořádání proto nemusí vyhovovat. Zcela chybí nulová zóna pro uskladnění masa a masných výrobků.