Čas od času vás přepadne chuť na poctivě vyuzené maso, protože těch sušených produktů, které kolem kouře jenom prošly, už máte dost? Anebo máte hospodářství a chcete část masa konzervovat uzením? V tom případě jistě hledáte, v čem snadno udit. Postavit domácí udírnu není až tak snadné, ale Udírna Rulyt TOHOS vám v tom pomůže. Jde o stylovou dřevěnou zahradní udírku, která má kapacitu na 15 – 30 kg masa a masných výrobků. Nic už pak nebude bránit tomu, abyste začali s uzením masa, ryb, drůbeže, sýrů, zeleniny, klobás a dalších uzenin.

Udírna je vyrobená z dřevěných smrkových palubek silných 19 mm. Uvnitř udírny najdete dřevěné podpěry na zavěšení masa. Více by se hodily kovové konzoly, ale samozřejmě si je doma můžete za ty kovové vyměnit.

Co se technického vybavení udírny Rulyt TOHOS týká, tak vězte, že teplotu lze sledovat teploměrem, který ale není součástí balení. Tak hoření v topeništi lze regulovat klapkou, která součástí balení naopak je. A jaká je správná teplota uzení? U každého produktu jiná, většinou se má točit okolo 60 stupňů.

Pokud je potřeba teplotu zvýšit, podpoří se hoření otevřením klapky. A naopak, snížení teploty dosáhnete zavřením klapky tahu v topeništi. Nebo samozřejmě otevřením dvířek udírny. Udírnu Rulyt TOHOS je nutné oddělit od topeniště kouřovodem standardního průměru 120 mm o délce 1 m. A ve spalovací komoře se pak samozřejmě musí topit tvrdým dřevem bez kůry.

Udírna Rulyt TOHOS velká je totiž jak bez teploměru, tak bez topeniště. Lze dokoupit jako příslušenství. Anebo si topeniště postavit dle přiloženého doporučení. Udírna se dodává v demontovaném stavu, ale podle jejích uživatelů je montáž snadná a návod dostatečně podrobný.

Udírna Rulyt TOHOS je opravdu velká, posuďte sami její velikostní charakteristiky (š x h x v): 66 x 57 x 115 cm. kapacita udírny je 15 – 30 kg. Hmotnost udírky je pak 33 Kg.