Pomocník do každé domácnosti, zejména v případě, že máte malé děti, po kterých je nutno pravidelně vysávat drobky. Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 se dá rozdělit na dvě části, takže vysáváte buď celým tyčovým vysavačem (podlahu, koberce), nebo jen jeho částí, ručním vysavačem, který je určen pro vysávání drobků na stole a v jeho okolí, na židlích, k vysátí prachu z nábytku nebo obrazů.

2 v 1 do domácností s dětmi

Jde o šikovného pomocníka, kterého ocení právě zejména maminky s malými dětmi, dále na chalupě či chatě, ale i jiné domácnosti. Pojďme se na tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 podívat podrobněji.

Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 má příjemné rozměry, kdy celý je vysoký 121,5 cm, široký 27 cm a hluboký pak 21,5 cm. To znamená, že se celkem pohodlně vejde do rohu místnosti nebo třeba vedle skříně, vedle kuchyňské linky a podobně. Váží pouhá 3 kila.

Pogumovaná rukojeť, ale vyšší hluk

Rukojeť vysavače je pogumovaná, aby se s ním snadno manipulovalo. Má patřit k tišším vysavačům, ale výrobce uvádí hluk na úrovni 80 dB, což není zrovna málo. Robotické vysavače mají například jen okolo 65 dB. Na motor je dána prodloužená záruka 3 roky, takže pokud se nepokazí cokoliv jiného, máte zajištěny alespoň tři roky provozu.

Baterie jen na chvíli

Co jistě nepotěší, je krátká výdrž baterie na jedno nabití, vysávat můžete maximálně 20 minut v kuse. A jedno nabíjení trvá až pět hodiny, což je obrovský nepoměr mezi výdrží a nabíjením. Ale nesmíme zapomenout, že tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000má příkon 95 W, což každou baterii rychle vyprázdní.  Její kapacita je 14,4 V NiMH.

Vysavač nelze používat, pokud je zastrčen v zásuvce, provoz je pouze na baterii. Velkou část výkonu pohltí integrovaný elektrický kartáč pro maximální efektivitu sání. Je zde i osvědčený cyklonový filtrační systém, též pro lepší efektivitu vysávání.

Kontrolní LED diody

Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 nabídne i praktické kontrolní LED diody na hubici, které osvětlují prostor před vysavačem. Díky tomu můžete vysávat i ve večerním nebo ranním šeru, aniž byste museli rozsvěcet světlo v místnosti.

Sací výkon lze nastavit na dvě úrovně. Sací nádobka na prach má kapacitu 0,55 litru. To platí i v momentě, kdy používáte jen část vysavače, tedy tzv. ruční vysavač. Nabíjení probíhá v držáku. Držák vysavače je s integrovaným nabíjecím systémem. Světelná signalizace je zabudovaná i pro nabíjení, nabití a provoz. Takže podle ní snadno poznáte, zda už můžete vysavač vzít z držáku a pracovat s ním, nebo zda ho už dát zase nabít.

Uskladníte v nabíječce

Držák je nejen místem pro nabíjení, ale samozřejmě i pro uskladnění. Sklopná rukojeť a nízká hmotnost, kterou má Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000, umožňují snadné skladování a jednoduchou manipulaci. Je zde dokonce myšleno i na prostor pro uložení příslušenství. A co jím je?

Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 nabídne příslušenství v podobě rotačního elektrického kartáče, štěrbinové hubice, kartáčku s jemnými štětinkami. Poslední jmenovaný je vhodný při úklidu na místech, která potřebujete šetrně zbavit prachu nebo pavučin (na nábytku, zdech či obrazech).

Ověřený HEPA filtr

Tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 má kvalitní HEPA filtr, který zachytí i ty nejmenší prachové mikročástice. Jistě oceníte i moderní a elegantní design. Jen se připravte, podle zkušeností uživatelů, na horší čištění filtru, který se zanáší velmi snadno. Ani sací výkon nepatří k nejlepším.

I proto bychom tyčový vysavač 2 v 1 ETA Moneto 0449 90000 doporučili jen do menších prostor, tedy menších bytů, na chatu, chalupu. Anebo do rodinného domu, ale jen jako doplňkový vysavač, třeba do kuchyně a obývacího pokoje, abyste nemuseli kvůli každému nadrobení vytahovat velký vysavač.

Promyslete výhody a výhody tyčových modelů

Ještě je nutné si uvědomit, že s tyčovým vysavačem, pokud jej budete používat celý, budete „tahat“ celou jeho hmotnost. To vyžaduje trochu zručnosti a síly. Při delším vysávání to může únavné zejména pro starší nebo jinak oslabené lidi. uživatelé si stěžují i na horší otevírání nádobky na vysáté nečistoty, je podle nich nutné si na to vytvořit „grif“. Podle uživatelů nelze ani čekat dlouhou životnost akumulátorů. Ale to slabina všech takových přístrojů.

Uživatelé si všimli drobných nedokonalostí

Podle uživatelů nelze ani čekat dlouhou životnost akumulátorů. Ale to slabina všech takových přístrojů. Dále uživatelé poznamenali, že ruční vysavač má zanedbatelný tah, dokud mu nenasadíte nástavec. Takže nejde operativně vyjmout malý vysavač z velkého a dovysát špínu v rohu, kam se velký vysavač nedostal.