Dokonalý tisk vždycky s sebou, To jsou termosublimační tiskárny, které dokáží vytisknout jakoukoliv fotku, kdykoliv to potřebujete. A také kdekoliv, protože tiskárny jsou malinké, lehoučké, snadno se s nimi cestuje. Tyto tiskárny mívají Wi – Fi, abyste se k nim snadno připojili nejen z počítače, ale také z lepšího fotoaparátu nebo z mobilu či tabletu. A termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White není výjimkou. Pojďme se na ni tedy podívat podrobněji.

Stejně jako ostatní tiskárny, nabídne i termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White velmi odolné výtisky, které jsou hotovy do necelé minuty. Jejich trvanlivost je až 100 let. Kvalitu výtisků můžete směle porovnat s fotolaboratoří. Tiskárna podporuje Apple AirPrint. Vedle něj je tu k dispozici i Canon PRINT, nechybí ani technologie MopriaTM. K tiskárně připojíte nejen Apple, ale i Android nebo kindle zařízení se svými kindle Fire OS.

Je schopná vytisknout i fotografie na doklady, dodá vám třeba 2 x 6 fotografií jako z automatu. Před tiskem vám termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White nabídne 4 druhy konečných úprav. A vzhledem k tomu, že má výklopnou obrazovku s uhlopříčkou 8,1 cm, bude konečná úprava fotografií snadná a přehledná zároveň.

Veškerý přenos fotek můžete realizovat přes Wi – Fi, což je velmi pohodlné, snadné a v dobré síti i velmi rychlé. A aby toho nebylo málo, můžete kombinovat snímky z více smartphonů, a to pomocí funkce náhodného výběru snímků. Termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White bude snadným a rychlým řešení okamžité potřeby cokoliv vytisknout.

Aby vaše fotografie vypadaly co nejlépe, o to se postará sama termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White pomocí automatické optimalizace snímku. Nastavíte si jak okraje (mohou být i nulové), tak pomocí inteligentní scény a detekce obličeje lépe rozvrhnete snímky určené k tisku. Speciální nastavení barev je k dispozici v systému „Jemná pleť“ nebo „Mé barvy“, kde si vyberete barvy „Živé / Neutrální / Pozitivní film / Sépie / Černobílé“. Samozřejmostí je korekce červených očí nebo možnost ořezu fotografie.

Termosublimační technologie funguje na bázi barviva a umožňuje pořizovat živé a odolné výtisky mimořádné kvality. Celý proces nezabere ani minutu.

Termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White (Black) je schopná provozu na baterie. Bez dobití zvládne vytisknout i 54 snímků. I díky tomu je její přenos kamkoliv a použití kdekoliv opravdu dokonale snadný. Maximální rozlišení tisku je 300 × 300 dpi.

Co se berev v tiskárně týká, obsahuje 3 barevné inkousty (žlutý, azurový, purpurový) s ochrannou povrchovou úpravou. Tiskárna dokáže navodit 256 úrovní každé tiskové barvy (jde o 24 bitovou barevnou hloubku).

Tisknout v termosublimační tiskárně Canon SELPHY CP1300 White (Black) můžete na pohlednicovou velikost (148 × 100 mm), velikost kreditní karty (86 × 54 mm), čtvercové štítky (50 × 50 m), miniaturní štítky (22,0 × 17,3 mm – vejde se 8x samolepka na jeden list). Inkoust je dodáván zároveň s médii.

Termosublimační tiskárna Canon SELPHY CP1300 White (Black) má automatické podávání papírů ze zásobníku papíru. Nejrychleji si vytisknete miniaturní štítky nebo velikost kreditní karty, a to za asi 27 vteřin. Pohlednicová velikost se bude tisknout cirka 47 vteřin.

Když nechcete anebo nemůžete využít Wi – Fi připojení, lze do tiskárny dostat fotky i pomocí paměťové karty. Podporované typy karet jsou: SD, SDHC, SDXC. Dále je tu konektor USB. Počítač můžete použít i ten s novějšími Windows 10. Dále s Windows 8.1 / 8 / 7 SP115. Anebo počítač Macintosh kompatibilní se systémem Apple OS prostřednictvím technologie AirPrint16.

Nevýhodou je možná fakt, že konečná úprava fotografií nemůže být matná, ale pouze lesklá nebo pololesklá. V balení najdete vedle termosublimační tiskárny Canon SELPHY CP1300 v černé, bílé nebo růžové barvě také pouzdro, brašna na cesty, zásobník papíru, nabíjecí adaptér s kabelem.

V tiskárně však nenajdete češtinu. A tisk se mírně prodraží. Ale to jsou drobnosti, se kterými je nutné u těchto zařízení všeobecně počítat předem. Oproti kalibrovaným monitorům je výsledná fotografie malinko ztmavená.