Jako stvořená do terénu je kapesní termosublimační tiskárna fotografií. Dokáže vytisknout fotky v rozměru 5 x 7,6 cm, a to z jakéhokoliv zařízení, které disponuje technologií Bluetooth nebo NFC. Na jedno nabití vytvoří cirka 25 fotek. Jedno nabíjení zabere asi hodinu a půl.

Podle ohlasů uživatelů nejsou fotky nijak valné kvality, ale jako zaznamenání kouzla okamžiku bohatě dostačují. Tiskárnu POLAROID ZIP Mobile Printer si totiž můžete kdykoliv a kamkoliv vzít s sebou. Nemá inkoust, takže i výsledné fotografie vypadají jinak z inkoustové tiskárny. Povrch fotografií je částečně voděodolný, což právě i při manipulaci v terénu můžete náležitě ocenit.

Tiskárna neváží ani dvacet deka, proto se snadno nosí jak v batohu, tak třeba v kapse kapsáčů. Je jen o málo větší než běžné smartphony, které s sebou nestále nosíme. Její velikost je následující (š x v x h): 74 mm × 120mm × 22,8 mm.

Termosublimační bezdrátová tiskárna POLAROID ZIP Mobile Printer White / Black dokáže vytisknout jednu fotografii za asi 60 sekund. Takže od pořízení fotografie do jejího konečného vytisknutí neuplyne ani pět minut. Tiskárna je kompatibilní se všemi zařízeními s iOS i Android. Její baterie je vestavěná a má kapacitu 500 mAh.

Nabíjení navíc probíhá přes příjemné mikro USB rozhraní, takže kdo má mobil na mikro USB, nemusí tahat další kabel. Jestli máte Apple lightning nebo USB-C konektor, je to o něco horší, budeme muset mít v tašce ještě jeden drát. Adaptér však stačí od nabíječky mobilu.

Abyste mohli tisk hned vyzkoušet, má Termosublimační bezdrátová tiskárna POLAROID ZIP Mobile Printer White / Black v balení i 10 listů fotografického papíru Premium ZINK Photo Paper®. Jen na vysvětlenou – označení ZINK znamená Zero Ink. Tedy žádný inkoust.

Výsledná cena fotografie je poměrně výhodná. Nabídne syté a plné barvy, ochranná vrstva, kterou je fotografie potažena, jednak zvýší odolnost fotky proti vodě, ale i proti roztržení. Fotografie vydrží krásná po dlouhá léta. Velkou výhodou, kterou termosublimační bezdrátová tiskárna POLAROID ZIP Mobile Printer přináší, je lepící vrstva, kterou je opatřena každá fotografie. Takže ji můžete nalepit přesně tam, kde ji chcete mít.

Pro oživení můžete do fotografie vkládat tajnou zprávu. K dispozici tu je úprava fotek, různobarevné rámečky, vkládání emotikonů, skládání koláží z celkově až 9 fotek, přidat můžete razítka a navštívenky. Dále je tu režim 12 barevných filtrů včetně sepia, retro a HDR. Termosublimační bezdrátová tiskárna POLAROID ZIP Mobile Printer zvládne i tisk vizitky s šablonami – vše výše uvedené je možné díky aplikaci, která je zdarma k dispozici v Google Play nebo v App Store. Aplikace nese název Polaroid Zip App.

A čím tedy termosublimační bezdrátová tiskárna POLAROID ZIP Mobile Printer tiskne, když to není inkoust? Jde o zcela jinou technologii, konkrétně pokročilý kompozitní materiál fotopapíru a barvení krystalů působením tepla. Polaroid je legendou mezi okamžitými fotografiemi. Nyní nabízí tiskárnu, která vytiskne vše, co jste zachytili na mobil nebo tablet. Pokud se spokojíte s fotkami střední kvality, jistě vás tahle tiskárna mnohokrát potěší v momentech, které chcete zachytit a zrovna se o ně podělit s kamarády nebo s příbuzenstvem.