Mít s sebou přenosnou tiskárnu, která umí tisknout fotky přímo z vašeho mobilu, to se může vždycky hodit. Tiskárna je i zajímavým nástrojem na dozdobení dárků nebo na tvorbu přáníček a dekorací. nejvíce ji však využijete pro zhmotnění momentů, které jste prožili s kamarády, s rodinou, na dovolené nebo i během obyčejného dne.

Termosublimační tiskárny nabídnou kvalitní tisk, i když méně jemný než třeba tiskárny inkoustové. Fotky ale vydrží desítky let, protože vybaveny vrchním filmem, co je ochrání proti vodě i proti náhodnému roztržení. Termosublimační bezdrátová tiskárna FujiFilm Instax SHARE SP-3 nabídne rozlišení fotografií 320 dpi. Díky speciálnímu způsobu tisku je však rozlišení ve výsledku jemnější, respektive působí tak, že je jemnější.

Jde o metodu risku ZINK, tedy Zero INK, česky bez inkoustu. Chemický proces je založen na pokročilém kompozitním materiálu fotopapíru a na barvení krystalů působením tepla. Takže když fotka vyjede z přístroje, není z počátku vidět. Musíte ji nechat se vyvolat působením denního světla a vychladnutím.

Termosublimační bezdrátová tiskárna FujiFilm Instax SHARE SP-3 má příjemnou velikost k tomu, abyste ji brali s sebou. Její rozměry jsou následující (V x Š x H): 131,8 mm x 89,5 mm x 40 mm. Váží 312 g, což není úplně málo – jsou na trhu přenosné termosublimační tiskárny i s poloviční hmotností. Ale stále jde o bedýnku, která vám třeba v balení na chalupu až tolik nepřitíží.

Termosublimační bezdrátová tiskárna FujiFilm Instax SHARE SP-3 se krmí přímo kazetami od výrobce. Jde o dražší krmivo, než je běžný fotopapír, konkrétně jde o film Instax square. Zase ale nabídne mnoho výhod. Výsledná fotografie má čtvercový tvar. Má speciální odolnou krycí vrstvu. A je odolná i působení času, takže bude stejná krásná i po mnoha letech.

A ano, málokdo na smartphonu fotí čtvercový formát. Proto je zde mobilní aplikace, ve které můžete dělat všechny požadované úpravy, než nakonec fotku vytisknete.

Jaké úpravy jsou možné? Jednak si můžete vytvořit koláž, jednak si přesně nastavíte, která čtvercová část se bude tisknout. Na fotku můžete přidat nápis nebo také datum, čas a přesnou lokaci souřadnicemi GPS. To je fajn například na fotkách z dovolené nebo z cestování.

Po tisku se fotka uloží do historie tiskárny, takže ji můžete snadněji najít, když si ji přejete vytisknout znovu. Vše samozřejmě probíhá při komunikaci mezi mobilem a Termosublimační bezdrátovou tiskárnou FujiFilm Instax SHARE SP-3. Propojíte si je díky Wi-Fi. Aplikace je přehledná a její ovládání velmi intuitivní.

Jeden snímek vytisknete asi za 10 vteřin, plus připočtěte čas, který potřebuje na vývoj do výsledné podoby. Formát obrázků, které aplikace SP-3 podporuje, je JPEG. Tiskárna jede na akumulátor NP-45, takže provoz zajistíte i v terénu, dobít ji stačí před odchodem ven.