Další z řady tabletů od značky Huawei je MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi TA-T510WBOM64. Jde o model, který má o dost lepčí parametry, než nižší produktová řada s názvem Huawei MediaPad T3, na kterou jsme se dívali nedávno. Cenový rozdíl mezi nimi není až tak velký, a tak se jistě mnoho z nás bude rozhodovat, zda malinko ušetřit a koupit nižší řadu, nebo investovat více, ale zato získat lepší přístroj. Podívejme se na parametry modelu Huawei MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi, abyste si mohli oba přístroje pohodlně porovnat.

Rozměry

Tablet Huawei MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi je také desetipalcovým přístrojem, který má stejné svižný design jako jeho o něco slabší bratr T3. Velikostní parametry jsou velmi podobné. Rozměry (v x š x h): 24,3 cm x 16,4 cm x 0,7 cm. A ještě hmotnost, ta je 460 g. Na tablet této velikosti je to opět rozumná hmotnost daná zejména slabší baterií a také zpracováním z lehkého hliníku.

Výdrž a výkon

Když už jsme u baterie, tak si řekněme, že s kapacitou 5 100 mAh vydrží cirka sedm hodin plné zátěže, což ve výsledku znamená dva až tři dny běžného provozu nebo oněch 6 – 7 hodin nepřerušovaného sledování online videa nebo o něco delší pouštění filmů uložených ve vnitřním úložišti.

Podívejme se nyní i na výkon, který opravdu již stojí za pozornost i těch z vás, kdo chcete od tabletu víc než jen sledování videí a sjíždění internetu. Tablet Huawei MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi má totiž osmidádrový procesor, přičemž čtyři jádra pracují na frekvenci 2,36 GHz, čtyři na frekvenci 1,7 GHz. Procesor nese označení Huawei HiSilicon Kirin 659.

Operační paměť dostala prostor ve velikost 4 GB. A samotné úložiště má 64 GB prostoru, přičemž se dá rozšířit o dodatečných 256 GB, samozřejmě pomocí paměťové karty, a to micro SDXC, micro SD a micro SDHC. Místa pro filmy tedy bude dost, nehledě na to, že se dá připojit i jiný typ externí paměti.

Hlavně je ale procesor dost rychlý i na to, aby zvládl jednak náročnější hry, jednak ale i práci, kterou možná budete chtít na tabletu Huawei MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi dělat. Je totiž možné rozdělení obrazovky na dvě části, takže přecházení z aplikace do aplikace lze bez přepínání obrazovek.

Displej rozhodně nezklame

Tablety Huawei, jejich telefony, a samozřejmě i tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi jsou hodně založeny na kvalitním displeji. V tomto případě se jedná o desetipalcovou obrazovku IPS, dotykovou a samozřejmě kapacitní, která má velmi příjemné rozlišení 1 920 px x 1 200 px. A to už je velmi jemné zobrazení, díky kterému je možné si vychutnat i detaily 4 K videí nebo fotek.

Navíc je tu ochrana zraku díky tomu, že tablet pracuje v pěti různých režimech, které pomáhají chránit zrak. Displej se přizpůsobuje okolí, a to jak míře světla, tak také vzdálenosti obličeje od obrazovky. Zejména děti rády zírají do tabletu s nosem téměř na něm. A model Huawei MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi při velkém přiblížení obličeje ztlumí jas displeje, nebo přejde třeba do režimu, který filtruje škodlivé modré záření.

Dotekové ovládání displeje je plynulé, na nic není nutné dlouho čekat. Takže kdo je zvyklý na tabletu pracovat a potřebuje rychlou odezvu, aby mu práce šla od ruky, pro toho je model T5 už dobrou volbou, přitom stále ještě za dobré peníze. Celé fungování je totiž založené na hladším chodu s důrazem na plynulost.

Dětský režim nesmí chybět

Dětský režim najdeme dnes snad už v každém tabletu. Doba se posouvá a tablety se stávají běžnými hračkami. Jenže nebezpečnými, co se psychických následků týká, pokud dítě shlédne nevhodný obsah nebo hraje hry, které jsou ještě nad jeho morální chápání. I proto je i v tabletu MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi možnost zapnout dětský koutek, který založí dítěti jeho účet s přihlašováním podle jeho výběru. A pustí jej jen tam, kde je to pro děti relativně bezpečné.

Konektivita je pod normou

Tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi nabídne běžnou konektivitu, kterou bychom od tabletu této kategorie čekali, ale jedna zásadní věc chybí: USB-C konektor. Ano, i u modelu vyšší řady je stále jen micro USB. A to je velká škoda. Ostatní konektivita už je běžná. Takže je tu Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3,5 mm kombinovaný audiojack. A samozřejmě slot na paměťovou kartu, který jsme již zmiňovali.

Focení? To od tabletu moc nečekejme

Ani s rozlišením dvou fotoaparátů, které tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi nabídne, to není nijak růžové. Jen základních 5 MPx na zadní straně a zcela nedostatečné 2 MPx na straně přední. To bohužel nezajistí ani video hovory, budou jen s velmi osekaným obrazem. Jenže, stále jde o tablet s celkem nízkou cenou, takže i malá kapacita kamer se dá prominout. Jen se s ní musí při koupi počítat.

Zaujme zvuk, i když nepřekonatelný rozhodně není

Tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi má jistě zajímavý zvuk. Alespoň na tablet, tedy. O zvukové efekty se stará Huawei histen. Tablet má duální reproduktory, které jsou podle výrobce zárukou kvalitního a dynamického zvuku. Audio technologie Huawei Histen je tu pro obohacení zvuku vašich filmů a videí. Z toho jasně plyne, že hudbu si na tabletu jen tak pouštět nebudete, ale využijete třeba bezdrátový reproduktor. Pokud byste stáli o tablet se skvělým zvukem i pro přehrávání hudby, je vhodné sáhnout po novice od Lenovo Yoga Smart Tab, která má opravdu velké kulaté reproduktory od !JBL.

Starší operační systém s nástavbou

Tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi je z výroby vybaven operačním systémem Android 8.0 Oreo, který je vylepšený o grafickou nadstavbu EMUI 8.0. Alespoň tak to uvádí výrobce, Zda jde o vylepšení či nikoliv, musí posoudit každý sám. Někomu EMUI vyhovuje, jiný by raději čistý Android poté, co se s EMUI seznámí. Je to věc osobních preferencí.

Vzhledem k vysokému výkonu tabletu jistě nebude problém s jeho aktualizací na Android 9 Pie.

A co na něj uživatelé?

Uživatelů tohoto tabletu zatím ještě mnoho není, alespoň těch, kteří by se podělili o své zkušenosti. Ale ti, kteří tablet koupili, oceňují jeho rychlost a plynulost práce. Líbí se jim jemný displej, automatické nastavování jasu a také dětský koutek pro děti. U zvuku se shodují na tom, že jde o industriální tabletový zvuk, ale vzhledem k velikosti reproduktorů to zatím asi ani jinak nepůjde.

Tablet MediaPad T5 10 64 GB Wi-Fi celkem klouže v ruce, a tak uživatelé doobjednávají i pouzdro, které zajistí bezpečný úchop, zejména dítětem. Výhodná je podle nich i nízká hmotnost tabletu nebo možnost použít poměrně velkou paměťovou kartu. Nejvíce si uživatelé pochvalují rozumnou cenu, za kterou mohli tablet pořídit.

Co je podle uživatelů jasným nedostatkem tohoto modelu, je micro USB konektor a neskutečně pomalé nabíjení trvající až 6 hodin!