Hledáte naprosto základní desetipalcový tablet za poměrně nízkou cenu? Nechcete po tabletu žádné rychlé výsledky, ale spíše jej využijete k relaxačnímu brouzdání po internetu, k prohlížení fotek, které máte na paměťové kartě nebo ke komunikaci s okolím, pokud nejste příznivci velkého smartphonu v kapse, ale z domu si s ostatními rádi zachatujete? Chcete tablet, ve kterém si plnohodnotně zobrazíte dokumenty a budete s nimi moct pracovat, nebo kde budete mít staženy základní hry pro Android, se kterými se budete bavit po náročném dni v práci, kde musíte hodně namáhat tělo nebo mozek nebo obojí?  Pak by vám mohl stačit tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray s cenou okolo tří tisíc korun, ale raději méně.

Vybrat T3 nebo T5?

Cena tabletu není zrovna nejnižší, protože v podobné cenové relaci se pohybuje i jeho výkonnější bratr s označením T5, který je čilejší, vhodnější pro lidi, co s tablety již nějakou dobu pracují a chtějí od nich rychlejší reakce a lepší výkon. Tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray je základním modelem pro ty, kde se s tablety začíná nebo kde se po nich nebudou chtít velké výkony a vysoká rychlost reakcí.

Výkon opravdu jen ten nejzákladnější

Vzhledem k tomu, že RAM tabletu Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray je pouze 2 GB velká a že úložiště nabídne pouze 16 GB prostoru a ještě že procesor je pouze čtyřjádrový, Qualcomm Snapdragon řady MSM8917 s frekvencí 1.4 GHz, je jasné, že s tímto tabletem se příliš nerozjedete.

Na náročnější hry to jistě nebude, budete se muset spokojit a s těmi základními. Pokud budete tablůet používat pro práci s dokumenty, půjde vám dobře od ruky. Pro čtení skript nebo načítání informací pro účely jejich dalšího využití je tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray dostačující, pro rafinovanější činnosti, práci s fotkami, videem nebo opravdu rychlé vyhledávání na internetu už nikoliv.

Obrazovka zaujme

Tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray může nabídnout poměrně dobrou oazovku. není samozřejmě ve 4K, to bychom se pohybovali v jiných cenách. Jde o téměř Full HD, konkrétně o rozlišení 1 200 x 800 pixelů při úhlopříčce 9,6 palce.

Podívejme se ještě na samotnou velikost tabletu, patří totiž k těm středně velkým. Nabídne tyto rozměry (v x š x h): 229.8 mm x 159.8 mm x 7.95 mm. A hmotnost 460 g. Je vhodné se zastavit právě u hloubky tabletu, ta není ani 8 mm. A to je pro tablet této cenové kategorie velmi slušivé. Bude se vám opravdu dobře držet, zejména pokud zainvestujete ještě do tenkého silikonového krytu.

Hmotnost je malinko vyšší, ale to dělá zejména kovové zpracování a větší rozměry tabletu, přese jen je obrazovka téměř desetipalcová, takže je tablet asi tak rozměrný jako polovina papíru A4.

Kovové tělo je tím, co zvyšuje cenu tabletu

Jak už jsme řekli, výkon tabletu není nijak oslnivý, ale zaujme kovové tělo, díky kterému je tablet 229.8 mm x 159.8 mm x 7.95 mm Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray velmi odolný při přenášení v batohu, v kabelce, při převážení v kufru. Jen tak se nepoškrábe, nezničí, nepraskne.

I při držení v ruce je podle jeho uživatelů znát, že jde o kvalitní zpracování, pevný výrobek bez nutnosti se obávat, že by se rozsypal pod rukama. Design je elegantní a rozhodně tablet nepůsobí jako produkt za tři tisíce korun. Vypadá luxusně, a to právě i díky dobré obrazovce.

Moc si nezafotíte

Fotoaparáty má tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray dva, jak jsme zvyklí, a to přední a zadní čočku. Přední fotoaparát má kapacitu pouze 2 MPx, což je i na video hovory poměrně málo, základní obraz však volaný uvidí. Vzhledem k nízkému výkonu tabletu nemá smysl do něj dávat lepší přední fotoaparát, protože by rychlost přenosu stejně nezvládla vyubrazit lepší kvalitu.

Zadní fotoaparát je vyloženě poddimenzovaný, pouze 5 MPx, což je i u základního modelu opravdu málo. Kvalitní fotky si s tímhle modelem prostě nepořídíte. Ale například na zdokumentování situace kolem sebe nebo na fotky dokumentů, které potřebujete převést do elektronické podoby (místo scanneru) to jistě stačit bude.

Zvuk je obstojný

Podle uživatelů je zvuk, který tablet může vydávat, celkem obstojný, rozhodně dobrý s ohledem na velikost reproduktorů. Jde o zvuk s podporou SWS 3.0. A jistě bude lepším zážitkem puštění hudby přes bezdrátový reproduktor nebo do sluchátek.

Tím se dostáváme ke konektorům. V nabídce je pouze jeden micro USB konektor a jeden kombinovaný 3,5 mm audio jack. Díky Bluetooth si ale můžete pustit hudbu i do bezdrátových sluchátek, Bluetooth je tu ve verzi 4.1, takže tablet spojíte i se staršími chytrými zařízeními. Pak je tu ještě slot pro paměťové karty, konkrétně pro microSD.

Wi-Fi a GPS ano, LTE nikoliv

Tablet Huawei MediaPad T3 10 TA – T310W16TOM Space Gray má samozřejmě Wi-Fi, abyste s ním mohli na internet. Rozhraní je IEEE 802.11 a/b/g/n@2.4GHz&5GHz, což je vzhledem k velikosti RAM a výkonu procesoru dostačující. GPS je automatickou součástí mobilních zařízení, takže je i zde.

Není zde ale LTE technologie, takže do tabletu nelze dát SIM kartu a být třeba i v terénu na datech. K tomu budete potřebovat mobil a zapnutý hotspot. Oželet budete muset i NFC, ale pro změnu můžete využít akcelerometr a gyroskop. Takže když se vydáte pěšky na výlet, tablet vám kroky popočítá.

Design především

Přestože jde o levný tablet, vsadilo Huawei u řady modelů Huawei MediaPad na skvělý design. Rámečky nejsou přehnaně velké, obrazovka dokáže vykouzlit velké kontrasty a je dostatečně podsvícená, konektory a ovládací tlačítka jsou po stranách tabletu, slot na SD kartu je dokonce v podobě šuplíčku, na jaký jsme zvyklí u mobilů, takže nepůsobí dojmem rušivé velké černé díry v rámečku. Oblé hrany a kovové zpracování dolaďují design do stavu, kdy vyvolává dojem luxusnosti.

Starý Android s nadstavbou EMUI 5.1

Co jistě docela zklame, je stará verze Androidu, tedy Android 7 Nougat, zde samozřejmě s nástavbou, jsme u značky Huawei. konkrétně jde o nadstavbu EMUI 5.1. Novější Android sem dát nelze, systém by jej už neutáhl. Takže aplikace budete muset stahovat jen na úložiště v tabletu, možnost dát je na paměťovou kartu tu bet rootu ještě není.

Co na něj uživatelé?

Uživatelé si chválí design a zpracování, které je precizní a z pevných materiálů. Chválí i obrazovku, která je dost jemná na to, aby se pohodlně podívali na fotky nebo film. Má senzor okolního světla, a tak se přizpůsobí jasnému dni i okolní večerní tmě.

Pro účely studia je podle uživatelů výkon zcela dostatečný. Baterie vydrží podle uživatelů při běžném použití cirka dva dny, výrobce uvádí osm hodin provozu. Uživatelům někdy vadí nadstavba EMUI, která dost zpomaluje a komplikuje ovládání. Ale jde o Huawei, takže se tu musí nadstavba očekávat.

Tablet si chválín nenároční uživatelé a lidé, kteří s tablety teprve začínají. Kdo chce od tabletu víc, ten s ním dle ohlasů v recenzích spokojený není. Ale to je evidentní už podle základních parametrů. Se 2 GB RAM a starším procesorem s rychlostí 1,4 GHz toho prostě moc neuděláte. Pro relax ale dobrý.