Další ze šuplíkových mrazáků, jejichž služby můžeme doma bez obav využít, je mrazák Philco PF 2602 NX. Je to mrazák, který má klasickou čtyřhvězdičkovou třídu mrazení, a přitom se jedná o spotřebič náležející do energetické třídy A++.

Mrazák disponuje i běžnými rozměry velkého spotřebiče, tedy šířkou 60 cm a hloubkou dokonce 71 cm. Vysoký je 185 cm. Díky těmto rozměrům je užitný objem mrazáku dokonce 260 litrů. Hlučnost je pouhých 42 dB, takže i pokud jej budete mít umístěn v kuchyni, téměř o něm nebudete vědět.

Vevnitř je šuplíkový mrazák Philco PF 2602 NX rozdělen do sedmi transparentních zásuvek z toho jedna není vysouvací ale pouze výklopná. Zásuvky Jsou v mrazáku uspořádány tak, aby v něm mohl dobře proudit vzduch. Mrazák je totiž vybaven systémem no frost.

To znamená, že se v něm vůbec netvoří námraza. A vy, pokud si šuplíkový mrazák Philco PF 2602 NX pořídíte, nebudete vůbec muset tento mrazák odmrazovat. Speciální proudění vzduchu je dáno systémem multi airflow. Tento systém zajistí rovnoměrnou distribuci chladného vzduchu uvnitř mrazáku. Díky tomu se vodní pára neusazuje, a proto se ani nesráží na stěnách.

Mrazák je vyroben tak, aby mohl jet na běžný režim, anebo naopak na úsporný, takzvaný Eco režim. Nespornou výhodou tohoto mrazáku je elektronické ovládání a také displej umístěný v horní části dveří. Na displeji navolíte teplotu, kterou chcete vevnitř mít. A mrazák vám také oznamuje, jaké teploty aktuálně dosáhl.

Jestliže máte v rodině malé děti a obáváte se, že by šuplíkový mrazák Philco PF 2602 NX často otvíraly, případně jej nechali otevřené bez vašeho dohledu, můžete využít integrovaný dětský zámek. Navíc je mrazák vybaven akustickým alarmem. Takže pokud zůstane otevřen delší dobu a díky tomu se oteplí, spustí se akustický alarm, který vám prozradí, že je potřeba mrazák zavřít.

Vzhledem k tomu, že dveře můžete otvírat jak doleva tak doprava (podle toho, jak si je nastavíte), se nemusíte obávat, jestli trefíte je ten správný model. Mrazák Philco PF 2602 NX je k dispozici v nerezovém provedení, přičemž vnitřní prostory jsou v klasické bílé barvě.

Ještě je potřeba zmínit i mrazící výkon mrazáku, který je 20 kg za 24 hodin. Umístit šuplíkový mrazák Philco PF 2602 NX můžete do všech čtyřech klimatických tříd (SN, N, ST, T), takže fungovat dokáže v prostředí s teplotami od plus 10 do plus 43 stupňů Celsia. Hmotnost mrazáku je 84 kg.

Pokud by se mrazák pokazil anebo pokud bude přerušena dodávka elektrické energie, mrazák udrží svůj obsah plně zmrazený po 15 hodin. Poté se začne vevnitř postupně oteplovat. Až jej budete doma instalovat, využijete 2 polohovatelné nožičky, kterými jej postavíte do váhy. K přesunu pomohou dvě kolečka.

Šuplíkový mrazák Philco PF 2602 NX je naplněn ekologickou chladící látkou R 600a. A disponuje tzv. rychlomrazením, takže ani větší nákup nebo sklizeň ze zahrádky pro něj není nejmenší problém.

Výrobce si svým produktem je velmi jistý, proto u mnoha prodejců narazíte na možnost prodloužení záruky mrazáku na 5 let. V některých prodejnách najdete to samé, ale ve znění: PHILCO nabízí bezplatný servis v délce 3 let (36 měsíců) nad rámec poskytnuté dvouleté záruky. Nenechte se zmást, obojí má stejný závěr – servis bude 5 let formou toho záručního.