Pokud doma potřebujete hodně mrazícího prostoru, protože bydlíte na vesnici a do pořádného supermarketu je to setsakramentsky daleko, anebo máte vlastní zahradu a mrazíte si své výpěstky do zásoby na zimu a celé jaro, kdy je zelenina v obchodech jednak drahá a jednak velmi nekvalitní, určitě se poohlédněte po velkém samostatném mrazáku.

Jestliže dáváte přednost mrazákům šuplíkovým a nemáte doma dost prostoru pro mrazáky v klasické šířce 60 cm, může se hodit šuplíkový mrazák Candy CCOUN 5164WH s výškou 168 cm, který je široký pouze 55 cm. Hloubka je 57 cm a celkový vyuřitelný objem mrazáku je 183 litrů.

Candy coby výrobce bílé elektroniky je známý zejména pro svou schopnost vcítit se do situací spotřebitelů, kteří žijí v menších bytech. A proto je v jeho nabídce mnoho spotřebičů v užším a kratším provedení, než jsou klasické rozměry. Někdy i pět centimetrů totiž znamená mnoho!

Šuplíkový mrazák Candy CCOUN 5164WH je vyráběn v energetické třídě A++, takže mrazení potravin pro vás nebude příliš nákladné. Je i poměrně tichý, hlučnost je 45 dB. Hladina hluku je o něco výš, než u běžných lednic (ty mají okolo 40 dB), ale rozdíl není až tak markantní. Každopádně nebude na škodu, když mu vyhradíte místo třeba někde na chodbě.

Co oceníte jistě nejvíce, je beznámrazový systém No Frost. Šuplíkový mrazák Candy CCOUN 5164WH opravdu nebude namrzat a vy ej nebudete muset odmrazovat. Tím ušetříte nejen mnoho času a práce, ale také kvanta elektrické energie, kterou s sebou namrzání, odmrazování a zpětné zamrazování bezesporu nese. Nulové námrazy je dosaženo díky rovnoměrnému proudění studeného vzduchu uvnitř mrazničky.

Celková mrazící kapacita mrazáku Candy CCOUN 5164WH je 15 za 24 hodin. Mrazák je vybaven LED kontrolkami provozu, kovovým madlem k otvírání a také vyměnitelným závěsem dveří, abyste mohli mrazák otevírat do toho směru, který potřebujete. Klimatická třída, ve které je nutno mrazák uchovávat, je ST, tedy v rozmezí od 18 do 38 stupňů Celsia.

Mrazák vám pomůže, pokud budete chtít něco zmrazit rychle. Mrazit bude na tu teplotu, kterou si nastavíte. Ovšem nastavujete jen sílu mrazení, nikoliv konkrétní stupně Celsia. Aktuální teplotu v mrazáku si ani nebudete moci nikde přečíst, mrazák není vybaven informačním displejem.

Ale pokud vypadne proud, mrazák vás o tom bude informovat. Až jej budete doma instalovat, využijete 2 polohovatelné nožičky, kterými jej postavíte do váhy. K přesunu pomohou dvě kolečka. Celková hmotnost mrazáku je 60 kg.

Šuplíkový mrazák Candy CCOUN 5164WH je naplněn ekologickou chladící látkou R 600a. Vnitřní prostor mrazáku je rozdělený do šesti transparentních zásuvek, respektive pěti zásuvek a jedné výklopné přihrádky. Takže hned po otevření mrazáku budete mít základní přehled o tom, co máte kde uloženo. Se zásuvkami lze snadno manipulovat, včetně úplného vysunutí. Někteří uživatelé by uvítali šuplíky ze silnějšího plastu. Ale výrobce garantuje odolnost materiálu i v hlubokém mrazu.

Mrazák vás ale neupozorní na to, když jej necháte dlouho otevřený, případně ho nedovřete. Takže v jeho používání budete muset být soustředění na zavírání – tak, jsme byli zvyklí i u starších modelů.