Honí vás často chuť na něco grilovaného, ale bydlíte ve městě a ještě k tomu v bytě? Pokud máte alespoň balkon, tak není potřeba zoufat si a grilování se vzdávat. Výrobci totiž počítají s tím, že mnoho lidí žije v bytech a že také chtějí grilovat, i když na malém prostoru. Proto začali nabízet tzv. stolní grily. Jedním z nich je stolní zahradní gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1000.

Co vám může nabídnout? Snadnou instalaci a pak zase uschování. Je totiž velmi kompaktní. Jeho průměr je 35,5 cm, přitom velikost ohniště je 34 cm a výška grilovací plochy je 22 cm. Váží pouze okolo dvou kilogramů, takže ho vždycky unesete, ať ho budete přesouvat, přenášet nebo převážet kamkoliv.

Gril, přestože je malý, téměř kapesní, tak má chromový rošt a pokličku, aby se docílilo co nejlepšího efektu při grilování masa a zeleniny. Zmíněná velikost ohniště, tedy 34 cm, je dostačující pro přípravu pokrmů pro malou skupinku lidí. Tedy pro rodinu nebo malou přátelskou sešlost. A jak je snadné gril nainstalovat, přichystat, stejně snadné je ho i sklidit. Hlavně pokud máte vhodnou tašku, která se dá ke grilu také dokoupit.

Proto vám Stolní zahradní gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1000 umožní grilovat třeba i na pikniku v přírodě. Anebo na výletech karavanem, či v kempu. No a samozřejmě i na balkoně či na terase u svého bytu nebo domu. Spotřeba dřevěného uhlí je celkem malá, což je, vzhledem k velikosti grilu, zcela pochopitelné.

Víko je vybaveno otvory s otočnými uzávěrkami. Díky tomu můžete regulovat intenzitu hoření dřevěného uhlí, a tedy i žáru, který jde na grilované potraviny. Víko lze ke grilu připevnit a zajistit sponami. Pak jen vezmete za ucho na poklici a můžete pohodlně přenést celý gril.

Vzhledem k nízké hmonosti grilu je nutné pořítat s jeho menší stabilitou a snadnějším převrácení i při menším nárazu. Pozor zejména tehdy, když se v okolí pohybují děti. Je nutné dbát na to, že během grilování jsou žhavá všechna místa grilu, včetně poklice, pokud je na grilu položená nebo pokud jste ji před krátkou dobou sundali. Kovové jsou i krytky větracích otvorů, proto je při grilování vždy posouvejte nějakým nástrojem. Jsou také rozpálené.

Uživatelé, kteří mají stolní zahradní gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1000 již doma, oceňují právě kompaktnost a nízkou hmotnost grilu. Naopak jim vadí příliš tenký materiál, ze kterého je celý gril vyroben. Oceňují také, že díky malé velikosti a snadné demontáži se velmi dobře čistí. Vše lze snadno opláchnout.

Co může být pro některé uživatele nepříjemné, je nutnost sestavit si gril sami doma. Přijde totiž v balení rozmontovaný. Návod na smontování však v balení je. Nespornou výhodou grilu je opravdu nízká pořizovací cena.