Stolní super mixér Sencor SBU 7790 NPZnačka Sencor dodala nedávno na trh super mixér. Ne že bychom mu ze samotného nadšení z něj říkali super mixér, ale to je oficiální označení, pod jakým jej mnohé obchody nabízejí. A proč tedy super mixér? Na to se u Sencor SBU 7790 NP hned podíváme!

1800 W a k nim šest nožů

Stolní mixér Sencor SBU 7790 NP má příkon 1800 W, má šest snímatelných nožů vyrobených z nerezové oceli, dvou litrovou tritanovou mixovací nádobu, přednastavené mixovací programy, PULSE pro okamžité mixování a drcení ledu. To je stručné představení tohoto produktu. A co dál?

Ono označení super mixér bylo u modelu Sencor SBU 7790 NP použito proto, že jde o mixér s vysokým výkonem a mnoha možnostmi použití. Lze s ním totiž připravit šťávy, omáčky, zeleninové směsi, smoothie, mleté ořechy, led a mnoho dalšího. Je zde pět přednastavených programů, plus pulse pro turbo výkon, ten využijete k drcení ledu nebo k efektivnímu vyčištění mixovací nádoby a hlavně nožů. Stačí nalít do nádoby vodu a zapnout mixér.

Co je naprogramováno?

O jaké programy jde? Milkshake je vhodný pro výrobu mléčných nápojů a také zmrzliny. Pro zmrzlinu stačí mít zmrazené ovoce a k tomu třeba jogurt, smetanu nebo zakysanou smetanu. Flour zaručí kvalitní promíchání moučných směsí a také jemné nadrcení ořechů. Se Smoothie vytvoříte koktejly, které dodají tělu potřebné vitamíny a minerály. A je fuk, jestli budou ovocné, zeleninové, s mlékem nebo bez něj.

Další program mixéru Sencor SBU 7790 NP nazvaný  Fruit Juice je výbornou volbou k přípravě čerstvých ovocných a zeleninových šťáv, které pak můžete scedit, pokud si budete přát. Nezapomeňme, že je tu ještě Cream Soup pro Mixování krémových polévek, omáček apod., dále Nut milk pro přípravu ořechového nebo i sojového mléka.

Skladný a snadno omyvatelný

K tomu je mixér Sencor SBU 7790 NP celkem skladný a hlavně se snadno umývá a čistí, jak už jsme naznačili výše. Jeho hmotnost je jen 4,4 kg. Hlučnost je vyšší, ale tomu se při takovém výkonu nelze divit. Hlučnost dosahuje 85 dB. Celkem můžete využít 8 rychlostí mixování, k tomu přenastavené programy, které mění rychlost mixování podle toho, jakou zkušenost jim výrobce při přípravě daných typů pokrmů naprogramoval.

Nože z nerezové oceli jsou pokryty vrstvou titanu, a tak nehrozí, že byste si zničili vitamín C, který se při kontaktu s běžnou ocelí rychle vytrácí. K výrobě nože použil výrobce Sencor Nutri Smart Blending Technology. Titan navíc omezuje oxidaci vámi připravených koktejlů.

Základna mixéru Sencor SBU 7790 NP je neklouzavá, abyste mohli pracovat mnohem bezpečněji a také bez starostí. Bezpečnostní mechanismus zapne mixér jen tehdy, když je správně nasazen a nádoba dobře zavřená. Mixovací nádoba je z tritanu, což znamená velkou odolnost tlaku i nárazu.

Pokud vás zajímá, zda lze stolní super mixér Sencor SBU 7790 NP mýt v myčce, tak lze. Samozřejmě bez mixovací základny, pouze nádobu a další díly. Ty jsou rozebíratelné, do myčky je tedy snadno vložíte.

Uživatelé schválí i jeho předchůdce

Pokud tedy potřebujete stolní mixér, ale ne celého kuchyňského robota, je stolní super mixér Sencor SBU 7790 NP dobrou volbou. Za vyšší cenu dostanete kvalitní stroj, se kterým budete, i dle hodnocení uživatelů v předchozích modelech, dlouhodobě spokojení. Vytýkají snad jen jediné, a to je zpracování víka mixéru. Nejde s ním totiž nalévat, jinými slovy, nejde s víkem otočit tak, aby se v něm udělal nalévací otvor. Navíc se víko po použití hůře sundává, zejména menším ženám nebo dětem. Je nutné vyvinutí větší síly.

Uživatelé si pochvalují vzhled, ale zejména výkon mixéru, který rozmixuje vše dokonale do hladka, a to včetně ořechů. Nebo i máku, ke kterému je však nutné přidávat cukr krupici, aby se zrnka máku dala rozmixovat. Cukr je totiž udrží déle u sebe.