Jestliže si chcete pořít menší, ale výkonný a velmi variabilní stolní počítač domů na běžné kancelářské práce, případně do kanceláře ve firmě, je společnost Dell jistě správným kandidátem mezi výrobci, ze kterých budete vybírat. Nabízí mimo jiné i velmi kompaktní řešení plné výkonu, které ale i tak můžete stále doplnit o kde co. Tímto řešením je model Dell Vostro 3668 MT.

Model vás uchvátí vysokou rychlostí i výkonností, kompaktností, designem, spolehlivou a pohodlnou klávesnicí a již nastíněnou variabilitou. Pokud potřebujete uspořit prostor, jsou kompaktní skříně modelu Dell Vostro 3668 MT dobrou cestou. Posuďte sami – jejich rozměry jsou: šířka 15,4 cm, výška 35,3 cm a hloubka 29,4 cm. Ne nadarmo jsou řazeny do skupiny Mini Tower.

Stolní počítač Dell Vostro 3668 MT (3668-8054) se může pochlubit následujícími klíčovými vlastnostmi: poskytne vám profesionální výkon, ale zabere jen minimum prostoru. Je osazen množstvím USB konektorů, nechybí samozřejmě ani trojková verze, která je desetkrát rychlejší než předchozí dvojka. Počítač je osazen procesorem Intel, řady i5, sedmé generace a ve formě Kaby Lake. Výrobce poskytuje záruku on-site s opravou do druhého dne. A počítač má předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro. Pojďme se však na něj podívat podrobněji.

Centrem celého počítače je samozřejmě procesor. Výrobce v tomto případě zvolil velmi úsporný procesor Intel Core i5 7400 Kaby Lake. Frekvence procesoru je 3 GHz, s možností krátkodobého turbo boostu na 3,5 GHz. V oblasti taktu jde sice o průměr mezi procesory, dožene to však dobrá RAM. Procesor je čtyřjádrový.

K tomu je tu operační paměť o velikosti 8 GB, navíc jde o paměť DDR4, která je dvakrát propustnější než předchozí trojka. I díky tomu je model Dell Vostro 3668 MT (3668-8054) rychlý přesně tak, jak potřebujete ve firmě, v kanceláři i doma.

Rychlost a výkon počítače podtrhuje i SSD disk, který má kapacitu 256 GB. Nejde sice o jinak závratně velké úložiště, ale o tom kancelářské stroje nejsou. Zde se předpokládá napojení na interní síť, skrz kterou si počítač sahá na potřebná data na jiné, mnohem větší úložiště externí. Pokud si budete počítač pořizovat domů, bude nutné k němu mít i externí úložiště dat. Zejména pokud jste sběrači velkého množství videí, fotek a dalšího obrazového materiálu náročného na prostor.

Grafika též v kancelářských sestavách nevede, není to potřeba. Proto je v počítači Dell Vostro 3668 MT (3668-8054) integrovaná běžná grafická karta Intel HD Graphics 630 se sdílenou pamětí. Ale nenechte se mýlit, pro běžné zobrazení fotek a videa bohatě stačí. Problémy by mohly nastat je v případě 4K nebo 3D záležitostí.

Napájecí zdroj má 240 W, což patří k nižším hodnotám mezi stolními počítači. I díky tomu je vám jasné, že opravdu o stroj s celkem nízkými nároky, a tedy i náklady na provoz.

Skříň je osazena mnoha konektory a doplňky nutnými k dobrému provozu v kanceláři. Najdete tu jak optickou mechaniku DVD±RW, tak čtečku paměťových karet. Co se komunikace týká, je počítač Dell Vostro 3668 MT (3668-8054) vybaven systémem Bluetooth 4.0 a samozřejmě i Wi-Fi, konkrétně 802.11 ac. Tedy vysokorychlostní, která podpoří rychlost komunikace mezi počítači navzájem, ale i mezi počítačem a servery, externími úložišti.

Nechybí ani reproduktory, které dokáží vykouzlit poměrně dobrý zvuk. Prostoru na to mají dost. Rozhraní jsou bohatá, posuďte sami: 2 x USB 3.0/3.1, 4 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1x VGA, 1x kombinovaný vstup pro sluchátka a mikrofon. Vstupy jsou navíc na skříni umístěny tak, aby byly vždy na dosah.

Porty USB, které jsou umístěny na přední straně, poskytují široké možnosti pro pohodlnou práci se všemi digitálními médii. Ovšem i rychlé přenosy dat. Zvukové konektory, které jsou též na přední straně, nabízejí pohodlí. Zvuk však najdete i vzadu, proto je zajištěna pružnost použití. Promyšleně navržený systém chlazení je navíc zárukou tichého provozu, který však nedovolí přehřátí.

Hmotnost celé skříně Dell Vostro 3668 MT (3668-8054) je 6,3 kg, což není nic extrémně těžkého. V balení najdete kromě již zmíněné klávesnice i myš, obě jsou v USB podobě. Skříň je navíc navržena tak, že její konstrukce je odolná. Dílenské zpracování je dle odezvy uživatelů velmi dobré a je znát, že jde o zavedenou značku.

O kvalitě značky vypovídá i podpora výrobce, které prodejem zboží prostě nekončí. Dell nabízí své služby jak firmám, tak domácnostem. Jsou neustále k dispozici online i telefonicky – obrátit se na ně můžete o jakoukoliv radu ohledně počítače. Podpora ProSupport je poskytována k tabletům i počítačům. A nejen to, na stránkách výrobce jsou k dispozici i ovladače a soubory ke stažení, nejnovější aktualizace. Pomohou s diagnostikou i zárukou.