Sencor je léty prověřená značka, která nabídne i různé typy mixérů, mezi nimi také tzv. nutri mixér. A co je to ten „nutri“ mixér? Jde o mixér pracující ve vysokých otáčkách, který dokáže snadno rozmixovat i oříšky, semínka a slupky, takže je díky tomu zpřístupní nutričně pro naše trávení, a tedy i celé tělo. Stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP pracuje s příkonem 1 200 W.

Efektivní nože s titanovým povlakem

Velmi ocenit se dají nože. Ty jsou jednak navrženy tak, aby byly dokonale funkční a co nejefektivněji mixovaly suroviny v nádobkách určených k mixování, jednak jsou potaženy titanem, což je důležitý předpoklad k tomu, aby stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP zpomalil oxidaci mixovaných surovin a také zabránil větší ztrátě vitamínů a enzymů.

Stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP má nože nerezové, pečlivě broušené do optimální ostrosti. Díky tomu dokáže stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP Třeba jen nasekat suroviny na kousky, pokud jej necháte v provozu jen chvilku na nižší otáčky, nebo je rozmixuje do dokonalé jemnosti. V možnostech volby mixování jsou Pulse, což je pro drcení ledu nebo sekání na kousky, Blend, která slouží pro ovocné smoothie. A pak Extra Blend, což je mixování delší a výkonnější, pro zeleninové smoothie.

Nižší hmotnost, přesto je stabilní

Samotný stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP váží 4,25 kg a díky pogumovaným nožkám vydrží stát na místě, i když pracuje na nejvyšší otáčky. To si na něm uživatelky často pochvalují, že rozhodně necestuje po lince a že není nutné jej během mixování přidržovat na jednom místě.

Nesmí chybět ani bezpečnostní systém, který povolí zapnutí mixéru jen v momentě, kdy máte vše správně nasazeno a zacvaknuto do sebe. Uživatelé mixéru si však pochvalují, že nasazování všech částí mixéru je snadné, vše do sebe zapadá lehce a bez použití násilí.

Bohaté a praktické příslušenství

Zajímavé je příslušenství stolního nutri mixéru Sencor SNB 6606NP, protože obsahuje pět nádob na mixování, v objemech: 1x 1,2 l, 2x 0,8 l, 2x 0,6 l. K tomu jsou čtyři víčka s pítkem, abyste si mohli vzít smoothie s sebou na cesty, do práce, do školy. Pak je tu ještě jedno utěsňovací víčko, ale už bez pítka.

Aby bylo možné brát si nádobky s sebou, musí mýt nože ve víčku, respektive ve svrchní části nádobky. A proto stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP používáte tak, že mimo mixér naplníte mixovací nádobku surovinami, na ni nasadíte nože a zašroubujete. Pak otočíte dnem vzůru a našroubujete na samotný mixér, pak zapnete. Po rozmixování do požadované konzistance zase sundáte nádobku i s noži a pak víko s noži odšroubujete, snadno je hned můžete umýt.

Lze je sice dávat do myčky, stejně jako všechny ostatní odnímatelné části, ale zrovna u nožů se použití myčky příliš nedoporučuje, protože pobyt v myčce, proudy vody a také čisticí prostředky způsobují poměrně rychlé otupování nožů. A to je to poslední, co u mixéru potřebujeme. Celkem je zde šest nožů, každý ve speciálním tvaru poloze i úhlu.

Kratší přívodní šňůra

Přívodní šňůra je kratší, pouze 1,2 metru. Pokud ale budete používat mixér klasicky na kuchyňské lince a nebudete ani nuceni jej nikam přenášet, bude tato délka kabelu jistě dostačující. V opačném případě si pomůžete prodlužovací šňůrou.

Tekuté smoothie se doporučuje připravovat zejména ráno pro rychlé získání energie pro tělo. A také po sportovních výkonech nebo při rekonvalescencích. Ale stolní nutri mixér Sencor SNB 6606NP můžete využít pro mixování čehokoliv, včetně polévek, kaší, omáček, k drcení oříšků, semínek, sušenek, k přípravě přesnídávek a mnoha dalších výživných dobrot.

Poznejte tritan

Mixovací nádoby jsou vyrobeny z odolného a zdraví nezávadného tritanu. Nejsou skleněné, proto nejsou ani těžké a budou se na cesty brát snadno. Tritan neobsahuje BPA a ani neuvolňuje látky, pokud do něj nalijete teplejší obsah.

Návod k použití v balení bohužel dle postřehů uživatelů chybí, avšak naleznete v dokumentech adresu, kde si návod z internetu stáhnout. Vička na nádobkách těsní dobře, a to i záklopky na pítkách. podle postřehů uživatelů je bezpečné si brát nádobky s sebou, netečou a nepotřísní obsah tašky, aktovky, kabelky nebo kufříku či kočárkového košíku.

Uživatelé zmiňují gumu…

Jednou z nevýhod je fakt, že při použití mixeru je cítit guma. Nic se však nepálí, jde o provozní nedostatek u levnějších strojů, který je běžný u všech mixérů této cenové kategorie.