Pokud jste malá domácnost, tedy jeden nebo dva lidé, případně jezdíte na chalupu a ani tam se nechcete zatěžovat zbytečným ručním mytím nádobí, je dobrou volbou stolní myčka nádobí. Je kompaktní, s nízkou spotřebou a pojme až 6 sad nádobí. Tedy konkrétně tato myčka, Electrolux ESF 2400OW.

Je uzpůsobená i tomu, abyste ji mohli využívat například v kancelářích po větších poradách a mítincích, kdy na velmi lehce znečištěné nádobí, které navíc dáte hned umýt, stačí myčce Electrolux ESF 2400OW pouhých 20 minut mytí.

Jak jsme již naznačili, stolní myčka nádobí Electrolux ESF 2400OW je velmi malá, takže se pohodlně vejde na kuchyňskou linku nebo na odkládací skříňku. Podmínkou je samozřejmě instalace odpadu, přívodu vody a elektřiny. Myčka je vysoká 44 cm, široká 55 cm a hluboká pouze 50 cm. Stolní myčka nádobí Electrolux ESF 2400OW je nabízena v jednom barevném provedení, konkrétně v bílé barvě.

Myčka myje se spotřebou okolo šesti litrů vody na jedno mytí. Energetická třída je A+, takže ani na chalupě účet za elektřinu nijak významně nestoupne. Naopak, ušetříte za ohřev mnohem většího množství vody, protože v ruce 6 sad nádobí v šesti litrech vody prostě neumyjete.

Myčka se vyznačuje i poměrně nízkou hlučností, čehož se dosaženo zejména díky dobré protihlukové izolaci, ale i přirozeně tím, že prostor vevnitř stolní myčky nádobí Electrolux ESF 2400OW je mnohem menší, než je tomu u klasických větších myček stojících na podlaze. Díky tomu ani nevzniká tolik hluku ze samotného mytí.

Pojďme ale k vnitřnímu vybavení myčky nádobí Electrolux ESF 2400OW. Ta je osazena jedním pojízdným košem a jednou přihrádkou na malé hrníčky v patře nad košem samotným. Trnože pro oporu talířů a jiných umývaných kousků jsou samozřejmě sklopné tak, abyste vnitřní prostor myčky mohli využívat co nejvšestranněji.

Jediné, ale o to nepříjemnější omezení při umísťování nádobí uvnitř myčky je koš na příbory. Ten je totiž nutno dávat dopředu. Jenže pokud v něm již máte příbory, za něj se s nádobím prostě nedostanete. Takže jedině vyndávat koš na příbory ven a dát jej do myčky až těsně před mytím (tím ale zbytky jídla na příborech příliš zaschnou (v myčce je větší vlhko), anebo při plnění myčky začínat prostorem za příbory (což ale není možné vždy…).

Myčka je vybavena sušením pouze ze zbytkového tepla z programu. To může být nepříjemné pro uživatele, kteří jsou zvyklí na komfort velkých myček nádobí, které většinou i poměrně dobře suší. U stolní myčky nádobí Electrolux ESF 2400OW je tedy dobré počkat si na ukončení mycího a sušícího programu, myčku otevřít a nádobí nechat oschnout přirozeně tím, že bude ve volném prostoru chladnout. Pokud budete mýt jen porcelánové, kovové a keramické nádobí, bude poměrně suché i po běžném mycím programu myčky.

V myčce můžete navolit celkem 6 programů mytí (nabídka hodná i velké myčky nádobí) a dokonce 4 teploty mytí. Ten nejkratší zabere 20 minut, ECO program jede přes tři hodiny. Samozřejmostí ve výbavě každé myčky je indikátor soli a leštidla. Myčka je vybavena displejem, na kterém najdete informace o mytí, případně o tom, že jste si odložili start a na jak dlouho.

Myčka je také vybavena spínacím plovákem proti přeplavení, takže ani v případě poruchy nehrozí, že byste po příjezdu na chalupu našli vytopenou nejen kuchyni (tedy rozhodně ne od myčky).