Mixér, který i uvaří

Chcete mixér, který umí i vařit? Pak se zastavte u stolního mixéru Tefal BL962B38. Má přednastavené programy, silný motor a skvělé výkony v mixování. Pojďme se na něj ale podívat podrobněji. Umí toho totiž překvapivě hodně. A uživatelé si jej ve většině případů chválí.

Stolní mixér Tefal BL962B38 má robustní konstrukci a také bezpečný podstavec. Váží 6,2 kg, což je na mixér, se kterým chceme často manipulovat, už docela velká hmotnost. I rozměry jsou celkem velké v x š x h): 49,5 cm × 22 cm × 23,5 cm. Ale pozor, zde nejde jen o mixér, ale také o vařič.

Dopřejte mu pevné místo

Zajímavá myšlenka, na kterou spousta zákazníků slyší a se kterou jsou spokojení. Stolní mixér Tefal BL962B38 proto musí v kuchyni dostat své pevné místo, na kterém jej můžete bez velkého posouvání (nebo vyndávání ze skříňky) ihned použít. To je první podmínka spokojenosti s tímto přístrojem.

Hned na ni navazuje jediná věc, na kterou jsme objevili stížnosti ze strany uživatelů, a to je horší čištění skleněné nádoby mixéru po vaření, pokud se v něm cokoliv přichytilo. Skleněná nádoba je náchylná k přichytávání vařených potravin, zejména pokud nevystihnete správnou dobu zahřívání – při mixování, které umí stolní mixér Tefal BL962B38 opravdu rychle, se nepřichytí nic.

Občas se jídlo přichytí…

Jenže pokud ponecháte zahřívání aktivní těsně před vypnutím mixování nebo i po něm, může se mixovaný pokrm snadno přichytit na dně nádoby, odkud jde teplo pro vaření. Na to je nutné dávat pozor, i když následné „odmočení“ tím, že ponecháte v nádobě nějakou dobu stát vodu, většinou vše vyřeší. Takže ani domácích marmelád se nemusíte bát. V jedné nádobě rozmixujete ovoce, ale i svaříte marmeládu.

Motor, kterým byl stolní mixér Tefal BL962B38 osazen, má 1 300 W, což zaručuje opravdu silný mixovací efekt. K tomu je nutné připočítat technologii Tripl’Ax Pro a jejích šest čepelí z nerezové oceli. Ty jsou klasicky nastaveny do tří výškových úrovní, aby co nejlépe rozvířily mixovanou směs. Jen je nutné upozornit, že jde o nerezové nože, bez jakékoliv povrchové úpravy, která by zaručila pomalejší oxidaci vitamínu C a enzymů, jak to známe z jiných mixérů, kam se na nože většinou dává ještě titanová vrstva.

Za minutu až 45 tisíc

Díky vysoké rychlosti mixování se může z pokrmů uvolnit aroma zachycené v jednotlivých ingrediencích. A stolní mixér Tefal BL962B38 také eliminuje potřebu filtrace rostlinných nemléčných tekutin, jinými slovy rostlinných mlék. Mixér vyvine rychlost až 45 000 otáček za minutu. To je rychlost otáčení 460 km za hodinu.

Stolní mixér Tefal BL962B38 nabídne 10 rychlostí mixování a také předvolené programy mixování. Těch je dokonce osm, konkrétně Polévky, Pyré, Omáčky, Kompoty, Sojové/Mandlové mléko, Ledová tříšť, Smoothie, Mléčný koktejl. A nesmí chybět program pro Automatické čištění, kdy po skončení práce s mixérem nalijete do nádoby vodu a zapnete automatické čištění. Mixér bude střídat rychlosti mixování tak, aby se vytvořily proudy vody, které snadno odstraní zbytky pokrmů i z nepřístupných míst mezi noži a kolem nich.

Dvoulitrová skleněná nádobka

Skleněná nádoba mixéru Tefal BL962B38 má pouze 2 litry, z toho je užitné pouze 1,7 litru objemu, což by mohlo být v některých domácnostech nedostatečné, u běžných mixérů jsme zvyklí na cirka 2,2 litru. Na druhou stranu nabídne tento přístroj intuitivní ovládání, digitální displej, kde se vše dočtete, vše snadno nastavíte.

Dostáváme se k největší konkurenční výhodě mixéru Tefal BL962B38, a tou je možnost měnit teplotu mixovaného obsahu. Je možné nastavit teplotu od 0 do 110 stupňů Celsia. Teplota se mění po malých intervalech, jde možné ji nastavit opravdu přesně. Sklo nádoby navíc vydrží i rychle ohřátí nebo zchlazení tím, že do ní dáte další mixovaný obsah.

Vše je samozřejmě chráněné bezpečnostním systémem. Stolní mixér Tefal BL962B38 se nespustí, dokud není správně upevněna jak nádoba, tak i její víko. To lze samozřejmě částečně otevřít při mixování, aby mohla unikat pára z připravovaného pokrmu nebo abyste mohli do nádoby během mixování cokoliv přidat.

Je opravitelný, jak jsme byli zvyklí i kdysi dávno…

Stolní mixér Tefal BL962B38 je další z řady opravitelných výrobků. Tefal zaručuje dostupnost náhradních dílů po deset následujících let od skončení prodeje modelu. Navíc provozuje mnoho servisních středisek po celém světě, včetně České republiky. Samozřejmě až cena náhradních dílů určí, zda se vyplatí mixér opravovat. Nicméně, ta možnost tu je (na rozdíl od mnoha jiných výrobků jiných značek).

Stolní mixér Tefal BL962B38 nabídne i sekání a krájení, přestože jde jen o mixér. K tomu je nutné zvolit správnou rychlost otáček a odhadnout dobu, po kterou má být mixér zapnutý (je nutná trocha zkušeností).