Šikovný a levný pomocník do kuchyně pro mixování tekutin a měkkých přísad, tedy například mléčných výrobků a měkkého ovoce. Dále je vhodný pro přípravu omáček, polévek, ovocných šťáv, nápojů či koktejlů, semínkových mlék – zejména makového a kokosového. Zvládne umixovat i velmi měkké těsto, jakým je těsto na palačinky, na lívance. Dobře umí i majonézu.

Dále ho lze použít na výrobu vařené mixované dětské stravy anebo třeba na přípravu super hladké a krémové bramborové kaše. Pokud budete do mixéru dávat vařené přísady, rozhodně by neměly být být teplejší než 80 stupňů celsia – to je oficiální doporučení výrobce. Vzhledem k tomu, že mixovací nádoba je plastová, je doporučení poměrně pochopitelné.

Nutno dodat, že plast je bytelný, přitom příjemně pružný. Měl by být schopen odolat nárazu, stejně jako plasty používané pro výrobu dětských lahviček na mléko (a ty Philips opravdu umí).

Ale pozor, v žádném případě se nedoporučuje v tomto mixéru mixovat tvrdší ovoce a ani tvrdší zeleninu. Jistě nebude vadit spařený špenát či mangold, listy červené řepy nebo microgreens. V žádném případě se do tohoto mixéru nevyplatí dávat mrkev, petržel, vodnici, černý kořen a ani jinou tvrdou zeleninu v syrovém stavu. Pokud je uvaříme či podusíme v páře, už je mixér zvládne.

Mixér má příkon 400 W, proto náročnější mixování opravdu ponechme výkonnějším strojům. Tento je určen pro přípravu tekutin, proteinových nápojů a jednoduchých koktejlů. Zajímavé je, že zvládne nadrtit led.

Mixér má velmi jednoduchý a účelný design. Na motorové části je pouze jedno velké otočné ovládací kolečko k volbě dvou základních rychlostí a také pulsní spínač. Ten oceníme zejména při čištění mixéru, kdy do nádoby stačí dát vodu (do cca jedné třetiny objemu) a několikrát spustit pulsní mixování. Nože se vyčistí dokonale a zbytek zvládne myčka.

Mixovací nádoba má objem téměř dva litry, přičemž maximum plnění je 1250 ml. Objemové rysky jsou samozřejmostí – vžily se již i hrnkové objemy, takže vždy budete vědět, na kolik hrnečků vám mixovaný koktejl vyjde.

Samozřejmostí je tvarovaný žlábek pro vylévání a také otvor ve víku mixovací nádoby, jehož součástí je malá nádobka s odměřovací ryskou. Pomocí ní lze během mixování přilévat či přidávat ingredience, což oceníte zejména při přípravě majonéz či hořčic, polévek i omáček nebo měkkých těst. Nádoba i víko mají jištění.

Při používání je však potřeba dát si pozor na těsnění, které má poměrně velkou tendenci vypadávat. Pokud nepohlídáte, bude z mixéru vystřikovat mixovaný obsah a zbytečně si zaneřádíte kuchyň.

Motorová část je vybavena protiskluznými nožičkami, které pomáhají udržet mixér na místě i během práce. Pokud mixujete něco náročnějšího – například ve větším objemu, je fajn z počátku mixér přidržet, protože na moderních pórovitých pracovních plochách kuchyní může trošku pochodovat. Pokud máte pracovní linku zcela hladkou, pohyb mixéru absolutně nehrozí.

Mixér se osvědčí i při výrobě domácích produktů, kterými jsou kečupy, chutney, pesta, hořčice a jiné pochutiny. Má hvězdicový nůž ProBlend4, který je tvarovaný do několika směrů. To zaručí promíchání mixovaného obsahu.

Velkou nevýhodou mixéru je velmi krátký přívodní kabel. Výrobce opravdu šetřil, proto je na mixéru za pár stovek znát šetření na každé koruně výrobních nákladů. Mixér je sice poměrně malý, takže se s ním dá snadno manipulovat, ale přec jen je to přístroj, který by měl mít na kuchyňské lince své pevné místo. Takže pokud v kuchyni nemáte zásuvku na každém metru, bude jeho umístění trochu oříšek.