Hledáte „bednu“ speciálně připravenou pro hraní populárních esportových her? Pak jste ji našli. Speciální edice HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 je vytvořena pro všechny online i offline hráče, kteří mají zájem i o kvalitní streamování a také o možnost hraní her na 144Hz+ monitoru, s výkonem pro Full HD gaming bez Ray Tracingu. Nechybí ani NULL pro okamžitou odezvu obrazu na povely. Není divu, že s touhle cenou se jedná v současnosti o jeden z neprodávanějších herních počítačů. Dodejme jen, že MČR je tu zkratkou pro Mistrovství ČR v počítačových hrách – jde totiž o oficiální sestavu pro tuto událost. Pojďme se na Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 podívat trochu podrobněji.

Kompromis mezi cenou a výkonem

Kdo hledá extrémní výkon, možná tady trochu zaváhá. Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 je totiž osazen procesorem AMD Ryzen. konkrétně se jedná o vylepšení šestijádro (s 12 vlákny) a s označením AMD Ryzen 5 1600, s boostem až 3,6 GHz, standardní provoz jede v taktu 2,3 GHz.

O Ryzenech se obecně ví, že nedosahují takové kvality a výkonu, jako je tomu u jejich Intel konkurentů. Na druhou stranu jsou výrazně levnější. Pokud vás tedy tlačí nedostatek financí, ale přesto chcete bednu na hry, může jít o dobrý kompromis mezi cenou a výkonem. Podle odezvy hráčů je totiž výkon pro nejběžněji hrané hry dostatečný – a to i ty nejnovější.

Tato řada, tedy GTX 1660 Super nabídne dokonce o 30 % vyšší výkon, než jakým se chlubil předchůdce GTX 1060. A nutno dodat, že i předchozí verze se těšila velké oblibě mezi hráči všech věkových kategorií.

RAM dostala 16 GB

Co chybí v procesoru, to bylo nahrazeno pomocí RAM. V operační paměti je spousta prostoru, má kapacitu 16 GB. Navíc jde o standard DDR4 2666 Mhz. Konkrétně se jedná o 2 x 8 GB RAM značky Kingston HyperX FURY. Zde výrobce sáhl po jistotě.

Stejnou značku zvolil v případě disku, najdete tu totiž systémový disk SSD Kingston A400 s kapacitou 240 GB (M.2 SATA), ten je ale doplněn o velký klasický hard disk WD BLUE s kapacitou 1 TB pro všechny vaše hry a další data, třeba pro kvantum filmů.

Nezapomínejme ale ani na grafiku, která je zrovna v tomto případě extrémně důležitá. Grafika je dedikovaná, jedná se zde o model GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G (6 144 MB), který na monitorech 144 Hz+ vytvoří dokonalý full HD zážitek.

Designová skříň

Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 je i designovou lahůdkou. Je k mání totiž v moderním designu MČR s pruhy v národních barvách. Jde o klasické černé provedení s oněmi zmíněnými pruhy a sportovci, takže na první pohled je znát, k čemu je skříň určena. Celková hmotnost skříně je pouze 5 kg.

Všechny důležité konektory jsou na horní části skříně vpředu tak, abyste je měli kdykoliv k dispozici. Označení modelu skříně je SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG, tedy značka, se kterou jsou dlouhodobě dobré zkušenosti. I zdroj byl zvolen od této značky: SilentiumPC Elementum E2, 450 W. Kvalitní chlazení je samozřejmostí.

Ovšem pozor, skříň je bez optické mechaniky – v originálním nastavení. Jde však o klasickou PC skříň, takže doplnit mechaniku jistě nebude problém, pokud o ni tedy budete stát. Vše závisí na tom, jaké hry chcete hrát, resp. kde je máte uloženy.

Kvalitní stream nebo okamžitá odezva obrazu

Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 disponuje důležitými prvky vybavení pro kvalitní stream nebo pro okamžitou odezvu obrazu. V prvním případě se tu jedná o NVENC kodek, v tom druhém o NULL. V obou přpadech je od uživatelů potvrzeno, že fungují tak, jak se od nich očekává – pro průměrně náročné hráče. První liga přece jen půjde do úplně jiných modelů…

A co porty?

Konektory samozřejmě také nevynecháme. Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 má skříň osazenu mnoha porty: 6x USB 3.0/3.1/3.2 Gen 1 Type-A, 6x USB 2.0 Type-A: 6, dále HDMI, DisplayPort, k tomu RJ-45 (ethernet). Typ síťové karty tu je GLAN. Nechybí ani vstupy a výstupy pro mikrofon a sluchátka, pro reproduktory.

Počítač je ale vhodný i pro náročnější práci, zejména pro grafické činnosti, plynule s ním totiž budete moci dělat i tvorbu obsahu, bez problémů zvládne zpracovat video ve vysokém rozlišení apod. Není tedy nutné se s ním vydávat pouze na pole her a zábavy, velmi dobře poslouží i k výdělku.

Bezstarostný servis HAL 3000

Zapomenout nesmíme ani na nadstandardní službu, která je s počítači značky Hal 3000 spojena. Nese název bezstarostný servis HAL 3000. Obsahuje jak tříletou záruku, tak rychlý a pohodlný servis, pokud by se vyskytly jakékoliv problémy. Odvoz, opravu a zpětný dovoz totiž zajistí servisní tým HAL 3000.

PC je navíc vybaven systémem pro obnovení Windows (jsou předinstalovány Microsoft Windows 10 Home), navíc se jeho parametry dají mírně upravit v konfigurátoru. Z toho plyne také zjištění, že v každém obchodě můžete najít model s malinko jinými parametry. A tak pozor na ně, pečlivě si je vždy projděte.

Testování

Na stránkách některých obchodů či přímo u výrobce jsou k nalezení i výsledky testů jednotlivých HAL3000 MČR Finale modelů – jak obstály v náročných hrách. Tento model měl problémy pouze u hry Red Dead Redemption 2, kde u středního a vysokého rozlišení docházelo v nejnáročnějších pasážích k lagu (u nízkého rozlišení detailů nikoliv).

Ostatní testované hry byly bez jakýchkoliv přerušení nebo zdržení, a to i ve vysokém rozlišení detailů, při zobrazení FHD 1 920 px x 1 080 px. Vyšší kapacita zobrazení (QHD, 4K atd.) pak měly více problémů. Dodejme, že jde o nejslabší model z celé modelové řady HAL3000 MČR Finale.

A co na něj uživatelé?

Stolní herní počítač HAL3000 MČR Finale Pro GTX 1660 Super W10 PCHS2399 je uživateli spíše chválen, ale vždy je v recenzi připsáno, že jejím autorem je průměrný hráč. Z toho se dá odvodit obecné doporučení pro běžné hráče, že tento model bude zcela vyhovovat. Jestliže se chcete v hraní ale vyšvihnout mezi špičku, je nutné zavítat do úplně jiné cenové kategorie.

Rychlou odezvu obrazovky díky NULL uživatelé potvrzují, i možnost dobrého streamování. Chválí si také velký disk nebo rychlé SSD systémové úložiště, celkem je k dispozici 1 240 GB prostoru. Kapacita RAM paměti je dle uživatelů dostatečná, připomeňme, že se jedná o dvě 8 GB paměti. Grafická karta s pamětí 6 144 MG je podle uživatelů také zcela vyhovující. Výrobce zaručuje stabilní hodnoty FPS a vysoké detaily při hraní nových titulů – a uživatelé to potvrzují.

Pozitivní ohlasy získává i design skříně nebo umístění konektorů. Barvy vlajky po straně skříně dávají ihned znát, o jaký model a vyrobený k jaké příležitosti se jedná. Velká část z konektorů je nahoře vepředu, což je pohodlné. Ty další pak najdete klasicky vzadu – pro zapíchnutí těch zařízení, která nebudete často odpojovat a zase vracet. Uživatelé jsou si vědomi, že jde o nejslabší model z celé modelové řady HAL3000 MČR Finale – ale i přes to na jimi vyžadovaný provoz toto nastavení parametrů dostačuje. Spokojenost se odvíjí od náročnosti vámi plánovaných her a také zobrazení detailů.