Soundbary jsou šikovnými a malými reproduktory do menších domácností, které slouží hlavně k vytvoření hlubšího a prostorovějšího zvuku televize. Soundbar prostě položíte před televizi, zapnete, spárujete s televizí a máte hotovo. Alespoň tedy v případě soubdbaru  Samsung HW-M450. Tento model je totiž vybaven Blutooth technologií.

Navíc získáte i dálkový ovladač, kterým snadno můžete ovládat jak samotný Soundbar, tak také televizi nebo přehrávač. Ke všemu prostě bude stačit jedno ovládání, stolek v obyváku tak nemusí přetékat kupou ovladačů. Pohodlnost je v tomto případě dovedena k dokonalosti. Tedy za předpokladu, že i televize a přehrávač jsou značky Samsung.

Ale ani tohle není vše, Samsung vytvořil aplikaci pro chytrá zařízení běžící na operačním systému Android. Tedy mobily či tablety. A pokud si aplikaci s názvem Samsung Audio Remote nainstalujete, můžete pohodlně ovládat Soundbar i z telefonu.

K soundbaru je přibalen i bassreflexový subwoofer, který je též bezdrátový a zajisti potřebnou hloubku i prostorovost zvuku. Basy jsou pro dobrý zvuk nepostradatelné. A basy produkované tímto subwooferem vám projedou celým tělem! Díky tomu, že basy se šíří všemi směry stejně a že subwoofer je bezdrátový, ho můžete postavit vlastně kamkoliv v místnosti. Nutnost dovést k němu dráty vás prostě nebude omezovat.

Soundbar Samsung HW-M450 je vybaven technologií Surround Sound Expansion. Ta nabídne velmi kvalitní zvukový zážitek u sledování filmů, ale i u poslechu hudby. Potěší i elegantní a jednoduchý, avšak stále moderní design. Jen je potřeba si ověřit, že televizor nebo přehrávač, ke kterým chcete soundbar pořídit, mají také Bluetooth. Přes Bluetooth si snadno připojíte k soundbaru i scluchátka, pokud nebudete chtít poslechem rušit okolí.

Jde o digitální zesilovač s Bluetooth, takže přímo do soundbaru Samsung HW-M450 můžete streamovat hudbu z telefonu anebo i z tabletu či PC. A to právě prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Soundbar se popere s formáty MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC. Hudbu budete posílat jak do soundbaru se zvukem počtu kanálů 2.1, tak do subwooferu, jehož reproduktor má průměr 7 palců. Systém je vybaven zvukem Dolby Digital. A navolit tu můžete pět zvykových režimů.

Soundbar má samozřejmě i vstupy, nejste odkázáni pouze na Bluetooth (s výjimkou subwooferu). Najdete tu hostitelské USB rozhraní k přehrávání hudby, HDMI vstup a výstup, jeden zvukový vstup, jeden optický vstup. Je tu také Anynet+ (HDMI-CEC). V balení soundbaru Samsung HW-M450 najdete nejen hlavní reproduktor a subwoofer, ale i dálkové ovládání, optický kabel nebo baterie.

Celkový výkon soustavy je 320 W, přičemž RMS výkon subwooferu je 160 W. Rozměry jsou pak následující. Rozměry soundbaru neboli hlavního reproduktoru (Š x V x H) 908,5 mm × 53,5 mm × 70,5 mm. Čisté rozměry basového reproduktoru jsou pak (Š x V x H) 200,0 mm × 392,0 mm × 378,0 mm. Soundbar lze samozřejmě připevnit i na stěnu, nemusí nutně stát před televizí.

Soundbar Samsung HW-M450 nabízí možnost, abyste k němu dokoupili zadní reproduktory a sestavili si tak domácí kino. Jde o sadu Wireless Surround Kit. Modul pro bezdrátové připojení však vyžaduje napájecí kabel – a s tím je nutné počítat. Zadní reproduktory jsou tedy k modulu připojené kabelem.

Soundbar Samsung HW-M450 se zapíná automaticky se zapnutím televize. A to jak při použití Bluetooth připojení, tak tehdy, když ho máte napojení pomocí HDMI kabelu.