Jestli přemýšlíte nad ozvučením domácnosti, které nezabere mnoho místa a ani nesebere moc peněz z peněženky, a dá se přimontovat i na stěnu, zastavte se na chvilku i u soundbaru Philips HTL1180B. Je designově navržen tak, aby se vešel téměř kamkoliv, třeba i před televizi. Jde o reproduktory, které mají buď zvýšit komfort poslechu při sledování televize, kdy prostorově dobarví zvuk k filmu nebo i vašemu domácímu videu.

Využijete ho však i tehdy, když si chcete přehrávat hudbu z mobilu, mp3 přehrávače nebo z CD / DVD přehrávače, u kterého vám reproduktory chybí. Na CD a DVD v přehrávači ale musjí být skladby uloženy ve formátu mp3 anebo WMA.

Bohužel tu není Bluetooth technologie, proto musíte vše připojovat drátem. Ale pokud si ho necháte v reproduktoru anebo uložený v nejbližší zásuvce, o mnoho pohodlí se absencí Bluetooth nepřipravíte.

Soundbar Philips HTL1180B má vstupy 3,5 mm jack (audio vstup), USB, vstup AUX, digitální vstup pro koaxiální kabel, dig. vstup pro opt. kabel. Takže možnosti připojení jsou bohaté. A pokud vám nevadí připojení po drátu, máte tu bohatou nabídku vstupů. Jen je nutné počítat s faktem, že v balení soundbaru Philips HTL1180B je pouze samotný soundbar, napájecí kabel, dálkové ovládání a baterie do dálkového ovládání. No a samozřejmě manuály. Ostatní propojovací kabely je nutné dokoupit podle potřeby a vyžadované délky.

Vraťme se k dálkovému ovládání – je zcela autonomní, takže i pokud máte televizor od Philipsu, anebo Philips přehrávač, nebudete s dálkovým ovladačem od televize či přehrávače moci ovládat soundbar. Vždy budete muset mít po ruce jeden ovladač navíc – ten od soundbaru. Výjimka nastane v momentě, kdy máte telefon s MIUI a ovládání si najdete v MIUI ovladači.

Soundbar Philips HTL1180B má frekvenční pásmo 20 – 20 tis. Hz. Není to zrovna moc, ale je nutné myslet na fakt, že jde o základní model za základní cenu. Soundbar Philips HTL1180B je vybaven dvěma dvoupalcovými širokopásmovými basovými reproduktory, jsou integrovány v hlavní jednotce.

Výstupní výkon reproduktorů je 2 x 20 W, přičemž fungují ve zvukovém systému Dolby Digital. Pokud soundbar použijete pro zlepšení zvuku televize, získáte regulaci výšek a basů, virtuální prostorový zvuk, Ale také zvuk speciálně upravený pro noční režim.

Soundbar Philips HTL1180B je celkem kompaktní. Váží pouze 1,9 kg a jeho rozměry jsou následující (Š x V x H): 865 mm x 68 mm x 86 mm.

Jak si soundbar pochvalují uživatelé? Celkově zvukové efekty nehodnotí jako perfektní, přece jen jde pouze o malé zařízení bez wooferu. A za základní cenu. Zkvalitnění zvuku čekejte, pokud máte doma levnější televizi, jejíž zvukový výkon je spíše špatný. Tehdy instalaci soundbaru poznáte. Pokud jste koupili televizi dražší, tímto soundbarem její zvuk nijak nezkvalitnéte a je lepší se poohlédnout spíše po domácím kině.Uživatelé také uvádějí, že po spojení optickým kabelem je zvuk zpožděný za obrazem v televizi.

Jestliže však stojíte o běžné ozvučení domácnosti, abyste mohli přehrávat hudbu z mobilu nebo CD / DVD přehrávače, USB či tabletu, jde o dobrou a cenově přijatelnou volbu. Zvuk bude pro běžného posluchače stačit. A pokud vám vadí kabelové připojení, protože Soundbar Philips HTL1180B nemá Bluetooth technologii, nahlédněte na Soundbar Philips HTL1190B. Ten už Bluetooth má, a tak do něj můžete hudbu streamovat přímo z vašich zařízení.