Další z dlouhé řady sluchátek určených pro aktivní život. Jde o sluchátka s unikátním v a na uších. Velikost spony, která drží sluchátka připevněná okolo uší, se dá regulovat, takže ať děláte cokoliv, sluchátka prostě nevypadnou. Ale na druhou stranu jde o sluchátka s tzv. otevřeným systémem, takže i když posloucháte hudbu, film či cokoliv jiného, dobře slyšíte i zvuky z okolí a nejste tedy nijak izolovaní.

Kabel sluchátek má délku 1,2 metru, což je délka akorát, k jakémukoliv pohybu. Jde o kabel typu Y.  Prostoru pro pohyb tedy bude dostatek. Se sluchátky budete i dobře vypadat. Jsou totiž stylová, s nevšedním designem. A navíc jsou nabízena v mnoha zajímavých barvách. Na výběr máte například bílou, černou, žlutou anebo růžovou.

Sluchátka Sony MDR-AS210 (MDRAS210Y.AE) s 3,5 mm jack konektorem navíc mají nastavitelná očka na zavěšení, proto se nikde nepletou a nezavazejí. O poměrně dobrý zvuk (který je mírně plechový, ale v této cenové kategorii stejně velmi dobrý), se postarají 13,5mm reproduktory s optimalizovaným frekvenčním rozsahem.

Ten je od 17 Hz až po 22 000 Hz. K tomu již zmiňovaná otevřená konstrukce se zcela přirozenou akustikou. Zvuk totiž proudí dovnitř a ven zadní stranou krytů sluchátek. Takže výsledek je mnohem přirozenější. Uživatelé oceňují i fakt, že sluchátka jsou poměrně hlasitá, takže zvuk z nich dobře uslyšíte i v rušném městě. Ale pozor, je vždy potřeba pamatovat na zdraví svých uší. Máte jen jedny.

Sluchátka určena pro sport, takže jsem vyrobena tak, aby odolala stříkající vodě, tedy hlavně dešti nebo stékajícímu potu. Proto se nemusíte obávat vývoje počasím, když se s nimi vydáte i na delší pobyt venku. Navíc jsou lehoučká, váží pouhých 12 gramů.

Důležitá je také připínací spona, díky které si sluchátka Sony MDR-AS210 (MDRAS210Y.AE) s 3,5 mm jack konektorem dle libosti snadno upevníte na oblečení nebo i na tašku, kamkoliv zrovna potřebujete. Sluchátka nejsou bezdrátová, mají klasický kabel a také 3,5 mm jack konektor pro poslech zvuku. Pokud jste vybaveni přístrojem s UCB-C konektorem, je potřeba si k němu dokoupit redukci z USB-C na 3,5 mm jack. K lepším přístrojům bývá redukce automaticky dodávána.

Sluchátkům je potřeba vytknout, že nemají samostatné ovládání hlasitosti, ani přehrávané hudby – ve smyslu posouvání se mezi skladbami. Veškeré pokyny pro změnu v poslechu musíte zadávat v přístroji, ze kterého posloucháte.

Sluchátka nemají ani mikrofon, proto s nimi rozhodně nebudete moci přímo telefonovat. Zvuk hovoru sice uslyšíte, ale to je vše, váš hlas sluchátka nemají jak snímat. proto pro telefonování vždy musíte vzít telefon do ruky a ovládat přímo telefon, hovořit do telefonu.

Citlivost sluchátek (sound press level) je 104 dB / mW. Jde tedy o hodnotu akustického výkonu sluchátek. Maximum je přitom 140 dB, což je již hranice bolesti. Z údaje 104 dB / mW je znát, že jde o poměrně hlasitá sluchátka, která jsou i dost citlivá na signál zdroje. Sluchátka Sony MDR-AS210 (MDRAS210Y.AE) s 3,5 mm jack konektorem je tedy možné poslouchat i na zdroji s nižším výkonem, což bývá většinou MP3 přehrávač nebo i smartphone.