Pokud chcete mít stále po ruce malého kuchyňského pomocníka na sekání, mixování, míchání a šlehání, zkuste sekáček potravin. Je malý, skladný, na lince mnoho místa nezabere. A díky tomu, že ho vlastně ani nemusíte sklízet nikam do skříňky, jej budete mít stále na dosah a stále budete moci využívat jeho předností, kterými je jednoduchá obsluha, ergonomicky tvarované tlačítko, nůž speciálně navržený pro účinné sekání i mixování, nástavec na šlehání a míchání, ale také protiskluzná podložka pod mixovací nádobou.

Nádoba je poměrně velká – má objem jednoho litru. To je, ve srovnání s nádobami na sekání, které jsou součástí vybavení některých ponorných mixérů, v podstatě dvojnásobný objem. Ale pozor, pokud chcete cokoliv míchat nebo šlehat, je potřeba naplnit nádobu pouze do 300 ml, nikdy více.

Spouštěcí tlačítko má navíc funkci PULSE, máte tedy zajištěno, že cibule nebo bylinky budou ždy řádně prosekány.  Stroj seká po tu dobu, co držíte tlačítko.

Díky efektivnímu nastavení a nabroušení nerezových nožů dokáže sekáček poměrně rychle nasekat větší množství zeleniny i ovoce. Jednak tím ušetříte čas v kuchyni, jednak své vlastní síly. Vždy budete mít nachystáno dost zeleniny na jemné doplnění do salátů, pomazánek, na vaření omáček či k výrobě různých dipů. Nasekat petrželku na ozdobu vašich pokrmů zvládne sekáček opravdu během několika vteřin.

Pokud chcete mít potraviny nasekané co nejvíce rovnoměrně, je potřeba sekání přerušovat a stěrkou oddělovat a rozmisťovat sekanou potravinu po celé misce.

Protiskluzná podložka na sekací nádobě je poměrně bytelná, proto se nemusíte bát, že by sekáček během výkonu cestoval po lince. Opravdu se ani nehne.

Další pozitivní zprávou je fakt, že celé příslušenství mixéru lze mýt v myčce. Jasně, bylinky stačí vypláchnout vlažnou nebo dokonce studenou vodou, ale pokud mixujeme, sekáme nebo mícháme cokoliv s obsahem tuku, je následná možnost mytí v myčce více než příjemná. Motorový blok není možno mýt pod proudem vody, vždy jen otírejte vlhkou houbičkou.

Motor má výkon 400 W, což je pro běžné sekání a mixování v litrové nádobě zcela dostačující. Výkon může  chybět při míchání těsta.

Pokud doma vyrábíte sladké dezerty, jistě oceníte i možnost nasekání čokolády, oříšků, kandovaného či sušeného ovoce (to sušené je přece jen nutno před použitím namočit). Příprava ovocného a zeleninového pyré je díky sekáčku velmi jednoduchá, proto jej ocení zejména maminky pro přípravu pokrmů svým ratolestem.

Sekáček zvládne díky nástavci na míchání také malé množství těsta – zejména drobení do polévky, základ na noky nebo například k výrobě muffin. Fantazii se meze nekladou.

Když vám to, co jste mixovali, šlehali, míchali či sekali, zůstane, není potřeba přemísťovat do jiné nádoby. Miska má své vlastní těsnící víko, takže stačí vyjmout nože, zavřít víko a můžete uchovávat v lednici v původní nádobě.