Vyšší level mezi podlahovými sáčkovými vysavači nabízí model Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA. Je v plné výbavě, tedy s několika nástavci, ale také si za něj musí uživatel připlatit, v podstatě trojnásobek ceny běžného (základního) vysavače, a to i když bereme v úvahu modely od stejné značky. Podívejme se, čím se může sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA (který občas najdete i s označením „Force Allergy+“, pochlubit, co vám přinese a zda splní přísné požadavky na poměr mezi cenou a výkonem.

Skvělý design

Na designu sice výkon a užitek žádného vysavače nepostavíte, ale Rowenta dokáže právě design zahrnout do užitné hodnoty každého ze svých produktů. Výjmikou není ani tento model, který nabídne střízlivý, ale přitom efektní design plný jak retro prvků, tak moderní ladnosti. Zalíbení v něm proto mohou najít v podstatě všichni.

Sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA má jednu speciální vychytácku, na kterou už jsme sice u Rowenta vysavačů zvyklí, ale kterou by bylo škoda přestat zdůrazňovat, tedy praktické madlo. Díky němu se dá vysávat bez větší únavy rukou a zad, a to i v případě, že máte byt plný koberců (třeba i těch s vyšším vlasem).

Extrémně nízký příkon, ale přitom skvělé sání

Sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA nabídne příkon pouze 400 W. Slabota, řeknete si. Dříve mívaly vysavače i 1 600 W, kdejaký ruční šlehač má 750 W. Jenže kouzlo je ve zpracování motoru a efektivnosti využití příchozí energie. Jak sami uživatelé potvrzují, Rowentě se podařilo z vysavače vymáčknout maximum energie získané ze sítě, takže i se 400 W spotřeby vysajete jako s energeticky mnohem náročnějším vysavačem.

Inovace nese název EffiTech motor. A využívá špičkovou technologii pro výkonnější vysávání s využitím nižšího množství energie. Tím bude výrazně šetřit vaši peněženku i přes fakt, že mu budete muset občas dokoupit nové sáčky. Odměna pak bude v pohodlí jejich výměny.

Nezklame ani velikostí

Sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA nepatří k největším přístrojům, ale ani k drobečkům. Jeho celkové velikostní parametry jsou následující: rozměry (v x š x h): 26,5 cm x 29,8 cm x 52,8 cm. Běžný vysavač střední velikosti. Váží ale přes 9 kg, takže si budete muset zvyknout na to, že jeho přenos nebude tak snadný jako u levnějších čistě plastových modelů.

Vyšší hmotnost je ale vykoupena právě účinnějším motorem, bohatým příslušenstvím nebo velkým prostorem pro sáček. Ten totiž může mít objem až 4,5 l. Trubuce je samozřejmě kovová a samozřejmě teleskopická, takže s ní pohodlně vysajete jak podlahu, tak schody.

Dosáhne 11 metrů

Akční rádius, který může sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA nabídnout, je 11 m, z toho je 8,4 metru délka přívodní šňůry. Z toho plyne, že samotná trubice a přívod nečistot do vysavače jsou o cirka 60 cm kratší, než jsme v průměru zvyklí u jiných modelů. Skvělé pro vysávání v menších místnostech, jako je například koupelna, toaleta. Ve větších prostorách byste možná uvítali vysavač s delším dosahem od vaší ruky.

Ani zde nechybí bohaté příslušenství

Vysavač od renomované značky, to už dávno není jen samotný vysavač a dvě různé hubice. Výrobci v posledních letech konečně pochopili, že si lidé potrpí na bohatší příslušenství, aby se s vysavačem dalo pokrýt co možná nejširší spektrum úklidu.

Proto je zde vedle univerzální hubice také štěrbinová hubice, parketová hubice, hubice na čalounění, rotační turbo kartáč a také hubice na zvířecí chlupy. I to je důvod, že se model doporučuje pro všechny, kdo mají doma chlupaté domácí mazlíčky, po nichž se chlupy musejí vysávat neustále.

Oceníte hlavně to ticho

Sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA umí být velmi tichý. Počet decibelů při běžném provozu je jen 58 dB, což je mezi vysavači v podstatě na špičce. K tomu si přimyslete i měkčí kolečka, která jezdí po podlaze také velmi tiše. Výsledkem je model, kterým můžete manévrovat i vedle spícího miminka, nebo v paneláku po desáté večer.

99,98 % bude zachyceno

Zátěžové testy ukázaly, že sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA je schopen zachytit 99,98 % prachu a dalších alergenů. Tím zvyšuje kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti a usnadňuje život zejména alergikům na prach a roztoče.

Efektivní filtrace je zajištěna high efficiency filtrem. K čistotě vzduchu přispívá i samouzavírací sáček, který má svou speciální klapku. Ta se při výměně sáčků zaklapne, takže ani smítko neunikne zpět do vaší domácnosti nebo vysávaného auta. Výměna je díky tomu nejen velmi snadná, ale hlavně vysoce hygienická. Nechybí ani ukazatel množství nečistot v nádobě.

Mnoho nastavení, ale se snadným ovládáním

Vysavač umí mnoho nastavení vysávání. Naštěstí se je nebudete muset dlouho učit, protože jsou na horní části vysavače znázorněna přehlednými ikonkami, ovládací tlačítka jsou pak klasická, jak je známe z běžných modelů. Jinými slovy intuitivní ovládání pro nastavení sacího výkonu. I pohyb s vysavačem je snazší, má totiž 4 kolečka, která jsou otočná do 360 stupňů.

Patentovaná hubice pomůže s účinným, ale snadným úklidem

Sáčkový vysavač Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA má patentovanou hubici Power Air Dust. Ta zvládne i velmi náročný úklid, protože bezchybně klouže na každém povrchu, ale přesto přináší účinnost hloubkového čištění. Pohodlnost použití potvrzují i sami uživatelé.

A co ještě říkají uživatelé?

Co ještě říkají uživatelé o sáčkovém vysavači Rowenta SILENCE FORCE 5* RO7487EA? Dá se říci, že pějí samou chválu. jsou spokojeni s nízkým příkonem, ale přitom efektivním vysáváním, se snadností, s jakou se dá pohybovat po podlate a zejména po kobercích, s ergonomickou rukojetí, díky níž se dají s menším namáháním zad zapojit obě ruce do úklidu.

uživatelé potvrzují dlouhou výdrž jednoho sáčku a hlavně nízkou náročnost na postup jeho výměny. Díky záklopce neunikne ze sáčku nic, co už bylo jednou vysáto. A zápach není při vysávání tímto vysavačem ničím, na co by si uživatelé stěžovali. Někteří by uvítali širší akční rádius, ale také jsou oceňovány možnosti nastavení délky trubice na kratší rozměr, než nabízejí vysavače jiné. Často bývá oceňován i tichý provoz jak samotného motoru, tak měkčených koleček, která se po podlaze valí tišeji, než by uživatelé očekávali.