Kdo se poohlíží po vysavači za průměrnou cenu, ale s vynikajícím výkonem na tvrdých površích, může s klidem na duši sáhnout po sáčkovém vysavači Electrolux ZUSORIGDB+. Tvrdé povrchy totiž vysává bezchybně, stačí mu k tomu asi polovina možného výkonu.

S koberci je to o poznání horší, ale pokud nemáte domácnost plnou koberců, máte jen pár běhounů, jistě nebude ani tento vysavač na škodu. A mimochodem, na koberce lze pořídit jiný nástavec (není součástí tohoto modelu). S ním je pak vysávání koberců na dobré úrovni.

Má totiž i jiné výhody – nízkou hlučnost, perfektní filtraci vyfukovaného vzduchu a také pogumovaná kolečka, která jezdí celkem svižně i přes prahy. Jen se člověk musí naučit s ním manipulovat, protože vývod hadice je dost nahoru. Je to však otázkou zvyku. Při přejíždění přes kabel už kolečka tak šikovná nejsou.

Hlučnost je natolik nízká, že nerušíte sousedy, když v paneláku vysáváte. Hluk dělá jen holá hadice, když z ní sundáte nástavec (kartáč).

Méně svižná je manipulace s hadicí. Bůhví proč je hadice dost málo ohebná, a proto je s ní člověk z počátku dost neohrabaný, dokonce se dá říci, že se nadře. Ale je to otázka času, než si uživatel zvykne – pokud se s tím počítá, dá se vysávat i s tužší hadicí. Problém nastává pak spíše při skladování vysavače, kdy tuhá hadice nerada přijímá tvar, který pro skladování potřebujeme. Méně ohebná hadice může dost vadit dětem a starším lidem.

Vysavač má střední hmotnost, okolo šesti kilo. Je vyroben z celkem pevně působcích materiálů. Hmotnost okolo šesti kilo je pro dospělou osobu a pro odrostlejší děti bez problému, pro starší lidi bude asi lepší sáhnout po lehčích modelech okolo čtyř a půl kila.

Sáček má objem 3,5 litru, což je střed mezi běžnými modely. Díky výborné filtraci sáček nezapáchá. Nástavce, sáček i filtry lze vyměnit velmi jednoduše, celkově je obsluha vysavače příjemně domyšlená do detailu.

Všechny díly, které se k sobě montují, mají pojistky proti uvolnění. Takže nevypadávají. Rozhodně se vám nestane, že by vám během vysávání zůstala v ruce jen hadice, a trubka se s rachotem poroučela k zemi.

Velkým plusem, zejména pro větší byty, je velký akční rádius – až 12 metrů. Přívodní kabel sám o sobě měří 9 metrů. Menší je příkon vysavače, který je 700W, takže se dostal do energetické třídy A. Sací výkon výrobce asi tají s komentářem, že „Výsledky samotného vysávání nezáleží pouze a jen na sacím výkonu. Jednou z hlavních věcí při dosažení optimálních výsledků je průtok vzduchu. Ten byl optimalizován tak, aby v kombinaci se speciálně navrženými hubicemi (součástí balení) dosahoval co možná nejlepších výsledků.“ Na první pohled plané řeči, ale výsledky testů mluví v jejich prospěch.

Vysavač Electrolux ZUSORIGDB+ upozorní na plný sáček. Ale neupozorní na zanešený filtr. Ve výbavě má hubici na tvrdé podlahy a malou hubici na vysávání ve stísněnějších prostorách, přičemž trubice je teleskopická. Objevují se poznatky o křehkosti malé hubice, která se po několika použitích láme.

Hubice pro základní vysávání se může zdát úzká. To záleží na zvyku. Kdo je zvyklý na užší kousky, bude spokojen, kdo měl předtím vysavač se širším záběrem, musí počítat s tím, že podlahu bude muset s touto hubicí projet vícekrát. S hubicí na tvrdé podlahy je také potřeba naučit se manipulovat – kartáček, co je okolo hubice, nemá vystřižené mezery, proto je potřeba hubici mírně naklonit na jednu stranu.