Ruční šlehač a ponorný mixér v jednom? To jed dobrá varianta spojení dvou nejpoužívanějších malých ručních spotřebičů v kuchyni. Navíc za opravdu nízkou cenu. Ale pozor, ponorný mixér není v tomto tak výkonný, jak často potřebujeme, tento je určen pouze pro omáčky polévky. Ovšam pokud máte například na smoothie velký stolní mixér, může být ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 opravdu dobrou, levnou a kvalitní volbou.

Trošku širší příslušenství

Ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 mí širší příslušenství než většina běžných ručních šlehačů. Je rozšířeno o sekací / mixovací nástavec a také o úzkou a vysokou plastovou nádobu, jakou vídáme u ponorných mixérů. I tlačítka ovládání jsou bohatší, to právě kvůli sekacímu / mixovacímu nástavci.

Ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 nabídne možnost šlehání metlami, hnětení hnětacími háky a také mixování měkčích směsí, jako jsou výpek na omáčku nebo vařená zelenina či luštěniny na polévku či krémy.

Tichý a ergonomický

Ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 má velkou výhodu v tom, že je tichý, ale také vyrobený s velkým ohledem na ergonomii. Má velká tlačítka, respektive ovládací páčku, a tak si můžete být jisti, že i jednou rukou zvládnete přístroj nastavit, manipulovat s ním, dokonce i měnit nastavení rychlosti a typu výkonu.

Volit totiž můžete mezi pěti rychlostmi otáček, dále máte k dispozici ještě tzv. momentový stupeň a stupeň tzv. turbo. Mezi rychlostmi přechází šlehač postupně, nezažijete tedy šokové zrychlení, které by rozstříklo vše z misky ven.

Jen tak vám nevyklouzne

Ručka šlehače je vybavena protiskluzovým soft touch povrchem, takže používání bude nejen pohodlné, ale i bezpečné. Šlehač vám totiž z ruky jen tak nevyklouzne, a to ani pokud budete mít ruce mokré, případně trochu mastné.

Pozor na nabídky eshopů!

Ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 má příkon 450 W, což pro přístroj tohoto typu je více než dostatečné. Pro mixovací nohu to sice zcela nestačí, ale musíte se smířit s tím, že ovoce s ní nerozmixujete, to zkrátka dáte do stolního mixéru. Mixovací noha je součástí balení tohoto typu šlehače Bosch (pozor, některé obchody pod tímto označením nabízejí šlehač bez mixovací nohy a nutí k jejímu dokoupení zvlášť! To se samozřejmě výrazně prodraží! Proto vždy čtěte obsah balení nebo si pozorně pročtěte popis produktu v každém eshopu!).

Všechny nástavce se snadno vyměňují díky patentovanému click systému. Stačí zmáčknout tlačítko, poté se metly samy vysunou, což i podle postřehů spotřebitelů manipulaci velmi usnadňuje. Trochu potíž je s kabelem, má délku cirka 130 sm. To sice v běžné kuchyni stačí, ale pokud máte elektřinu jen v jednom místě v kuchyni, nemusí délka kabelu pro pohodlné používání stačit. Musíte počítat s tím, že je nutné používat šlehač tam, kde máte zásuvku opravdu blízko. Kabel se však může navinout tak, aby při uložení šlehače nepřekážel.

Velikostní parametry

Ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 má hmotnost cirka 1,1 kg, s nástavci cirka 1,3 kg, což je pro práci s ním jako šlehačem, hnětačem i mixérem velmi pohodlné. Celkové rozměry přístroje jsou následující (v x š x h): 20,8 cm × 15,4 cm × 7,4cm.

I přes svůj poměrně vysoký výkon je ruční šlehač a ponorný mixér Bosch ErgoMixx MFQ36440 velmi tichý. Je totiž vyroben s technologií Super Silent, která je známá tím, že snižuje hluk na minimum, ačkoli zachovává stejnou výkonnost spotřebiče.

Potěší větší nádobka

Nádobka na mixování má objem 800 ml, takže patří spíše k větším ve své oblasti. Ponorná mixovací noha je plastová, s výjimkou nožů, samozřejmě. Plast je však odolný vysokým i nižším teplotám, můžete proto mixovací nohu ponořit do horké polévky nebo ji použít k přípravě vychlazených krémů či pomazánek. Všechny nástavce jsou vhodné k mytí v myčce nádobí, což jistě ocení nejedna hospodyňka.

Znovu však připomínáme, že některé obchody nabízejí pod tímto označením šlehač bez mixovací nohy a nutí k jejímu dokoupení zvlášť! To se samozřejmě výrazně prodraží! Proto vždy čtěte obsah balení nebo si pozorně pročtěte popis produktu v každém eshopu!