Zároveň kulma, fén i kartáč. Velmi šikovný výrobek, který je podle ohlasů uživatelek vyloženě zručný. Kartáč se sám otáčí, suší vlasy, fixuje účes studeným vzduchem, přitom nabírá vlasy přírodními kančími štětinami. Ionizuje je a pečuje o ně arganovým olejem. Tohle všechno zvládne jeden rotační kartáč. Tak se pojďme podívat, jak tohle všechno dokáže.

Navazuje na předchozí úspěšné modely

Rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine je pokračováním předchozích úspěšných modelů, kdy si spotřebitelé zvykli na to, že se kartáč sám otáčí, a díky tomu dokonale pracuje s vlasy. Tento model dostal do vínku příkon 1 000 W, takže rozhodně nezklame, co se pracovního výkonu týká.

Ale aby nebyly vlasy poškozovány a abyste nemuseli bojovat se statickou elektřinou, je kartáč, tedy oba jeho keramické nástavce, vybaven kašmírovým keratinovým povrchem, kančími štětinami, arganovým olejem a dvojitým ionizátorem vlasů.

Rotuje sám a oběma směry k tomu

Rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine se umí otáčet oběma směry, takže si můžete vytvarovat účes opravdu přesně podle toho, jak sami potřebujete. Spodní prameny mohou směřovat dovnitř, ty horní ven. Nebo přesně opačně.

Jakmile skončíte s fénováním a kulmováním, můžete dát nástavec do ochranného krytu, abyste zajistili, že se mu opravdu nic nestane. Povrch je náchylný na poškození, a tak se vyplatí kryty používat. Čím déle uchováte povrch nástavců bez poškození, tím déle si budete užívat krásných a zdravých konečků vlasů a celkově hladkých loken.

Jen dva větší nástavce, takže nic pro krátkovlasé

Nástavce jsou v nabídce dva. Rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine má nástavec s průměrem 50 mm, který je určen pro dlouhé vlasy. A nástavec s průměrem 30 mm, který je určen pro středně dlouhé vlasy. Ale pozor, pokud máte vlasy krátké, budou pro vás oba nástavce pravděpodobně příliš velké. V tomto případě se vyplatí vyzkoušet si kartáč na prodejně, případně využít možnost vrácení do 45 dní od zakoupení, kterou nabízí někteří prodejci. Vrácení bude možné samozřejmě jen u přístrojů v perfektním stavu.

Nechybí ani fixace chladným vzduchem. Rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine fouká i studený vzduch, abyste snadno zafixovali účes do tvaru, který si přejete. Díky tomu spotřebujete mnohem méně laku a tužidel na vlasy, vlasy budou teplotně fixovány.

Čekejte velký přístroj

Uživatelky si občas postesknou, že jde o celkem velký výrobek. Rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine má následující rozměry (v x š x h): 8 cm x 33 cm x 23,2 cm. Hmotnost má cirka 1 kg. Do ruky je kartáč trochu robustnější, ale vhledem k tomu, že se sám točí a že jej vy otáčen nemusíte, jde o tu nejmenší překážku. Spíše si uživatelky pochvalují pohodlí použití, protože nemusejí mít v jedné ruce kulatý kartáč a ve druhé fén.

Teplota foukání je uzpůsobena faktu, že vlasy doléhají přímo na nástavec, tedy přímo do míst s vypouštěným horkým vzduchem. Teplotu můžete nastavit do dvou stupňů, podle toho, co zrovna potřebujete využít a jak rychle chcete vlasy vysušit. I rychlost proudění vzduchu má dva stupně.

Pohodlně ho zavěsíte

Abyste mohli udržovat rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine v čistotě, je zde snímatelná mřížka na vstupu do kartáče, díky které snadno odstraníte prach a jiné nasáté nčistoty, nejčastěji samotné vypadané vlasy. Pro rychlé použití můžete kartáč zavěsit, má od výroby zabudované poutko. Takže není nutné složité vyndávání z obalu a instalace, stačí jen dát po použití na kartáč správný kryt a zavěsit jej. Na příští použití bude ihned připraven.

Přívodní kabel má délku 1,8 metru, což ve většině koupelen zcela dostačuje. Líbit se jistě bude design, zlato – růžová barva je nyní velmi oblíbená. Kartáč ze štětin je podle vyjádření uživatele velmi kvalitní. A rotační kartáč Rowenta CF9540 Brush Activ Volume and Shine netrhá a necuchá vlasy, otáčení se rozhodně nemusíte bát. Ženám s jemnějšími vlasy může i nižší teplota připadat příliš vysoká, ale to se dá vyřešit střídáním studeného a teplého vzduchu.