Robotické vysavače zaplavily trh s vysavači a postupně si dobývají stále významnější místo, a to hlavně v domácnostech, kde jsou jen pevné podlahy, nikoliv koberce. Ovšem pozor, robotické vysavače si poradí i s koberci, včetně těch dlouhosrstých.

Robotické vysavače toho dovedou opravdu hodně, vedle vysávání umějí i vytřít. A také se samy zajedou dobít nebo se zorientují v terénu, aby nespadly ze schodů či nenarazily do nábytku. Zmapovat umějí i uklizenou oblast, takže se nestane, že by jedno místo projely vícekrát a jiné vůbec.

Patří k větším

Výše popsané vlastnosti se týkají všech vyšších modelů robotických vysavačů, a to včetně tohoto modelu, tedy Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50. Na jedno nabití zvládne až 250 čtverečních metrů podlahy.

Velkou výhodou je chytrost robotického vysavače, může totiž komunikovat s mobilním telefonem, a to prostřednictvím aplikace Mi Home. Aby toho nebylo málo, spojení s telefonem je přes Wi-Fi, takže můžete vysavač ovládat odkudkoliv na zeměkouli.

Váha vysavače je okolo 3,5 kila, jeho velikost je také pro robotické vysavače běžná, konkrétně (v x š x h): 9,6 cm x 34,5 cm x 34,5 cm. v útrobách se skrývá lithium-iontová baterie 14.4.V / 5200mAh. Výkon vysavače Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 je 58 W.

Prachovou nádbu nutno pravidelně měnit

Prachová nádoba je samozřejmě malá a je nutné ji pravidelně měnit. Konkrétně jde o 420 ml. Aby výsledky úklidu byly dokonalé, je tu ještě i funkce mopování. K tomu slouží přídavná nádobka na vodu s objemem 140 ml a vytírací ploška. Nasazení je možné provést i bez toho, abyste museli vysavač otáčet. jen ji pod něj zasunete.

Nasazení plošky a přídavné nádobky samozřejmě snižuje dobu výdrže robotického vysavače na jedno nabití. Při mopování dokáže vysavač na jedno nabití fungovat 45 – 60 minut. Běžné vysávání bez přidané vody a mycí plošky zvládne robotický vysavač po dobu cirka 2,5 hodiny na jedno nabití.

2 000 Pa podtlaku pro vysávání

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 má sací výkon 2 000 Pa, který je odstupňovaný do 4 stupňů výkonnosti. Díky tomuto výkonu je schopen vysát i rozsypané luštěniny. Trojrozměrný sací systém je to, co odstraní dokonale všechen nepořádek. Vysavači nic neuteče a nic se neodmrští do okolí. Pokud náhodou ano, vysavač sem stejně časem přijede.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 má přídavnou nádobku na vodu inspirovanou kořeny rostlin. Proč? Protože jde o efektivní filtr, co pročistí vodu. A tak i přídavná nádobka. To samozřejmě umožní opětovné využití vody, aniž by byla příliš špinavá.

Vysává, když nejste doma

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 může pracovat, i když vůbec nejste doma. Más senzory, co mu zabrání v pádu ze schodů nebo co ho odvedou od nábytku, květníků a dalších překážek. Pokud vysavači dochází energie, sám si najede do dokovacíí stanice a nechá se dobít ze sítě.

Robotický vysavač můžete nechat pracovat podle jeho plánu. Nebo mu trasu vysávání přímo naplánovat podle mapy vaší domácnosti. Samozřejmě v již zmíněné aplikaci mi Home. Zde najdete manuální řízení, náhled mapy domácnosti a plánování úklidu. Čištění je tzv. zónové. To znamená, že robot postupně mapuje uklízenou oblast a dělí ji na zóny tak, aby pro něj bylo snazší uklidit vše a nic nevynechat.

I ekologie přišla na řadu

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 má omyvatelný filtr, který je šetrný k životnímu prostředí. Ani hluk není překážkou v jeho pořízení, protože speciální konstrukce redukuje hlukové emise na minimum.  A prahy v domě? Robotický vysavač překoná až 2 cm vysoké překážky ve své trase, což vás může zbavit obav, že přes práh nepřejede.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 také rozezná typ podlahové plochy, kterému ihned přizpůsobí sací výkon. Vybaven je dvou milimetrovým nárazníkem, samozřejmě gumovým. Jestliže někdo robotický vysavač zvedne z podlahy, ten se okamžitě automaticky vypne. Schopnost orientace v terénu zajišťuje mimo jiné i 10 mm laserový senzor hran.

Zvládne také koberce

Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 je určen i pro vysávání koberců. Ale pozor, v době pohybu vysavače na koberci nesmí být nasazena přídavná nádobka na vodu a vytírací ploška.

A co na robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 říkají uživatelé? Těší je dokonalé dílenské zpracování, více možností, jak jej ovládat, možnos napojení na Google Home i další hlasové asistenty, díky kterým lze robota ovládat i jen slovními pokyny.

Uživatelé si chválí snadnou obsluhu a manipulaci

Vynesení nádoby s prachem je podle uživatelů velmi snadné. A výsledky vysávání jsou výborné, zejména díky vysokému sacímu výkonu. Pohyb robota v místnosti je organizovaný dobře, programování je v tomto ohledu velmi účelné.

Co lidem obecně chybí u tohoto modelu je detekování nečistot, takže nemění sací výkon podle toho, c čím se potká, nýbrž podle toho, po čem zrovna jede. Nenajdete tu češtinu, a to dokonce ani v aplikaci Mi Home. A funkce mopu je zatím stále spíš v plenkách, ovšem pomůže zejména alergikům.